Obchody Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami w Słupsku!

Dnia 30 listopada 2023 r., na zaproszenie Fundacji „Łuna” oraz Środowiskowego Domu Samopomocy przy ul. Kościuszki w Słupsku, mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w obchodach Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami. Krajową Izbę Fizjoterapeutów reprezentowała Katarzyna Maleszko-Syroka, członek KRF. Stanowisko przygotowane przez Kasię cieszyło się ogromnym zainteresowaniem! 

Podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej Polskiego Związku Niewidomych w Słupsku wzięli udział w olimpiadzie sportowo-integracyjnej pod nazwą „Możesz zostać superbohaterem”. 

Impreza była pełna atrakcji – od zawodów sportowych, przez animacje, pokaz iluzji, balonowe show, aż po słodki poczęstunek. To był naprawdę wyjątkowy dzień! 

Grudzień miesiącem kampanii społecznej KIF “Popraw jakość życia” – “Fizjoterapia – samo się nie zrobi”

W grudniu promujemy ogólnopolską kampanię społeczną #KIF “Popraw jakość życia” pod hasłem “Fizjoterapia – samo się nie zrobi”. Celem kampanii jest pokazanie fizjoterapii jako drogi do osiągnięcia lepszej jakości życia. 

Fizjoterapia jest niezbędna w procesie powrotu do sprawności i w profilaktyce. Istnieje wiele dziedzin fizjoterapii, które są niezbędne w różnych obszarach medycyny, takich jak onkologia, uroginekologia, pulmonologia, kardiologia, neurologia, ortopedia i wiele innych, w tym również w sporcie. Fizjoterapeuci ściśle współpracują z innymi specjalistami medycznymi na rzecz poprawy jakości życia pacjentów. 

Naszym celem jest budowanie świadomości, dobrych relacji, zaufania oraz poprawa jakości świadczeń.  

Zapraszamy do udziału w naszej kampanii!
#PoprawJakośćŻycia

Listopadowa edycja „Środy z fizjoterapią” w Małopolskim OW NFZ

Dnia 29 listopada 2023 r., w siedzibie NFZ w Krakowie, odbyło się spotkanie w ramach cyklu „Środa z fizjoterapią”. Spotkanie to miało charakter edukacyjny i skierowane było do pacjentów. Wzięła w nim udział Agata Słowik, przedstawicielka KIF i koordynatorka wojewódzka KRF. Obecny był również pracownik Uzdrowiska Kopalnia Soli “Wieliczka”, specjalizujący się w pulmonologii, laryngologii oraz alergologii.

Podczas spotkania omówiono usługi medyczne dostępne dla pacjentów z chorobami układu oddechowego oraz dla osób po przebyciu COVID-19. Przedstawiono kierunki leczenia astmy oskrzelowej, POCHP oraz nawracających, przewlekłych chorób górnych i dolnych dróg oddechowych. Pacjenci mieli okazję dowiedzieć się więcej o celach terapii pulmonologicznej, takich jak zmniejszenie nasilenia objawów choroby, poprawa kontroli leczenia, jakości życia chorych na przewlekłe schorzenia układu oddechowego, zwiększenie świadomości i zaangażowania chorego w proces leczenia, czy poprawa tolerancji wysiłku i wydolności fizycznej.

Podczas spotkania omówiono również możliwość skorzystania z kierunkowego leczenia refundowanego, a także możliwość samodzielnego kontynuowania leczenia chorób układu oddechowego w warunkach domowych.

Zapraszamy na kolejną „Środę z fizjoterapią” w przyszłym miesiącu!

 

NFZ Informacja o ogłoszeniu o postępowaniu w sprawie zawarcia umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej – lubelskie

Lubelski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia ogłasza informację o ogłoszonym postępowaniu o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej.

Poniżej prezentujemy szczegółowe informacje o ogłoszonym postępowaniu.

Informacja do IZB KIF o unieważnieniu postępowania
Informacja Dyrektora Lubelskiego OW NFZ o ogłoszeniu postępowań
Załącznik do Informacji

Informacja Dyrektora Lubelskiego OW NFZ o ogłoszeniu postępowań(3)

Kariera bez barier. Niepełnosprawni na rynku pracy – szanse i wyzwania

W dniach 27-28 listopada 2023 roku odbyła się dwudniowa konferencja pod nazwą „Kariera bez barier. Niepełnosprawni na rynku pracy – szanse i wyzwania”. Wydarzenie to, objęte honorowym patronatem Krajowej Izby Fizjoterapeutów, zorganizowała Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach. Konferencja nie ograniczała się tylko do wykładów, ale obejmowała również debaty oraz strefę pracodawcy, wszystko poświęcone problematyce osób z niepełnosprawnościami na rynku pracy i promowaniu aktywizacji zawodowej. Podczas konferencji odbyły się również prelekcje z udziałem ekspertów, a także warsztaty, które obejmowały praktyczne wskazówki dotyczące tworzenia interesującego CV oraz zasady skutecznego zaprezentowania się podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Krajową Izbę Fizjoterapeutów na konferencji reprezentowała Karolina Kucharczyk, koordynator wojewódzki KRF.