PL

Światowy Dzień Fizjoterapii- 8 września 2020

Celem, powstałego w 1996 roku globalnego święta fizjoterapeutów było podkreślenie znaczenia fizjoterapii i jej promocja na arenie międzynarodowej. Powstały z inicjatywy Stowarzyszenia Światowej Fizjoterapii (World Physiotherapy WP) „Światowy Dzień Fizjoterapii” wspiera organizacje członkowskie w ich wysiłkach na rzecz promowania zawodu i poszerzania specjalistycznej wiedzy. WP podkreśla, że Światowy Dzień Fizjoterapii ma pozytywny wpływ na profil zawodu i jego pozycję zarówno wśród opinii publicznej, jak i decydentów.

Mimo, że World Physiotherapy zmieniło w ostatnim czasie nazwę i logo stowarzyszenia a także nieustannie rozwija swoje założenia statutowe, to Światowy Dzień Fizjoterapeuty przypadnie w tym roku już 24 raz!.

Obecnym tematem Dnia Fizjoterapii jest promocja pracy fizjoterapeutów w obliczu walki z COVID-19. Podkreślany jest udział fizjoterapeutów zarówno w szpitalnym leczeniu pacjentów, na oddziałach intensywnej terapii jak i w długoterminowym procesie zdrowienia.

KIF będący od stycznia 2020 roku członkiem World Physiotherapy włącza się aktywnie w akcję edukacyjną i promocyjną. Zachęcamy was do pobierania bezpłatnych materiałów udostępnionych przez WP i przetłumaczonych przez naszych ekspertów.