Warsztat w Tarnowie

W sobotę, 16 marca 2024 r. w Akademii Tarnowskiej odbył się bezpłatny warsztat z cyklu „Warsztaty pod ręką – sobota z KIF w Twoim regionie” zorganizowany przez Małopolski Oddział Terenowy Biura KIF.

Przybyłych fizjoterapeutów przywitała Dorota Ogarek – koordynator wojewódzki KRF.

Warsztat pt. „Powięź-globalne spojrzenie na strukturę” prowadził dr Tomasz Senderek.

W spotkaniu udział wzięło 30 fizjoterapeutów.

Pierwsze „Warsztaty pod ręką” na Mazowszu

9 marca 2024 roku, w sobotę, odbyły się w Płocku i Radomiu pierwsze w województwie mazowieckim “Warsztaty pod ręką – sobota z KIF w Twoim regionie”. Krajową Izbę Fizjoterapeutów reprezentowali: Michał Szafarewicz (Płock) oraz Marek Mucha (Radom), koordynatorzy KRF woj. mazowieckiego.

W Płocku tematem spotkania były “Strategie terapii niespecyficznego bólu kręgosłupa lędźwiowego z wykorzystaniem terapii tkanek miękkich i terapii funkcjonalnej”. Prowadzący, mgr Marcin Siedlaczek, w bardzo ciekawy sposób przekazał dużo fachowej i merytorycznej wiedzy, zarówno teoretycznej jak i praktycznej.

Natomiast w Radomiu, dr Tomasz Senderek prowadził wykład pt. „Powięź – globalne spojrzenie na strukturę”.

Spotkania były dobrą okazją do integracji środowiska oraz wymiany praktycznych spostrzeżeń zawodowych.

Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej, aby dowiedzieć się o kolejnych warsztatach.

Druga „Sobota z KIF” w województwie śląskim za nami

16 marca 2024 roku, w sobotę, w Katowicach odbył się drugi w województwie śląskim “Warsztat pod ręką – sobota z KIF w Twoim regionie”. Tematem warsztatu był „Zamrożony bark – strategie leczenia i terapii”. Warsztat prowadził dr Bartosz Rutowicz.

Podczas tego fantastycznego wydarzenia Krajową Izbę Fizjoterapeutów reprezentowali: dr Tomasz Dybek, prezes KRF oraz Karolina Kucharczyk i Marcin Rutkowski, koordynatorzy wojewódzcy KRF.

Warto wspomnieć, że prof. SUM Anna Brzęk umiliła warsztat słodkim akcentem, który dostarczył uczestnikom dodatkowej energii. Anna Kokosińska, kierownik biura, również zasłużyła na podziękowanie za dopilnowanie wszelkich formalności.

Spotkanie było nie tylko okazją do zdobycia fachowej wiedzy, ale także doskonałą platformą do wymiany doświadczeń zawodowych i nieformalnych rozmów. Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz prowadzącemu, dr. Bartoszowi Rutowiczowi. Takie wydarzenia naprawdę łączą ludzi!

Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej, gdzie wkrótce pojawią się informacje o kolejnych bezpłatnych warsztatach.

Kolejna „Środa z fizjoterapią” w Śląskim OW NFZ

13 marca 2024 roku odbyła się kolejna „Środa z fizjoterapią” w Śląskim OW NFZ.

Wydarzenie to było niezwykle owocne, uczestnicy mieli okazję zdobyć cenne informacje na temat dbania o kręgosłup. Naczelnik Działu Obsługi Klienta i Profilaktyki, Małgorzata Doroś, jak zawsze, przywitała uczestników bardzo serdecznie. W trakcie spotkania dr n. med. Rafał Michalik poprowadził wykład pt. “Jak dbać o kręgosłup: Fakty i mity”. Temat ten jest niezwykle istotny, ponieważ kręgosłup stanowi fundament naszego ciała, a właściwa opieka nad nim ma kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia. W trakcie wykładu obecni mieli okazję uzyskać odpowiedzi na wiele pytań związanych z kręgosłupem:

  • Czy badania obrazowe są najlepsze w diagnostyce kręgosłupa?
  • Czy kręgosłup da się nastawić?
  • Czy ćwiczenia na siłowni wpływają pozytywnie, czy negatywnie na nasze plecy?
  • Czy dysk wypada?
  • Czy uszkodzony dysk należy operować?

Podczas spotkania uczestnicy mieli również możliwość skorzystania z porady fizjoterapeuty.

Posiedzenie Rady NFZ w Białymstoku

W dniu 11 marca 2024 r. odbyło się posiedzenie Rady Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Białymstoku.

Na spotkaniu, w którym uczestniczył jako obserwator Maciej Bogdan, koordynator wojewódzki KRF woj. podlaskiego, poruszono następujące kwestie:

  • wyrażono opinię w przedmiocie odwołania ze stanowiska Dyrektora POW NFZ;
  • dokonano okresowej analizy skarg i wniosków wnoszonych przez ubezpieczonych do POW NWZ w IV kwartale 2023 roku;
  • poinformowano o wykonaniu planu finansowego POW NFZ za 2023 rok;
  • podjęto analizę i ocenę danych dotyczących prowadzonych przez świadczeniodawców list oczekujących, w tym liczby osób oczekujących, średniego czasu oczekiwania i pierwszego wolnego terminu udzielania świadczenia;
  • omówiono wykonanie planu pracy Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ za rok 2023.