Spotkanie Prezesa KRF z fizjoterapeutami w Rzeszowie.

W czwartek, 17 listopada 2022 r. w auli Uniwersytetu Rzeszowskiego odbyło się spotkanie z dr. Tomaszem Dybkiem, Prezesem KRF oraz przedstawicielami samorządu zawodowego fizjoterapeutów.

Gości przywitała Aneta Tama, Koordynator Wojewódzki KRF dla województwa podkarpackiego, po czym dr Tomasz Dybek, Prezes KRF przedstawił bieżące i planowane działania Krajowej Izby Fizjoterapeutów, produkty i aktywności KIF, z których mogą korzystać fizjoterapeuci, kierunki rozwoju samorządu zawodowego.

W wydarzeniu wzięli również udział: Hanna Kowalewska, Wiceprezes KRF, Grzegorz Okoniewski, Doradca Prezesa KRF ds. Rozwoju Regionalnego, Ewelina Okoniewska, Koordynator Wojewódzki KRF dla województwa lubelskiego, dr Renata Skalska-Izdebska, dr Marzena Adamczyk, Tomasz Mrozek – członkowie Krajowej Rady Fizjoterapeutów z województwa podkarpackiego oraz Patrycja Bartnicka-Kamać, pracownik biura KIF, kierująca Działem Szkoleń KIF, która zaprezentowała nowy projekt szkoleniowy Izby – FIZJA. FIZJA wzbudziła bardzo duże zainteresowanie wśród uczestników spotkania, dzięki niej będzie możliwość przeszkolenia 20 tysięcy fizjoterapeutów.

Po zakończeniu prezentacji był czas na zadawanie pytań i rozmowy w kuluarach. Prezes i Wiceprezes KRF chętnie udzielali odpowiedzi i omawiali nurtujące fizjoterapeutów zagadnienia.

Dziękujemy wszystkim gościom za przyjęcie zaproszenia, poświęcony czas oraz merytoryczną dyskusję.

Inauguracja roku akademickiego na Podkarpaciu

6 października 2022 r. odbyła się inauguracja roku akademickiego w Kolegium Nauk Medycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego, w którym uczestniczyła, jako przedstawiciel Krajowej Rady Fizjoterapeutów, Aneta Tama – Członek KRF z województwa podkarpackiego i Koordynator Wojewódzki. W imieniu władz uczelni uroczystego otwarcia dokonał Prorektor ds. Kolegium Nauk Medycznych prof. dr hab. n. med. Artur Mazur, który również odczytał list od Ministra Zdrowia.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz: Ewa Leniart – Wojewoda Podkarpacki, w imieniu Marszałka woj. podkarpackiego Stanisław Kruczek, radni, posłowie, biskup Edward Białogłowski oraz dyrektorzy szpitali, które współpracują z Uniwersytetem.  Wykład inauguracyjny „Sport w procesie rehabilitacji osób z niepełnosprawnością fizyczną” poprowadził Rafał Wilk – polski żużlowiec, trener żużlowy i sportowiec niepełnosprawny, trzykrotny mistrz paraolimpijski z Londynu i z Rio w handbike’u.

7 października 2022 r. Aneta Tama uczestniczyła także w uroczystym otwarciu roku akademickiego 2022/2023 w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, gdzie w imieniu Prezesa KRF odczytała list gratulacyjny z okazji inauguracji, a następnie złożyła go na ręce Prodziekan Kolegium Medycznego dr Marzeny Mandziuk.

Za nami kolejne spotkanie warsztatowe w Rzeszowie.

5 czerwca 2022 r. w Hotelu Classic w Rzeszowie odbyło się spotkanie warsztatowe pt. „Podstawy radiologii w fizjoterapii stawu kolanowego i stawu barkowego”, które poprowadził dr n.med. Aleksander Zagórski.

Agenda spotkania została opublikowana tutaj: https://kif.info.pl/events/spotkanie-warsztatowe-dla-fizjoterapeutow-z-rzeszowa-oraz-wojewodztwa-podkarpackiego-5-06-22/

Zainteresowanie powyższym tematem przekroczyło oczekiwania organizatorów.

Podczas spotkania był komplet uczestników, którzy zapoznali się z podstawami badania ultrasonograficznego, jego zaletami oraz ogromnymi możliwościami nie tylko w diagnostyce, ale również w terapii pacjentów. Spotkanie rozpoczęto od podstaw i standardów samego badania, a w dalszej kolejności prowadzący przypomniał teorię z zakresu anatomii i biomechaniki stawu kolanowego i barkowego, po czym uczestnicy mogli tę wiedzę wykorzystać w praktyce, wykonując samodzielnie badanie USG poszczególnych struktur powyższych stawów. Praca w parach na dwóch aparatach do USG spodobała się najbardziej – w końcu praktyka podczas takich wydarzeń jest najważniejsza. Temat oczywiście nie został wyczerpany, a uczestnicy już pytali o kolejne edycje o podobnej tematyce.