PL

„Od dziecka…” – piętnasty odcinek podcastu KIF

Wiek rozwojowy i wyzwania dla fizjoterapeuty. O pracy z najmłodszymi pacjentami, fizjoterapii dzieci i młodzieży opowiada dr hab. Małgorzata Domagalska-Szopa w piętnastym odcinku podcastu KIF z cyklu “O fizjoterapii przy kawie”, który jest już dostępny na Spotify i YouTube.

Ekspertka mówi o znaczeniu wyodrębnienia fizjoterapii pediatrycznej, specyfice pracy z dziećmi, niezbędnych kompetencjach “miękkich” i najczęstszych problemach. Wspomina o opiece nad dziećmi z niepełnosprawnościami, nieuleczalnie chorymi oraz związanymi z taką pracą emocjami. W rozmowie wybrzmiewa wątek rodziców, ich zmieniającej się na przestrzeni lat świadomości, jak również mitów i sprawdzonych patentów przekazywanych z pokolenia na pokolenie.

Posłuchaj/obejrzyj całość i dowiedz się więcej!

Spotify: https://open.spotify.com/episode/1O1orU8ZYFvOtAJ2Bc39n2?si=AUVmT6xtTfKpZu513fSR0g

YouTube: https://youtu.be/FEaKOUV1tVY

Seria wywiadów “O fizjoterapii przy kawie” z członkami Interdyscyplinarnej Rady Ekspertów KRF to element kampanii społecznej KIF “Popraw jakość życia” pod hasłem “Fizjoterapia – samo się nie zrobi”. Rozmowy – merytoryczne, ale na luzie, z przekazem dla każdego – prowadzi Renata Jeziółkowska