PL

Ruszyła rejestracja na II Kongres KIF – największe w Polsce wydarzenie dla fizjoterapeutów i innych medyków

Praktyka, teoria, wiedza z wielu dziedzin, warsztaty, wykłady, znakomici eksperci z Polski i zagranicy, przestrzeń do dyskusji, wymiany doświadczeń, największe wydarzenie dla fizjoterapeutów i medyków – to tylko część powodów, dla których warto zarezerwować w kalendarzu termin 12-15 czerwca. Już ruszyła rejestracja na organizowany w Krakowie pod hasłem „Interdyscyplinarność przyszłością rehabilitacji” II Kongres Krajowej Izby Fizjoterapeutów. 

Na Kongres można zarejestrować się na specjalnej stronie internetowej: II Kongres Krajowej Izby Fizjoterapeutów (kif.info.pl). Zawarte są tam szczegółowe informacje m.in. o zasadach udziału, o programie, wydarzeniach dodatkowych. Zachęcamy do jak najwcześniejszej rejestracji zarówno ze względu na większą dostępność warsztatów, jak też koszt udziału, który w pierwszym etapie zapisów jest najniższy.

Celem Kongresu jest przedstawienie roli fizjoterapii w kompleksowym leczeniu w ramach interdyscyplinarnych zespołów medycznych. Wydarzenie skierowane jest przede wszystkim do fizjoterapeutek i fizjoterapeutów, ale do udziału zapraszamy innych medyków, specjalistów m.in. w dziedzinie chorób wewnętrznych, neurologii, kardiologii, pediatrii, geriatrii, ortopedii i traumatologii, onkologii, medycyny sportowej, rehabilitacji medycznej. Do uczestnictwa zachęcamy również pielęgniarki, pracowników socjalnych, psychologów, logopedów i innych specjalistów, którzy na różnych etapach biorą udział w interdyscyplinarnym leczeniu pacjentów.

Planujemy sesje, w tym wykłady eksperckie, warsztaty, panele dyskusyjne w taki sposób, aby miały charakter ściśle praktyczny, interdyscyplinarny i były udokumentowane w oparciu o krytyczne dowody (EBF).

Główne zagadnienia:

·       Zapobieganie, diagnostyka i fizjoterapia w kompleksowym interdyscyplinarnym leczeniu: obrażeń i chorób narządu ruchu, kolejno w pediatrii, geriatrii, pulmonologii, onkologii, neurologii i neurochirurgii oraz w kardiologii i kardiochirurgii, ginekologii, a także w medycynie sportowej, sportu osób z niepełnosprawnościami i innych dziedzinach klinicznych.

·       Próby standaryzacji postępowania diagnostycznego lekarskiego i fizjoterapeutycznego lub/ i innych specjalistów dla potrzeb planowania i monitowania kompleksowego leczenia.

·       Zastosowanie różnych metod i modeli fizjoterapii klinicznej.

·       Wyzwania i koncepcje kształcenia przed i po dyplomie a planowane rozszerzanie kompetencji fizjoterapeutów.

·       Koncepcja KIF i wyzwania prawne dotycząca pomocy technikom i licencjatom w podniesieniu ich poziomu wykształcenia i kompetencji.

·       Nowe technologie w rehabilitacji.

·       Sesje studenckie, doktorantów, fizjoterapeutów w trakcie specjalizacji.

 

Obecne wyzwania zgłaszane przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) oraz duży niedobór różnych profesjonalistów medycznych skłaniają różne kraje do rozszerzania kompetencji między innymi dla fizjoterapeutów, a to wymaga dalszego rozwoju ich kształcenia przed i po dyplomie. Istnieje nie tylko potrzeba rozwoju specjalistycznego każdego fizjoterapeuty, ale co równie ważne umiejętności i kompetencji w kontekście pracy w interdyscyplinarnym zespole medycznym. Ideę tę oddaje hasło i generalnie cały program naszego kongresu – podsumował prof. Andrzej Czamara, przewodniczący Komitetu Naukowego II Kongresu KIF.

Serdecznie zapraszam na nasz Kongres, podczas którego mogą Państwo liczyć na solidną dawkę wiedzy, ciekawy program, ale też na niezwykłe spotkania z wybitnymi ludźmi, ekspertami z Polski i zagranicy. Będzie to również okazja do wymian doświadczeń z fizjoterapeutami i medykami z różnych części Polski – dodał prezes KRF dr Tomasz Dybek.

Kongres w liczbach. Przewidujemy:

  • 116 warsztatów
  • ponad 100 wykładowców
  • 25 sesji naukowych
  • 4 panele dyskusyjne

Kto i jak może wziąć udział w Kongresie?

Zaproszenie na II Kongres KIF kierujemy do wszystkich fizjoterapeutów, do osób wykonujących inne zawody medyczne oraz do studentów (na specjalną sesję naukową, na oddzielnych zasadach).

Rejestrując się na Kongres, uczestnik zyskuje możliwość uczestnictwa w wykładach i sesjach naukowych podczas wszystkich dni wydarzenia. Ma zagwarantowany lunch na każdy dzień i przerwę kawową. Wszystkich uczestników zapraszamy na uroczyste otwarcie (z gośćmi specjalnymi, elementami artystycznymi) oraz do strefy, w której KIF, jak również zewnętrzni wystawcy, będą prezentowali swoją ofertę.

Dodatkowo każdy fizjoterapeuta może zapisać się na warsztaty prowadzone przez znakomitych ekspertów z Polski i zagranicy (liczba miejsc na każdy warsztat jest ograniczona – decyduje kolejność rejestracji).

Oddzielna rejestracja obowiązuje na wydarzenia towarzyszące – “Krakowski koktajl” oraz uroczystą kolację w Starej Zajezdni (liczba miejsc ograniczona).

Kongres pierwotnie planowany był w 2020 roku, jednak z uwagi na pandemię nie odbył się. Dla zarejestrowanych wówczas osób, które zdecydowały, że nie wycofują wpłat i wolą poczekać na nowy termin, przygotowaliśmy specjalną strefę użytkownika na stronie internetowej kongresu, w ramach której, jako automatycznie przerejestrowani na nowy termin uczestnicy, mogą na nowo wybierać warsztaty (program jest nowy) oraz kontrolować swój status płatności i udziału. Z każdym z tej grupy osób kontaktuje się organizator logistyczny. Informacje dla grona zarejestrowanych przed pandemią: https://kongres.kif.info.pl/strefa-uczestnika-dla-osob-zarejestrowanych-przed-pandemia/

Wszyscy pozostali zainteresowani udziałem w Kongresie mogą rejestrować się przez formularz rejestracyjny na stronie kongresu.

Szczegółowe zasady opisane są w regulaminie: https://kongres.kif.info.pl/regulamin-uczestnictwa-w-kongresie/