• 19 września 2020
  • 08:30
  • Centrum Kreatywności Targowa, Warszawa

Krajowa Izba Fizjoterapeutów ma zaszczyt poinformować o objęciu patronatu nad konferencją „Sekson – II konferencja o seksualności i rodzicielstwie osób z niepełnosprawnością ruchową”, która odbędzie się w dniach 19-20 września w Centrum Kreatywności Targowa w Warszawie.

„Sekson” to ogólnopolska inicjatywa edukacyjna Fundacji Avalon. Projekt szeroko porusza tematykę związaną z seksualnością i rodzicielstwem osób z niepełnosprawnością ruchową (OzN) a jego celem jest zmiana stereotypów myślenia na temat życia intymnego i rodzinnego osób z niepełnosprawnościami, a także zwiększanie świadomości społeczeństwa w zakresie potrzeb i barier, z jakimi na co dzień borykają się OzN.

Pierwszy dzień konferencji koncentrować się będzie wokół tematyki rodzicielstwa, drugi natomiast poświęcony zostanie seksualności osób z niepełnosprawnościami. Udział w wydarzeniu wezmą, zarówno specjaliści z zakresu seksuologii i psychologii społecznej, jak również rehabilitanci, lekarze oraz osoby z niepełnosprawnościami.

W tym roku poza licznymi wykładami i panelami dyskusyjnymi organizatorzy przewidzieli 9 praktycznych warsztatów poświęconych OzN i rodzicom dzieci z niepełnosprawnością ruchową. Poruszana podczas nich tematyka będzie koncentrować się wokół fizjoterapii ginekologicznej i seksualności OzN, opieki rodziców z niepełnosprawnością nad niemowlętami i wychowania dziecka z wrodzoną niepełnosprawnością.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale wymaga wcześniejszej rejestracji, której można dokonać na stronie www.sekson.pl.

#WyłączamyTabu
#WłączamyWiedzę o seksualności i rodzicielstwie OzN