Aleksander Lizak przeprasza KIF

Krajowa Izba Fizjoterapeutów kolejny raz zmuszona jest odpierać bezpodstawne insynuacje Aleksandra Lizaka, za które Aleksander Lizak już przepraszał i zobowiązywał do ich niepowtarzania.

Aleksander Lizak już wielokrotnie naruszał dobre imię Krajowej Izby Fizjoterapeutów oraz Krajowej Rady Fizjoterapeutów, za każdym razem wycofując się ze swoich twierdzeń. 

KIF stanowczo sprzeciwia się insynuacjom i zarzutom przez niego przedstawianym.

  • Ugoda zawarta z Aleksandrem Lizakiem 26 stycznia 2022 r.  na mocy, której zobowiązał się on do przeprosin oraz zaniechania składania nieprawdziwych i krzywdzących oświadczeń wobec członków Krajowej Rady Fizjoterapeutów w przyszłości.

Ugoda_Aleksander_Lizak

  • Korespondencja Aleksandra Lizaka skierowana do członków Krajowej Rady Fizjoterapeutów, w której przeprosił i wyraził ubolewanie z powodu kierowania bezpodstawnych zarzutów.

Aleksander Lizak przeprasza KIF

Czytaj także: Są przeprosiny: zarzuty wobec Izby bezpodstawne. Artykuł z dnia 7 lutego 2022r. 

Gdański bieg lekarzy i fizjoterapeutów.

15 maja br. na terenie kampusu AWFiS w Gdańsku odbył się bieg lekarzy i fizjoterapeutów. Tegoroczne zawody były wyjątkowe, ponieważ po raz pierwszy brali w nich udział fizjoterapeuci. Krajowa Izba Fizjoterapeutów objęła patronatem to wydarzenie, które było współorganizowane przez Pomorski Oddział Terenowy Biura KIF, Okręgową Izbę Lekarską oraz Akademię Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

Podczas imprezy zawodnicy pokonywali dystans 5 km lub 10 km. W specjalnie zorganizowanym Biegu Malucha na dystansie ok. 200 metrów miały szansę wykazać się również dzieci do 10 roku życia.

Zawody w kategorii fizjoterapeutów wygrała Agata Wasilewska z Gdańska. W kategorii student fizjoterapii najlepszy czas osiągnął Jakub Struniawski. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych zawodach!

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z zawodów!

Zobacz wystąpienia prelegentów podczas konferencji PRO-EBP!

W dniach 18-19 marca w Filii Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej odbyła się międzynarodowa konferencja “Evidence-Based Physiotherapy Practise w Polsce. Podsumowanie projektu PRO-EBP – mapa drogowa”. Krajowa Izba Fizjoterapeutów była partnerem tego wydarzenia. Wśród prelegentów znaleźli się wybitni eksperci z kraju i zagranicy.

Nagrania wszystkich wystąpień znajdują się pod adresem: https://www.awf-bp.edu.pl/nauka/konferencje/miedzynarodowa-konferencja-pro-ebp/prezentacje/

Spotkanie warsztatowe w Małopolskim Oddziale Terenowym Biura KIF

W dniu 14 maja 2022 roku, w godzinach 9:00 – 15.00, w siedzibie Małopolskiego Oddziału Terenowego Biura KIF w Krakowie przy ulicy Christo Botewa 14, odbyło się spotkanie warsztatowe dla fizjoterapeutów z Krakowa oraz województwa małopolskiego.

Tematem przewodnim było „Porównanie metod inwazyjnych i nieinwazyjnych przy pracy nad ręką funkcjonalną u pacjentów z uszkodzeniem w centralnym i obwodowym systemie nerwowym”.

Wydarzenie wzbudziło spore zainteresowanie, zwłaszcza w części praktycznej. Uczestnicy poznali najnowsze techniki operacyjne poprawiające ruch w obrębie kończyny górnej oraz przekonali się o tym, jaki wpływ na jakość życia pacjentów ma właściwie dobrana terapia.

Organizatorem spotkania była Krajowa Izba Fizjoterapeutów oraz przedstawiciele Krajowej Rady Fizjoterapeutów z województwa małopolskiego, zaś prowadzącą spotkanie była mgr Agnieszka Ochocińska.

W spotkaniu warsztatowym uczestniczyło 20 osób.

