Finezjo to nowoczesna aplikacja do prowadzenia dokumentacji medycznej przez fizjoterapeutów. Jest ona dostępna bezpłatnie dla wszystkich członków naszego samorządu – zarówno w wersji dla indywidualnych praktyk fizjoterapeutycznych, jak i podmiotów leczniczych.
W miniony weekend do Finezjo została wdrożona kolejna, dziesiąta już w tym roku, duża aktualizacja! Pośród nowości znalazła się prawdziwa perełka – moduł pediatryczny! To efekt wielu miesięcy pracy i konsultacji z ekspertami. Karta badania przeznaczona dla najmłodszych pacjentów jest rozbudowanym, zupełnie nowym i absolutnie wyjątkowym modułem. Konsultowana była ze znamienitym gronem najlepszych ekspertów i praktyków w dziedzinie fizjoterapii pediatrycznej. Dokładnie odpowiada wytycznym KRF do oceny funkcjonalnej i prowadzenia dokumentacji medycznej dla pacjentów w wieku rozwojowym. Jest unikalna, ponieważ jest skalą oceny pediatrycznej przeznaczonej dla wszystkich dzieci, bez względu na to, z jakim problemem się borykają.
Niekwestionowaną zaletą karty pediatrycznej jest także jej uniwersalność i łatwość w użyciu. Dzięki temu zarówno fizjoterapeuta, który codziennie pracuje i dokumentuje terapię z dziećmi, jak i ten poszukujący „kompendium” wiedzy z zakresu oceny funkcjonalnej w pediatrii może z niej z powodzeniem skorzystać. Karta oceny funkcjonalnej dziecka w Finezjo jest narzędziem uniwersalnym, przystępnym i łatwym w obsłudze. Pozwala na szybką ocenę i monitorowanie stanu funkcjonowania małego pacjenta, niezależnie od tego, z jakimi pacjentami dany fizjoterapeuta głównie się zajmuje. – podkreśla dr hab. Małgorzata Domagalska-Szopa, pomysłodawczyni i współautorka wytycznych, od początku zaangażowana w prace nad elektroniczną ich wersją.
Jakie jeszcze zalety ma moduł pediatryczny w Finezjo i dlaczego jego premiera jest rewolucją? Przeczytaj wywiad z ekspertami, współautorami wytycznych, na co dzień zajmującymi się fizjoterapią w pediatrii. Link do artykułu: https://glosfizjoterapeuty.pl/2021/12/to-jest-po-prostu-rewolucja/
Poniżej lista najważniejszych, nowych funkcjonalności modułu pediatrycznego:
- dodanie opcji PESEL matki dla pacjentów pediatrycznych nie posiadających jeszcze nadanego numeru PESEL,
- wyliczenie wieku skorygowanego,
- wyświetlenie w karcie pacjenta wieku skorygowanego, wieku metrykalnego, PESELu matki (lub pacjenta), daty urodzenia,
- wprowadzenie nowych ikon dziecka do aplikacji,
- nowe modele do wizualizacji dolegliwości pacjenta (niemowlę, przedszkolak, starsze dziecko),
- dodanie w karcie badania testu „Ocena punktowej motoryki spontanicznej” – zgodny z wytycznymi KRF, w pełni zautomatyzowany formularz, test oraz pytania wyświetlane automatycznie zgodnie z wiekiem skorygowanym pacjenta,
- możliwość eksportu danych z testu w raportach dostępnych w aplikacji Finezjo (KIOF, raport dla pacjenta, raport z wynikami testów).
Więcej o module pediatrycznym przeczytasz tutaj: https://pomoc.finezjo.pl/temat/modul-pediatryczny/
Co jeszcze zmieniło się w aplikacji?
Kalendarz:
- nowy układ oraz funkcjonalności dla fizjoterapeutów i innych specjalistów – interaktywne kafelki pozwalające po kliknięciu w dane okno dodać wizytę, rozbudowane filtry, dwa tryby widoku (3 dni, tydzień), wgląd we wprowadzone urlopy i zwolnienia, estetyczny, przyjemny dla oka układ sekcji z umówionymi wizytami.
Karta badania:
- powiązanie wizualizacji dolegliwości pacjenta – z płcią u osób pełnoletnich oraz z wiekiem w pediatrii,
- wycentrowanie dodanych załączników do karty badania.
Ponadto:
- P1 – optymalizacja działania raportowania danych do systemu P1, poprawki wizualne,
- lista pacjentów – domyślne zapamiętywanie paginacji, po wykonaniu akcji w zakładce,
- poprawki w wysyłce powiadomień SMS,
- zmiana widoku domyślnego po dokonaniu importu – automatyczne wyświetlenie gotowych danych do importu,
- optymalizacje i poprawki w zakresie integracji z portalem Znajdź Fizjoterapeutę,
- domyślne sortowanie szablonów w ustawieniach.
Dowiedz się więcej na temat grudniowej aktualizacji i zajrzyj na stronę Centrum Pomocy: https://pomoc.finezjo.pl/temat/aktualizacja-grudzien-2021/
Dziękujemy wszystkim fizjoterapeutom, którzy na co dzień korzystają z Finezjo, zaś tych, którzy chcieliby rozpocząć pracę z aplikacją, zachęcamy do zajrzenia na stronę: https://finezjo.pl/.