SPECJALIZACJA W DZIEDZINIE FIZJOTERAPII NA AWF w KRAKOWIE

W bieżącym roku Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie uzyskała akredytację CMKP na rozpoczęcie szkolenia specjalizacyjnego dla magistrów fizjoterapii. Szkolenie zaczyna się od marca 2024 roku.

Nabór kandydatów trwa do 15 grudnia 2023 roku i prowadzony jest przez Urząd Wojewódzki w Krakowie:
www.malopolska.uw.gov.pl

[doskonalenie kard medycznych / szkolenie specjalizacyjne fizjoterapeutów / postępowanie kwalifikacyjne / ogólne zasady przeprowadzania postępowanie kwalifikacyjnego]

“Środa z fizjoterapią” w tarnowskiej Delegaturze MO NFZ

Dnia 29 listopada 2023 r., podczas ostatniej “Środy z fizjoterapią” w tym roku, która odbyła się w tarnowskiej Delegaturze MO NFZ, fizjoterapeutki z Centrum Zdrowia Tuchów przeprowadziły badania stóp dzieci i młodzieży za pomocą podobarografu i podoskopu. Przeprowadziły również testy funkcjonalne kończyn dolnych. Rodzice otrzymali wydruki wyników badań podobarograficznych i odbitek stóp swoich dzieci, a także informacje na temat profilaktyki wad stóp. Dzieci otrzymały drobne upominki od KIF i owoce od NFZ. 

Fizjoterapeutki Ewa Wszołek i Katarzyna Zych na co dzień badają stopy w Centrum Zdrowia Tuchów przy ul. Mickiewicza 36 w Tuchowie, w ramach Pilotażowego Programu Badania Stóp. Celem programu jest ocena efektywności wykrywania wad kończyn dolnych u dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 16 lat. 

Program obejmuje badanie biomechaniki stóp, postępowanie fizjoterapeutyczne (w przypadku stwierdzenia wady), a także udzielanie zaleceń fizjoterapeutycznych, w tym naukę odpowiedniego zaopatrzenia stopy, ocenę końcową i opis stanu funkcjonalnego po zakończeniu postępowania. Badanie jest bezpłatne i nie wymaga skierowania. 

Rejestracja pod numerem telefonu: 14 652 55 03
Więcej informacji można znaleźć na stronie: Centrum Zdrowia Tuchów
https://czt.com.pl/nasze-programy/74,pilot-badania-stop

Gdańska Nagroda Ochrony Zdrowia przyznana!

1 grudnia 2023 roku odbyła się uroczystość wręczenia Gdańskiej Nagrody Ochrony Zdrowia im. Aliny Pienkowskiej. Na zaproszenie Prezydenta Miasta Gdańska, Krajową Izbę Fizjoterapeutów reprezentowała Małgorzata Świątek, koordynator wojewódzki KRF. Gala, która miała miejsce w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, połączona była z ogłoszeniem wyników głosowania publicznego oraz wręczeniem nagród tegorocznym laureatom. Występ chóru Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego dodał uroczystości wyjątkowego charakteru.

Obchody Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami w Słupsku!

Dnia 30 listopada 2023 r., na zaproszenie Fundacji „Łuna” oraz Środowiskowego Domu Samopomocy przy ul. Kościuszki w Słupsku, mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w obchodach Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami. Krajową Izbę Fizjoterapeutów reprezentowała Katarzyna Maleszko-Syroka, członek KRF. Stanowisko przygotowane przez Kasię cieszyło się ogromnym zainteresowaniem! 

Podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej Polskiego Związku Niewidomych w Słupsku wzięli udział w olimpiadzie sportowo-integracyjnej pod nazwą „Możesz zostać superbohaterem”. 

Impreza była pełna atrakcji – od zawodów sportowych, przez animacje, pokaz iluzji, balonowe show, aż po słodki poczęstunek. To był naprawdę wyjątkowy dzień!