NFZ Informacja o ogłoszeniu o postępowaniu w sprawie zawarcia umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej – podkarpackie

Podkarpacki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia ogłasza informację o ogłoszonym postępowaniu o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej.

Poniżej prezentujemy szczegółowe informacje o ogłoszonym postępowaniu.

Informacja do Izb o ogłoszeniu postępowania numer 401
Informacja do izb o ogłoszeniu postępowań konkursowych

Obchody Światowego Dnia Fizjoterapii na Podkarpaciu

Podkarpacki Oddział Terenowy Biura Krajowej Izby Fizjoterapeutów zorganizował szereg wydarzeń z okazji obchodów Światowego Dnia Fizjoterapii. Pod hasłem „Rola fizjoterapii i fizjoterapeutów w zapobieganiu i leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów”, 8 września 2023 roku odbyły się spotkania z podopiecznymi Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Krasnem oraz w Myczkowcach – Ośrodku Wypoczynkowo-Rehabilitacyjnym Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Spotkanie w Krasnem poprowadziła Aneta Tama, koordynator KRF województwa podkarpackiego, a w Myczkowcach dr Renata Skalska-Izdebska oraz Remigiusz Niziankiewicz, członkowie Krajowej Rady Fizjoterapeutów woj. podkarpackiego.

Podczas spotkań miały miejsce pogadanki, pokazy ćwiczeń, prezentacje sprzętu ortopedycznego oraz rozdanie ulotek “Aktywny senior” i drobnych upominków. W Dziennym Domu Pomocy w Myczkowcach odbyła się dodatkowo pogadanka na temat reumatoidalnego zapalenia stawów.

W Rzeszowie, w siedzibie Podkarpackiego Oddziału Terenowego Biura KIF, odbył się Dzień Otwarty. Spotkanie członków Krajowej Rady Fizjoterapeutów woj. podkarpackiego: Anety Tamy, Renaty Skalskiej-Izdebskiej, Remigiusza Niziankiewicza, Tomasza Mrozka i zaproszonych gości było okazją do przedstawienia raportu z rocznej działalności w regionie przez Anetę Tamę, koordynatora KRF województwa podkarpackiego. Dyskusja i odpowiedzi na pytania gości były ważnym elementem spotkania, które zakończyło się poczęstunkiem. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki.

Obchody Światowego Dnia Fizjoterapii na Podkarpaciu!

Podkarpacki Oddział Terenowy Biura KIF zaprasza na wydarzenia związane z obchodami Światowego Dnia Fizjoterapii w regionie pod hasłem „Rola fizjoterapii i fizjoterapeutów w zapobieganiu i leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów”. 

8 września 2023 r., PIĄTEK 

  • Spotkanie z podopiecznymi Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Krasnem  pogadanka, pokaz ćwiczeń)

Miejsce: Krasne 743, 36-007 Krasne

Godz. 10:00

W spotkaniu weźmie również udział pani Bożena Koczan – właścicielka firmy ORTO MED.

  • Spotkanie z podopiecznymi w Dziennym Domu Pomocy w Myczkowcach – Ośrodek Wypoczynkowo-Rehabilitacyjny Caritas Diecezji Rzeszowskiej 

Miejsce: Myczkowce 10A, 38-623 Uherce Mineralne

Godz. 10:00

  • DZIEŃ OTWARTY w Podkarpackim Oddziale Terenowy Biura KIF w Rzeszowie, spotkanie członków KRF i zaproszonych gości

Miejsce: al. Tadeusza Rejtana 53, 35-326 Rzeszów

Godz. 17:00-19:00

Trwają bezpłatne spotkania edukacyjne z fizjoterapeutą w Rzeszowie

W czwartek. 25 maja br. odbyło się w Rzeszowie kolejne spotkanie edukacyjne w ramach cyklu “Edukacja pacjenta z Fizjo-Sport” – “Dbaj o zdrowie z fizjoterapeutą”, organizowane przez FIZJO-SPORT Centrum Fizjoterapii.

Wydarzenie zostało objęte patronatem KIF. Krajową Izbę Fizjoterapeutów reprezentowała Aneta Tama, koordynator województwa podkarpackiego KRF.

„Edukacja pacjenta z Fizjo-Sport” – “Dbaj o zdrowie z fizjoterapeutą” to cykl bezpłatnych warsztatów edukacyjnych z fizjoterapeutą z zakresu fizjoterapii i higieny ruchu, dotyczących zdrowego kręgosłupa, oceny ruchu, wad postawy, fizjoterapii stomatologicznej, urologicznej, świadomego treningu oraz mobilności biegacza.

Spotkanie w dniu 25 maja poświęcone było ocenie ruchu u biegacza. Omówiono następujące tematy: elastyczności i mobilności mięśni, kontrola ruchu u biegacza, koordynacja i siła, kontrola i precyzja wykonywanych wzorców ruchowych od niskiej do wysokiej intensywności.

Następne spotkanie – „Fizjoterapia Uroginekologiczna” zaplanowane zostało na koniec czerwca br.