Ruszyły szkolenia podnoszące kompetencje zawodowe fizjoterapeutów – 13.06 Lublin

Krajowa Izba Fizjoterapeutów realizuje projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój pt. „Podniesienie kompetencji zawodowych fizjoterapeutów zatrudnionych w publicznym systemie ochrony zdrowia” – umowa nr POWR.05.04.00-00-0132/18-00

W dniu 13.06.2019 roku rozpoczęło się pierwsze z dwudziestu szkoleń, zaplanowanych w ramach projektu pod nazwą „Podniesienie kompetencji zawodowych fizjoterapeutów zatrudnionych w publicznym systemie ochrony zdrowia”. W dniach 13-16 czerwca 2019 roku 26 uczestniczek i uczestników podnosi swoje kompetencje z obszaru „Badanie fizjoterapeutyczne i dokumentacja medyczna w oparciu o ICF”, a już w lipcu przystąpią do drugiego modułu, który obejmuje „Badanie, strategie terapii i dokumentacja w fizjoterapii ortopedycznej”. Szkolenie jest prowadzone na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie, który jednocześnie jest Partnerem projektu.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze szkolenia.

Więcej informacji na temat organizowanych szkoleń i projektu

KIF partnerem fizjoterapeutycznym VII Podkowiańskiej Dychy.

Podkowiańska Dycha to impreza biegowa, połączona z piknikiem rodzinnym, która już po raz siódmy została zorganizowana w Parku Miejskim w Podkowie Leśnej. W programie imprezy, oprócz biegu na 10 km, zorganizowano także biegi dla dzieci na dystansie 400 i 800 m. Organizatorem VII Podkowiańskiej Dychy jest Stowarzyszenie “Podkowiańskie Towarzystwo Biegowe”.

Tradycyjnie w Miasteczku Biegowym zorganizowaliśmy stoisko, na którym dostępne były bezpłatne porady fizjoterapeutów, ulotki informacyjne oraz upominki reklamowe i rowerowa sokowirówka. Przedstawiciele KIF poprowadzili, zarówno przed zawodami dla dzieci, jak i dla dorosłych profesjonalną rozgrzewkę. Warto dodać, że podczas Podkowiańskiej Dychy rozegrano także Mistrzostwa Fizjoterapeutów w Bieganiu. Zwycięzcom gratulujemy!


Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z imprezy.

 

Krajowa Izba Fizjoterapeutów partnerem Pikników Rodzinnych „Zdrowie dla wszystkich”

Podczas drugiej edycji Pikników Rodzinnych organizowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, zapewniliśmy stoiska fizjoterapeutyczne wraz z obsadą, wyposażone w stoły do fizjoterapii. Nasze koleżanki i koledzy prowadzili akcje profilaktyczną, edukowali w zakresie rehabilitacji, rozdawali ulotki, smaczne cukierki, a także służyli doraźną pomocą i fachową poradą.

Stoisko KIF było obecne na piknikach w Warszawie (Stadion Miejski Legii Warszawa, 24 maja), w Radomiu (Plac Corazziego, 6 czerwca) a także w Płocku (na Starym Rynku, 8 czerwca). W każdym z miast namiot KIF był oblegany przez dziesiątki osób zainteresowanych fizjoprofilaktyką oraz zdrowym stylem życia.

Niewątpliwą dodatkową atrakcją stoiska była rowerowa wyciskarka soku z pomarańczy, łącząca w sobie aktywność fizyczną ze zdrowym odżywianiem. Przy urządzeniu gromadzili się zarówno dorośli, jak i dzieci, aby po kilku minutach kręcenia pedałami napić się pysznego, świeżego soku z pomarańczy.

Wydarzenia zorganizowano jest w ramach Światowego Dnia Zdrowia, obchodzonego w tym roku pod hasłem „Zdrowie dla wszystkich”. To była doskonała okazja, aby promować fizjoterapię wśród osób zainteresowanych zdrowym stylem życia i profilaktyką.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wszystkich trzech pikników z udziałem KIF.

Warszawa

Radom

Płock

Fizjoprofilaktyka w pracy biurowej – szkolenie dla pracowników GUS

24 maja, w siedzibie Głównego Urzędu Statystycznego w Warszawie, Zbigniew Wroński, wiceprezes Krajowej Rady Fizjoterapeutów, przeprowadził szkolenie dla pracowników tej instytucji.

W porozumieniu z Działem Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR), Rzecznikiem Prasowym Prezesa oraz kierownictwem GUS zorganizowano dwie dwugodzinne sesje szkoleniowe dla personelu – łącznie dla 200 osób. W trakcie szkolenia poruszono m.in. temat zdrowia kręgosłupa, problemów mięśniowo-szkieletowych, ergonomii pracy na stanowisku z komputerem. Obie sesje cieszyły się dużym zainteresowaniem, były ćwiczenia praktyczne i mnóstwo pytań do prowadzącego. Jako KIF wypełniamy w ten sposób nasz ustawowy obowiązek szerzenia wiedzy o fizjoterapii i profilaktyce w tym zakresie.

 

Ważne KIF: popieramy postulaty protestujących

KIF przekazała wyrazy wsparcia głodującym w Warszawie fizjoterapeutom. Niestety – do spotkania z fizjoterapeutami, mimo że było wcześniej zaplanowane i uzgodnione, nie doszło. Przedstawiciel Izby okazał się niemiłym gościem dla przedstawicieli związku zawodowego. Żałujemy, bo protest miał łączyć, a nie dzielić nasze środowisko. Chodzi w końcu o wspólną sprawę. 


Relacja ze spotkania informacyjnego dla Fizjoterapeutów z Gdańska i województwa pomorskiego

Dnia 21.05 odbyło się spotkanie przedstawicieli NFZ oraz KIF z fizjoterapeutami z regionu pomorskiego w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku. Tomasz Niewiadomski oraz Zbigniew Wroński reprezentowali Prezydium KIF. Katarzyna Gierat- Haponiuk i Dalia Woźnica reprezentowały Krajową Radę Fizjoterapeutów z regionu pomorskiego.