PL

DLA STUDENTÓW

Witaj na stronie Krajowej Izby Fizjoterapeutów, która powstała z myślą o studentkach i studentach fizjoterapii!

Już wkrótce dołączysz do grona osób wykonujących ten piękny zawód zaufania publicznego! Jest nas w Polsce ponad 77 tysięcy. Codziennie niesiemy pomoc pacjentom, przywracamy im nadzieję na poprawę sprawności czy edukujemy w zakresie fizjoprofilaktyki. Każdy z nas posiada Prawo Wykonywania Zawodu Fizjoterapeuty (PWZFz) – jest to znak przynależności do naszej profesji oraz potwierdzenie wiedzy medycznej oraz wysokich kompetencji. Wychodząc naprzeciw Waszym oczekiwaniom, na każdym posiedzeniu KRF przyznawane są PWZFz, aby absolwenci fizjoterapii mogli jak najszybciej podjąć pracę w zawodzie. Wkrótce takie prawo otrzymasz i Ty!

KIF jest samorządem zrzeszającym osoby z prawem wykonywania zawodu fizjoterapeuty, reprezentuje osoby wykonujące zawód fizjoterapeuty i sprawuje pieczę nad należytym wykonywaniem zawodu. Izba została powołana na mocy ustawy o zawodzie fizjoterapeuty z dnia 25 września 2015 r. KIF prowadzi Krajowy Rejestr Fizjoterapeutów.

Fizjoterapeuta to jeden z zawodów zaufania publicznego. Jesteśmy dumni, że należymy do grupy profesji, które wykonują zadania o szczególnym charakterze z punktu widzenia zadań publicznych i z troski o realizację interesu publicznego. Takie zawody mają duże znaczenie społeczne oraz wymagają odpowiednich kwalifikacji: nie tylko zawodowych czy zdrowotnych, ale także moralnych czy etycznych.

Na tej stronie dowiesz się m.in. jak wygląda proces przyznawania PWZFz, jak działają organy izby, a także jakie realne korzyści wynikają z przynależności do KIF. Zapraszamy.

JAK UZYSKAĆ PRAWO WYKONYWANIA ZAWODU?

JAK SKORZYSTAĆ ZE SZKOLEŃ FIZJA?