Ultrasonografia w praktyce fizjoterapeuty – sobota z KIF w Łodzi

24 lutego 2024 roku, w sobotę, odbyły się w Łodzi pierwsze w województwie „Warsztaty pod ręką – sobota z KIF w Twoim regionie”. Krajową Izbę Fizjoterapeutów reprezentowali: Michał Łaz, koordynator wojewódzki KRF, Michalina Torczyńska, członek KRF oraz Martyna Olszowiec, office manager z Łódzkiego Oddziału Terenowego Biura KIF.

Tematem spotkania była „Ultrasonografia w praktyce fizjoterapeuty”. W wydarzeniu wzięło udział trzydziestu terapeutów z całego województwa. Warsztaty prowadził lekarz Michał Kanak. Prowadzący w skondensowanej formule przybliżył zagadnienia teoretyczne związane z obsługą specjalistycznego sprzętu USG oraz fachową terminologią.

Spotkanie było idealną okazją do wymiany doświadczeń zawodowych i rozmów kuluarowych. Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz Katarzynie Glibov, Michałowi Kanakowi, Martynie Olszowiec, Natalii Pawłuś i Michalinie Torczyńskiej za wspólnie spędzony czas.

Informacje o kolejnych bezpłatnych warsztatach już wkrótce, zachęcamy do zaglądania na naszą stronę internetową.

„Powięź-globalne spojrzenie na strukturę” – warsztat w Rzeszowie

W sobotę, 24 lutego 2024 r. Podkarpacki Oddział Terenowy Biura KIF zorganizował w Rzeszowie pierwszy bezpłatny warsztat z cyklu „Warsztaty pod ręką – sobota z KIF w Twoim regionie”. Szkolenie pt. „Powięź-globalne spojrzenie na strukturę” prowadził dr Tomasz Senderek.
W spotkaniu uczestniczyli fizjoterapeuci z całego województwa podkarpackiego, w tym z miejscowości: Rymanów Zdrój, Iwonicz Zdrój, Brzozów, Stalowa Wola, Ropczyce, Przemyśl oraz oczywiście Rzeszów.

Warsztat był merytoryczny, a przekazane informacje będą z pewnością wykorzystane przez uczestników w ich pracy fizjoterapeutycznej, była to również dobra okazja do wymiany doświadczeń i integracji środowiska fizjoterapeutów.

Prelekcja dla seniorów w Krakowie – leczenie, rehabilitacja i fizjoprofilaktyka choroby zwyrodnieniowej stawów

W sobotę, 10 lutego 2024 roku, w ramach “Akademii Seniora”, Joanna Bukowska i Dorota Ogarek, członkinie Krajowej Rady Fizjoterapeutów, wygłosiły prelekcję pt. “Choroba zwyrodnieniowa stawów – leczenie, rehabilitacja, fizjoprofilaktyka”.

Sala widowiskowa Centrum Sztuki Współczesnej Solvay w Krakowie była wypełniona po brzegi. Seniorzy z zainteresowaniem wysłuchali wykładu i zadawali wiele pytań. Była to również okazja do zaprezentowania programu profilaktycznego KIF i MZ “Aktywny senior w domu” oraz kampanii społecznej KIF “Popraw jakość życia” pod hasłem “Fizjoterapia – samo się nie zrobi”, której celem jest promowanie fizjoterapii jako drogi do osiągnięcia lepszej jakości życia.

Dziękujemy za zaproszenie Pani Marioli Hurko, przewodniczącej Zarządu Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Kraków-Podgórze.