PL

PATRONAT II Interdyscyplinarna Konferencja Medycyny Okołooperacyjnej IKMO 2024

Krajowa Izba Fizjoterapeutów pragnie poinformować o objęciu patronatem honorowym Prezesa KRF II Interdyscyplinarnej Konferencji Medycyny Okołooperacyjnej IKMO 2024, która odbędzie się w dniach 26-27 kwietnia 2024 r. w Gdańsku.

Leczenie chirurgiczne we współczesnym rozumieniu jest procesem, a nie jednorazowym zdarzeniem w historii życia chorego. W związku z tym intensywnie rozwija się nowa dziedzina wiedzy – medycyna okołooperacyjna. Dzięki wspólnym działaniom, wśród profesjonalistów medycznych i pacjentów rośnie grono osób, które angażują siły i środki w przygotowanie do zaplanowanej operacji. Jest też coraz więcej dowodów naukowych na skuteczność takiego postępowania.

Podczas IKMO 2024 przedstawione zostaną pierwsze w Polsce rekomendacje w zakresie stosowania prehabilitacji. Będzie mowa o wyzwaniach organizacyjnych, komunikacji w zespole oraz włączeniu do współpracy lekarzy medycyny rodzinnej oraz położników i ginekologów.

W tym roku, gośćmi honorowymi konferencji będą prof. Nick Guldemond, ekspert WHO oraz prof. dr hab. n. med. Agnieszka Mastalerz-Migas, Konsultantka Krajowa w dziedzinie medycyny rodzinnej.

W programie zaplanowano praktyczną naukę umiejętności przydatnych osobom opiekującym się pacjentem w okresie okołooperacyjnym w zakresie oceny ryzyka, farmakoterapii fizjoterapii i żywienia medycznego.

Jeden blok wykładów będzie poświęcony fizjoterapii.

Konferencja skierowana do lekarzy, fizjoterapeutów i przedstawicieli innych specjalności medycznych.

Więcej informacji: https://ikmo.pl/pr24/