Za nami pierwsza „Sobota z KIF” w województwie warmińsko-mazurskim

17 lutego 2024 roku w Olsztynie odbyły się pierwsze w województwie warmińsko-mazurskim „Warsztaty pod ręką – sobota z KIF w Twoim regionie”. Zajęcia poprowadził dr n. o zdr. Kamil Zaworski. Tematem przewodnim były Uszkodzenie stożka rotatorów – diagnostyka i leczenie zachowawcze.

W trakcie spotkania uczestnicy dowiedzieli się, jak:

  • przeprowadzić wywiad i badanie,
  • postawić wstępną hipotezę,
  • zaplanować postępowanie terapeutyczne.

Spotkanie było merytoryczne, praktyczne i efektywne. Pojawiły się elementy anatomii palpacyjnej, opisy przypadków z praktyki gabinetowej oraz rady, jak unikać błędów diagnostyczno-terapeutycznych.

Dziękujemy uczestnikom za liczne przybycie oraz prowadzącemu za profesjonalizm i elementy branżowego stand-up’u.

Serdecznie zapraszamy na kolejne bezpłatne fizjo-warsztaty z KIF. Informacje na ten temat pojawią się już wkrótce na naszej stronie internetowej.

Za nami kolejne spotkanie z fizjoterapią w Śląskim OW NFZ

21 lutego 2024 roku, w Śląskim Oddziale Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia, odbyła się kolejna edycja „Środy z fizjoprofilaktyką”. W roli eksperta, Krajową Izbę Fizjoterapeutów reprezentowała Karolina Kucharczyk, koordynator wojewódzki Krajowej Rady Fizjoterapeutów.

Podczas tego wydarzenia uczestnicy mieli możliwość skorzystania z porady fizjoterapeuty oraz dokonania pomiaru w kiosku profilaktycznym z omówieniem wyników. Uczestnicy mogli również otrzymać instrukcje dotyczące najlepszych ćwiczeń dla danego przypadku. „Środa z fizjoprofilaktyką” to cykliczne spotkania, podczas których omawiane są różne aspekty zdrowia. To doskonała okazja do zdobycia wiedzy na temat profilaktyki i dbania o swoje zdrowie.

Pierwsza „Sobota z KIF” w województwie śląskim za nami

17 lutego 2024 roku, w Kłobucku odbyły się pierwsze w województwie śląskim „Warsztaty pod ręką – sobota z KIF w Twoim regionie”. Fizjoterapeuci mieli okazję uczestniczyć w zajęciach pt. „Rekonstrukcja ACL – trening medyczny i planowanie procesu usprawniania”, które prowadził mgr Sebastian Krawczyk.

Spotkanie stanowiło doskonałą okazję do podniesienia kompetencji, wymiany doświadczeń oraz rozmów kuluarowych. Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz prowadzącemu, mgr. Sebastianowi Krawczykowi, za owocnie spędzony czas.

Zapraszamy na następne bezpłatne warsztaty, które będą realizowane w kolejnych miastach naszego województwa. Informacje na ten temat pojawią się już wkrótce. Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej.

Spotkanie z przewodniczącym Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Słupsku


W dniu 14 lutego 2024 roku, Małgorzata Świątek, koordynator wojewódzki Krajowej Rady Fizjoterapeutów województwa pomorskiego, spotkała się z Sebastianem Irzykowskim, przewodniczącym Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Słupsku.

Spotkanie, które odbyło się w przemiłej atmosferze, dotyczyło ustalenia wspólnych działań pomiędzy Pomorskim Oddziałem Terenowym Biura KIF i OIPiP w Słupsku. Strony wyraziły chęć współpracy poprzez wzmacnianie marki zawodów medycznych, wspólne działania, takie jak eventy oraz wspólną komunikację.

 

Spotkanie członków KRF i koordynatora wojewódzkiego regionu wielkopolskiego

Dnia 13 lutego br. w Wielkopolskim Oddziale Terenowym Biura KIF miało miejsce spotkanie członków KRF oraz koordynatora wojewódzkiego regionu wielkopolskiego. W trakcie zebrania poruszono wiele kwestii związanych z bieżącymi działaniami w województwie.

Głównym punktem porządku dziennego było omówienie planu działań mających na celu promowanie fizjoterapii w Wielkopolsce. Przedyskutowano różne strategie i inicjatywy, które mają na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat roli fizjoterapii w zdrowiu i rehabilitacji.

Podczas spotkania wspomniano również o „Warsztatach pod ręką”, które są częścią programu edukacyjnego oraz dyskutowano nad możliwościami rozwoju i doskonalenia umiejętności zawodowych poprzez tego typu szkolenia. Kolejnym ważnym punktem spotkania była tegoroczna edycja Światowego Dnia Fizjoterapii. Omówione zostały plany dotyczące organizacji wydarzeń, formy obchodów oraz zaplanowane aktywności mające na celu promowanie fizjoterapii w społeczności lokalnej. W trakcie dyskusji pojawiły się również różne pomysły na atrakcyjne i edukacyjne formy aktywności związane z fizjoterapią, które mogą przyciągnąć uwagę zarówno specjalistów, jak i pacjentów.

Spotkanie zakończyło się podsumowaniem zebranych pomysłów i ustaleniem dalszych kroków do realizacji planów. Uczestnicy spotkania wyrazili zadowolenie z owocnej dyskusji i zaangażowania w promowanie fizjoterapii w regionie wielkopolskim.

„Warsztaty pod ręką” w Sandomierzu

W sobotę 10 lutego 2024 r., Świętokrzyski Oddział Terenowy Biura KIF zainaugurował w Sandomierzu pierwszy bezpłatny warsztat z cyklu „Warsztaty pod ręką – sobota z KIF w Twoim regionie”.

Tematem spotkania była „Diagnostyka i postępowanie fizjoterapeutyczne w skoliozie”. Prowadzący, dr n. med. Piotr Kwiatkowski, przekazał w fantastyczny sposób cenną wiedzę. Warsztat stanowił nie tylko okazję do pogłębiania wiedzy, ale również do spotkania i integracji.

Informacje o kolejnych warsztatach pojawią się już wkrótce. Zachęcamy do śledzenia naszej strony.

Do zobaczenia w Świętokrzyskiem!