Przyznawanie środków na dofinansowanie wyjazdu do ośrodka zagranicznego ze środków KIF
Krajowa Izba Fizjoterapeutów wraz z Zespołem ds. Współpracy Międzynarodowej przedstawiają zasady przyznawania dofinansowania wyjazdu do ośrodka zagranicznego.
Założeniem programu „Fizjoterapia bez granic – w drodze do innowacji” jest wsparcie finansowe wyjazdów fizjoterapeutów do ośrodków zagranicznych w krajach UE i państw członkowskich EFTA w celu prezentacji innowacyjnych podejść terapeutycznych, diagnostycznych i badawczych oraz promocji fizjoterapii na arenie międzynarodowej.
Fizjoterapeuta aplikujący o dofinansowanie musi spełnić kryteria formalne m.in. posiadać PWZFz, mieć opłacone składki członkowskie, nie może mieć żadnych negatywnych wpisów do ewidencji zawodowej. Ponadto oceniana jest znajomość języka obcego oraz aktywność zawodowa i naukowa, jak m.in. uczestnictwo w konferencjach, publikacje w recenzowanych czasopismach i doświadczenie w prowadzeniu badań naukowych. Projekt, który kandydat zamierza realizować w zagranicznym ośrodku powinien być innowacyjny i z wyraźnie określonymi celami.
Osoba zainteresowana wyjazdem w ramach programu zobowiązana jest do przedłożenia w biurze KIF, nie później niż 5. dnia miesiąca rozpoczynającego kwartał, wniosku aplikacyjnego wraz ze stosownymi załącznikami.
Wniosek podlega weryfikacji i ocenie, a następnie podejmowana jest decyzja o zakwalifikowaniu bądź odmowie zakwalifikowania fizjoterapeuty do programu.
Długość pobytu uczestnika w ośrodku przyjmującym, na które przyznawane jest dofinansowanie wynosi od dwóch do pięciu następujących po sobie dni, a podczas pobytu w ośrodku, fizjoterapeuta zobowiązany jest do przeprowadzenia co najmniej 8 godzin zajęć dydaktycznych, klinicznych lub szkoleniowych.
Wszystkie kryteria uczestnictwa w programie oraz szczegółowe zasady finansowania określa regulamin programu „Fizjoterapia bez granic – w drodze do innowacji”, stanowiący załącznik do uchwały Krajowej Rady Fizjoterapeutów 490/II KRF.
Wnioski o przyznanie środków finansowych z budżetu KIF na dofinansowanie wyjazdu do ośrodka zagranicznego należy składać:
- w postaci elektronicznej, na adres: [email protected] oraz
- w formie tradycyjnej, przesyłając wniosek z dopiskiem „wniosek Zespół ds. Współpracy Międzynarodowej” pod adres:
Krajowa Izba Fizjoterapeutów
Al. Jerozolimskie 93
02-001 Warszawa
Załączniki:
Zadania zespołu tematycznego do spraw Współpracy Międzynarodowej:
- reprezentowanie KIF za granicą;
- współpraca z organami decyzyjnymi związanymi z sektorem usług fizjoterapeutycznych na arenie międzynarodowej (Stowarzyszenia, Izby, Organizacje, Ministerstwa, WHO);
- obserwacja i analiza zmian zachodzących na rynku zawodowym na arenie międzynarodowej;
- wsparcie merytoryczne, organizacyjne i finansowe dla członków KIF w czynnym udziale w badaniach międzynarodowych, konferencjach, publikacjach;
- tworzenie bazy instytucji chętnych do współpracy; kalendarza wydarzeń międzynarodowych dotyczących zawodu fizjoterapeuty;
- czynny udział w tworzeniu standardów, opracowań zmierzających do unifikacji zawodu w regionie europejskim;
- uczestnictwo w kluczowych przedsięwzięciach, badaniach, grupach eksperckich, tworzonych przy współpracy World Physiotherapy, WHO, NHS;
- podejmowanie współpracy i wymiana doświadczeń z innymi zawodowymi medycznymi z zagranicy;
- organizacja lokalnych eventów zawodowych przy udziale gości zagranicznych.
Skład zespołu tematycznego:
Weronika Krzepkowska – Przewodnicząca |
Marek Wolski |
Aleksandra Krzywonos |
Sebastian Rutkowski |
Mateusz Romanowski KRF |
Magdalena Hagner – Derengowska |
Piotr Rodak |
Aleksandra Kucińska |
Sprawozdanie Zespołu Tematycznego z dotychczasowej działalności:
Pobierz: Sprawozdanie-roczne-ZT.ds-WM_2023