PL

Opieka Prawna

24H Opieka Prawna dla Fizjoterapeutów

1 września 2022 r. wystartowała nowa bezpłatna usługa dla członków KIF – 24H Opieka Prawna dla Fizjoterapeutów.  To łatwy i szybki sposób na uzyskanie profesjonalnej pomocy prawnej.

Dostępna telefonicznie lub mailowo:
  (+48) 501 538 539
  [email protected]

Fizjoterapeutki i Fizjoterapeuci!

Jesteśmy przedstawicielami jednego z 3 najliczniejszych zawodów medycznych, a nasza rola w procesie dochodzenia pacjenta do zdrowia i poprawiania jego sprawności jest kluczowa. Jako profesjonaliści medyczni potrzebujemy często opieki prawnej, abyśmy mogli wykonywać swoją pracę odpowiedzialnie. Dlatego KIF podjęła decyzję o zapewnieniu Wam od 1 września 2022 r. stałej, 24-godzinnej opieki prawnej. Będzie ona przysługiwać wszystkim fizjoterapeutom posiadającym prawo wykonywania zawodu, którzy nie zalegają ze składkami.

dr Tomasz Dybek

Prezes Krajowej Rady Fizjoterapeutów

24 Opieka Prawna oferuje całodobową infolinię – najszybszy kontakt z prawnikiem w sprawach prawnych, zarówno zawodowych, jak i prywatnych. Do dyspozycji są także wideoporady, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się na rozmowę wideo!

W nagłych sytuacjach takich jak np. stłuczka, wypadek istnieje możliwość uzyskania pomocy prawnika od razu albo jeśli jest potrzeba opinii prawnej przesyłamy ją mailowo w możliwie najkrótszym czasie.

Nie ma limitu porad prawnych. Odpowiedzi na pytania zawsze przekazywane są w formie opinii prawnej albo rozmowy z prawnikiem.

W ramach pomocy prawnej tworzymy spersonalizowany dokument prawny (np. umowę, pismo, wniosek) lub przesyłamy jeden ze sprawdzonych wzorów.

Pomagamy wybrać sprawdzonego adwokata do sprawy sądowej i oferujemy pomoc w negocjowaniu rozsądnej ceny za jego usługi. Usługa obejmuje całe prawo polskie oraz prawo europejskie obowiązujące na terenie naszego kraju. Oferujemy również wsparcie w kwestiach podatkowych,
co pomoże uniknąć problemów z Urzędem Skarbowym.

Jak skorzystać z usługi Lex Secure 24H Opieka Prawna?

24H Opieka Prawna dla Fizjoterapeutów co do zasady realizowana jest w terminie 24 godzin od zadania pytania prawnego lub prośby o przygotowanie projektu pisma lub wzoru dokumentu. Gdy sprawa jest bardziej skomplikowana i wymaga głębszej analizy, termin opinii prawnej jest ustalany indywidualnie z klientem. Odpowiedzi udziela zespół doświadczonych prawników – Radców Prawnych i Adwokatów. Nie ma limitu liczby porad, ale obowiązuje zasada, że realizacja następnej usługi prawnej rozpoczyna się po zakończeniu poprzedniej.

  1. Do skorzystania z usługi uprawniony jest każdy fizjoterapeuta, który posiada aktualne PWZFz i nie zalega z opłacaniem składek.
  2. Jeśli chcesz zadać pytanie prawne lub uzyskać wzór dokumentu z Bazy Wzorów Dokumentów Lex Secure, należy zadzwonić na infolinię 24h Opieka Prawna dla Fizjoterapeutów pod numerem 501 538 539 (koszt połączenia wg taryfy operatora telekomunikacyjnego osoby dzwoniącej).
  3. W trakcie rozmowy telefonicznej z prawnikami należy opisać problem prawny lub żądany dokument. Prawnicy mogą poprosić, o ile wymaga tego pytanie prawne, o przesłanie mailem dodatkowych dokumentów lub wyjaśnień.
  4. Niezwłocznie po zakończeniu rozmowy telefonicznej, prawnicy rozpoczną przygotowanie odpowiedzi na pytanie prawne, które zostanie przesłane na Twój adres w terminie 24 godzin, a w przypadku rozbudowanych lub skomplikowanych pytań prawnych termin udzielenia odpowiedzi będzie ustalony indywidualnie.
  5. Dokumenty niestandardowe, które nie znajdują się w Bazie Wzorów Dokumentów Lex Secure, zostaną przygotowane w najkrótszym możliwym terminie.
  6. Każda odpowiedź na pytanie prawne jest sygnowana przez Adwokata lub Radcę Prawnego.

W przypadku, gdy po udzielonej odpowiedzi na pytanie prawne jest potrzeba skorzystania z dalszej profesjonalnej pomocy Adwokatów lub Radców Prawnych, należy skontaktować się z infolinią 24h Opieka Prawna, która wskaże rekomendowane Kancelarie, najbliżej miejsca zamieszkania danej osoby, w ramach Ogólnopolskiej Sieci Opieki Prawnej Lex Secure.

Opieka Prawna dla Fizjoterapeutow

 

Więcej na temat 24H Opieka Prawna dla Fizjoterapeutów można dowiedzieć się z przygotowanych materiałów informacyjnych.

Instrukcja jak zadawać pytania


Opis Pakietu Premium

Pobierz całość w PDF