Krajowa Izba Fizjoterapeutów informuje o objęciu patronatem honorowym Prezes KRF X Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Fizjoterapia Pediatryczna – Współczesne oblicza rehabilitacji dzieci.
Termin: 11 czerwca 2026 r.
Miejsce: Gdańska Akademia Medyczna Nauk Stosowanych, Gdańsk
Konferencja stanowi unikalną platformę wymiany wiedzy i doświadczeń, łączącą środowisko naukowe z praktyką kliniczną. To przestrzeń dialogu pomiędzy różnymi nurtami terapeutycznymi, które – mimo odmiennych metod – mają wspólny cel: skuteczne wspieranie rozwoju i zdrowia najmłodszych pacjentów. W wydarzeniu udział wezmą uznani eksperci oraz praktycy, którzy na co dzień pracują w obszarze fizjoterapii pediatrycznej. Program konferencji został opracowany w oparciu o aktualne wyzwania kliniczne i najnowsze kierunki terapeutyczne. Szczególną uwagę poświęcono zagadnieniom takim jak wczesna interwencja, podejście funkcjonalne i interdyscyplinarne oraz integracja kluczowych układów organizmu dziecka – oddechowego, nerwowego, pokarmowego oraz powięziowego.
Zakres tematyczny konferencji obejmuje m.in. neonatologię, neurologię dziecięcą, gastroenterologię i kardiologię dziecięcą, terapię blizn, zaburzenia karmienia, pracę z powięzią, a także psychologiczne aspekty pracy z dzieckiem i jego rodziną. Uzupełnieniem części wykładowej będą warsztaty praktyczne, umożliwiające uczestnikom rozwój kompetencji klinicznych oraz zdobycie nowych narzędzi terapeutycznych.
Konferencja skierowana jest do fizjoterapeutów pediatrycznych, lekarzy, terapeutów różnych specjalności oraz studentów kierunków medycznych i nauk o zdrowiu. To propozycja dla wszystkich, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności, poszerzać perspektywę zawodową i pozostawać na bieżąco z dynamicznie rozwijającą się dziedziną rehabilitacji dzieci.
Szczegółowe informacje oraz program wydarzenia dostępne są na stronie:
Zapraszamy do udziału w Konferencji!