Agendę spotkania umieściliśmy w komunikacie: https://kif.info.pl/events/spotkanie-warsztatowe-dla-fizjoterapeutow-z-woj-malopolskiego-14-05-2022/

Spotkanie warsztatowe w Kielcach pt. „Nowoczesne czynniki fizykalne w kompleksowym postępowaniu fizjoterapeutycznym”.

W dniu 9-10 maja 2022 roku, w godzinach 16.30-19.45 w siedzibie Świętokrzyskiego Oddziału Terenowego KIF w Kielcach przy ulicy Nowy Świat 32A, odbyły się spotkania warsztatowe dla fizjoterapeutów z Kielc oraz województwa świętokrzyskiego. Tematem spotkań było zagadnienie „Nowoczesne czynniki fizykalne w kompleksowym postępowaniu fizjoterapeutycznym”.

Fizjoterapeuci mogli zapoznać się z efektami i poziomem oddziaływania czynników fizykalnych, nowoczesną koncepcją określającą rolę czynników fizykalnych w procesie gojenia jak również mechanizmem działania i efektami terapeutycznymi nowoczesnych metod fizykalnych: terapia energotonowa, magnetostymulacja, magnetoledoterapia, głęboka stymulacja magnetyczna, rezonans stochastyczny, mikroprądy, ENF. Uzyskali cenne wskazówki oraz profesjonalne odpowiedzi na liczne pytania.

Organizatorem spotkania była Krajowa Izba Fizjoterapeutów oraz przedstawiciele Krajowej Rady Fizjoterapeutów z województwa świętokrzyskiego, zaś prowadzącym była dr Jolanta Dudek.

Spotkanie cieszyło się wysoką frekwencją.

Agendę spotkania umieściliśmy w komunikacie: https://kif.info.pl/events/spotkanie-warsztatowe-dla-fizjoterapeutow-z-kielc-oraz-woj-swietokrzyskiego-maj-2022/

Sprawdź czy Twoje dane w Krajowym Rejestrze Fizjoterapeutów są aktualne!

Zachęcamy wszystkich fizjoterapeutów do sprawdzenia czy dane znajdujące się w Krajowym Rejestrze Fizjoterapeutów (KRF) [https://kif.info.pl/rejestr/] są aktualne. W Rejestrze, oprócz imienia i nazwiska oraz numeru prawa wykonywania zawodu fizjoterapeuty, znajdują się także informacje kontaktowe czy miejsce zatrudnienia. Część informacji z Rejestru jest jawna i mają do niej dostęp pacjenci – dzięki temu mogą Cię zweryfikować, ale także sprawdzić Twój tytuł naukowy czy miejsce pracy. Inne dane służą m.in. do sprawnej komunikacji między samorządem, a członkami.

Dlaczego warto zaktualizować dane w KRF?

  • Jeśli dane są aktualne to rejestracja praktyki zawodowej przebiega bez przeszkód.
  • Aktualny adres e-mail umożliwia dostęp do wszystkich informacji wysyłanych przez KIF (np. o aktualnym saldzie konta, z newsletterem, z informacjami o szkoleniach czy warsztatach).
  • Jest to gwarancja, że w jawnym Rejestrze pacjenci odnajdą fizjoterapeutę o prawidłowym nazwisku i tytule zawodowym.
  • Aktualizacja danych o zdobyciu wyższego tytułu zawodowego wyróżni Cię wśród innych fizjoterapeutów i może stanowić istotną informacją dla Twoich przyszłych pacjentów.
  • Poprawny adres zamieszkania sprawi, że bez trudu otrzymasz od nas korespondencję i nie zostanie ona odesłana.
  • W przypadku zmiany nazwiska dopiero po aktualizacji danych możesz wyrobić uaktualnioną legitymację (wyrobienie nowej legitymacji jest dobrowolne i kosztuje 50 zł).
  • W przypadku zmiany miejsca pracy, uaktualnienie adresu pracodawcy sprawi, że pacjenci będą wiedzieli, gdzie Cię teraz szukać.

Dlatego tak ważne jest, aby Twoje dane w KRF były aktualne.

Jak możesz je zaktualizować? Złóż wniosek, zaloguj się do Portalu Fizjoterapeuty lub skontaktuj się z nami mailowo – https://pomoc.kif.info.pl/jak-dokonac-zmiany-danych-w-krf/