PL

12 kwietnia, 2024

„Od dziecka…” – piętnasty odcinek podcastu KIF

Wiek rozwojowy i wyzwania dla fizjoterapeuty. O pracy z najmłodszymi pacjentami, fizjoterapii dzieci i młodzieży opowiada dr hab. Małgorzata Domagalska-Szopa w piętnastym odcinku podcastu KIF z cyklu “O fizjoterapii przy kawie”, który jest już dostępny na Spotify i YouTube. Ekspertka mówi o znaczeniu wyodrębnienia fizjoterapii pediatrycznej, specyfice pracy z dziećmi, niezbędnych kompetencjach “miękkich” i najczęstszych problemach. Wspomina o opiece nad dziećmi z niepełnosprawnościami, nieuleczalnie chorymi oraz związanymi z taką pracą emocjami. W rozmowie wybrzmiewa wątek rodziców, ich zmieniającej się na przestrzeni lat świadomości, jak również mitów i sprawdzonych patentów przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Posłuchaj/obejrzyj całość i dowiedz się więcej! Spotify: https://open.spotify.com/episode/1O1orU8ZYFvOtAJ2Bc39n2?si=AUVmT6xtTfKpZu513fSR0g YouTube: https://youtu.be/FEaKOUV1tVY Seria wywiadów “O fizjoterapii przy kawie” z członkami Interdyscyplinarnej Rady Ekspertów KRF to element kampanii społecznej KIF “Popraw jakość życia” pod hasłem “Fizjoterapia – samo się nie zrobi”. Rozmowy – merytoryczne, ale na luzie, z przekazem dla każdego – prowadzi Renata Jeziółkowska

Sesja dla młodych podczas Kongresu KIF

Studentów, doktorantów, fizjoterapeutów w trakcie specjalizacji, wszystkie osoby, które niedawno wkroczyły na ścieżkę zawodową, zapraszamy do czynnego udziału w wyjątkowej sesji w ramach II kongresu KIF. Celem wydarzenia jest stworzenie przestrzeni dla młodych fizjoterapeutów do prezentacji swoich badań, wymiany doświadczeń i rozmów o nowych kierunkach rozwoju fizjoterapii. Ma ono służyć wspieraniu młodych naukowców w ich rozwoju akademickim i zawodowym, co przekłada się na podnoszenie jakości opieki fizjoterapeutycznej. Sesja organizowana 15 czerwca będzie podzielona na dwie części: jedna dla studentów, druga dla młodych pracowników zainteresowanych nauką. Każda część będzie obejmowała prezentację badań oraz panel dyskusyjny. W ramach organizowanego konkursu przewidujemy wystąpienia w postaci prezentacji ustnych lub plakatowych. Uwaga zostanie poświęcona szczególnie innowacyjności, nowym technologiom w terapii oraz integracji wiedzy z różnych dziedzin. Aby zgłosić swój udział w konkursie, należy przesłać streszczenie po zalogowaniu do STREFY UCZESTNIKA. Najlepsi w prezentacjach ustnych oraz plakatowych mogą liczyć na atrakcyjne nagrody pieniężne. Zasady konkursu szczegółowo określa regulamin.

Sesje otwarte na Kongresie KIF – zostań wykładowcą

Fizjoterapeutów oraz przedstawicieli innych zawodów medycznych ze stopniem co najmniej doktora (uzyskanym 8 lat temu lub wcześniej), którzy zarejestrują się na II Kongres KIF, zachęcamy do zgłaszania streszczeń dotyczących interdyscyplinarności w fizjoterapii. Autorzy najlepszych streszczeń zostaną wykładowcami w części “Sesje otwarte” na Kongresie 14 czerwca. Streszczenie pracy naukowej, powinno dotyczyć: problematyki obejmującej postępowanie diagnostyczne i terapeutyczne w fizjoterapii w oparciu o dane numeryczne lub kompleksowe, nadzorowane postępowanie fizjoterapeutyczne lub postępowania prowadzone przez innych specjalistów dla potrzeb planowania i monitowania kompleksowego leczenia; krytycznej oceny różnych metod i modeli fizjoterapii klinicznej; fizjoterapii refundowanej, komercyjnej i uzdrowiskowej; powikłań w fizjoterapii, nowoczesnych technologii w rehabilitacji, czy zastosowania kontrolowanej sztucznej inteligencji w fizjoterapii klinicznej. Streszczenie należy wysłać do 24 maja na adres mailowy: [email protected] Prace oceni Komitet Naukowy: https://kongres.kif.info.pl/komitet-naukowy/ Najlepsze prace zostaną przedstawione przez ich autorów podczas sesji otwartych we wskazanej przez Komitet Naukowy formie: wystąpienia ustnego lub prezentacji moderowanej e-poster. Szczegóły i regulamin: POBIERZ Wszystkie streszczenia zostaną opublikowane w: Suplemencie II Kongresu Krajowej Izby Fizjoterapeutów; serwisie „Głos Fizjoterapeuty”; e-booku dostępnym na stronie internetowej KIF.