PL

Bezpłatny dostęp do 95 publikacji naukowych dla fizjoterapeutów!

Od teraz każdy fizjoterapeuta zarejestrowany w projekcie FIZJO-LEARNING dostanie roczny dostęp do 95 publikacji naukowych, dostępnych na platformie IBUK Libra. Krajowa Izba Fizjoterapeutów podpisała umowę na udostępnienie swoim członkom bezpłatnego dostępu do blisko 100 publikacji naukowych w ramach serwisu IBUK Libra. W pierwszej kolejności beneficjentami rozwiązania są fizjoterapeuci zarejestrowani w projekcie i na platformie Fizja.pl, którzy rozpoczęli cykl szkoleń online i ukończyli pierwsze, obligatoryjne szkolenie.
 
Po ukończeniu szkolenia pn. “COVID-19 – diagnostyka i leczenie oraz programowanie fizjoterapii osób w trakcie choroby oraz po jej przebyciu” w platformie Fizja wyświetli się kod PIN, który pozwoli na korzystanie z zasobów IBUK Libra.
Dostęp ten będzie ważny do 25 kwietnia 2024 r. Osoby, które już ukończyły wyżej wymieniony kurs wcześniej (np. w lutym czy marcu) oczywiście także otrzymają kod PIN.
 

Z olbrzymiej oferty wydawniczej eksperci KIF wybrali 95 publikacji, które są źródłem cennych informacji. Są to publikacje z różnych kategorii medycyny np. anatomia, fizjoterapia, rehabilitacja, medycyna sportowa, pediatria, geriatria i wiele innych. Eksperci starali się wybrać najbardziej wartościowe i aktualne pod względem wiedzy pozycje, które świetnie uzupełniają edukację w 8 dziedzinach fizjoterapii w ramach projektu FIZJO-LEARNING. Oto kilka przykładowych tytułów:

  • Aktywny senior (PZWL Wydawnictwo Lekarskie, 2018)
  • Diagnostyka obrazowa w fizjoterapii i rehabilitacji (PZWL Wydawnictwo Lekarskie, 2017),
  • Fizjoterapia w dysfunkcjach stopy i stawu skokowo-goleniowego u dorosłych (PZWL Wydawnictwo Lekarskie, 2020),
  • Fizjologia wysiłku i treningu fizycznego (PZWL Wydawnictwo Lekarskie, 2019),
  • Fizjoterapia w chirurgii (PZWL Wydawnictwo Lekarskie, 2020),
  • Fizjoterapia w ginekologii i położnictwie (PZWL Wydawnictwo Lekarskie, 2022),
  • Kompleksowa rehabilitacja w kardiochirurgii (PZWL Wydawnictwo Lekarskie, 2022),
  • Ortopedia Duttona t.1-4 (PZWL Wydawnictwo Lekarskie, 2014),
  • Sport niepełnosprawnych dla fizjoterapeutów i terapeutów zajęciowych (PZWL Wydawnictwo Lekarskie, 2021),
  • Wielkie Problemy Geriatryczne, t. 1-3. (Uniwersytet Jana Kochanowskiego, 2020).

 

LISTA WSZYSTKICH DOSTĘPNYCH TYTUŁÓW:
 
Uwaga: z jednej książki może korzystać równocześnie maksymalnie 5 fizjoterapeutów.
 

Serwis IBUK Libra istnieje od 2008 roku i jest częścią Wydawnictwa Naukowego PWN. Platforma udostępnia publikacje elektroniczne oraz zasoby edukacyjne z portfolio Grupy PWN oraz kilkuset innych Wydawców (m.in. PZWL). Księgozbiór wirtualnej czytelni liczy ponad kilkadziesiąt tysięcy publikacji specjalistycznych, naukowych, popularnonaukowych także o tematyce medycznej, wydanych przez najważniejsze polskie oficyny. Wiele z nich to tytuły niedostępne w innych bazach, co sprawia, że oferta IBUK Libra jest unikatowa. Dzięki zaawansowanej technologii i dostępowi online czytelnicy mogą korzystać z serwisu przez całą dobę, z dowolnego miejsca. Platforma umożliwia nie tylko czytanie książek, lecz także zaawansowaną pracę z tekstem np. robienie notatek.

Na stronie pomocy IBUK Libra https://libra.ibuk.pl/pomoc znajdują się szczegółowe instrukcje, jak:
  • założyć konto i przeprowadzić pierwsze logowanie,
  • wprowadzić otrzymany kod PIN,
  • korzystać z książek i pracować z nimi.
Zachęcamy do obejrzenia instrukcji w postaci 4 filmów. 
Dodatkowo publikujemy instrukcję w postaci pliku pdf.
 
INSTRUKCJA:
 
W przypadku problemów technicznych związanych z dostępem do serwisu IBUK Libra prosimy o odwiedzenie sekcji z często zadawanymi pytaniami: https://libra.ibuk.pl/faq. Jeśli nie ma tam odpowiedzi na dany problem, radzimy skorzystać z formularza „ZGŁOŚ PROBLEM”. W formularzu należy podać adres mailowy użytkownika i opisać pojawiający się problem.
Zachęcamy do logowania na platformie Fizja, bo to jedyna droga do skorzystania z pakietu książek IBUK Libra!