Jak zadbać o zdrowy kręgosłup? „Środa z fizjoprofilaktyką” w świętokrzyskim NFZ

Dnia 06.09.2023 r. w siedzibie Świętokrzyskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Kielcach odbyły się spotkania z pacjentami w ramach akcji profilaktycznej o nazwie “Środy z fizjoprofilaktyką”. Wszyscy pacjenci, którzy tego dnia odwiedzili placówkę NFZ, mieli możliwość uzyskania cennych porad na temat zapobiegania przeciążeniom kręgosłupa, co pozwala na świadome poprawienie jakości życia. 

Głównym organizatorem akcji był Świętokrzyski Oddział NFZ, który otrzymał wsparcie merytoryczne i organizacyjne od przedstawicieli Krajowej Izby Fizjoterapeutów: koordynatora KRF dla województwa świętokrzyskiego Anny Rębacz, konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie fizjoterapii dr. hab. prof. UJK Wojciecha Kiebzaka oraz dr. Arkadiusza Żurawskiego. 

W ramach akcji, fizjoterapeuci udzielali porad, jak dbać o zdrowy kręgosłup zarówno dorosłych, jak i dzieci. Współpraca z NFZ ma na celu edukację pacjentów w zakresie zapobiegania różnorodnym schorzeniom.

Fizjoterapeuci z woj. świętokrzyskiego łączyli się by świętować ŚDF!

8 września 2023 roku fizjoterapeuci z województwa świętokrzyskiego łączyli się, by świętować Światowy Dzień Fizjoterapii!

TO BYŁ WSPANIAŁY DZIEŃ!

W oddziałach reumatologii Szpitala im. Jana Pawła II we Włoszczowie, Świętokrzyskiego Centrum Reumatologii w Końskich, Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego w Sandomierzu fizjoterapeuci spotkali się z pacjentami, wręczali broszury informacyjne i podkreślali znaczenie fizjoterapii i fizjoterapeutów w procesie leczenia różnych postaci zapalenia stawów.

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i pomoc w realizacji wydarzeń kierownikom ww. placówek: mgr. Michałowi Gackowi, mgr. Piotrowi Korneckiemu, mgr. Sławomirowi Wiatrowi. Wasze zaangażowanie i otwartość na współpracę są bezcenne. Dziękujemy również wszystkim pracownikom, którzy zaangażowali się w przeprowadzenie wydarzenia! Jesteście wspaniali!

Obchody zakończyły się spotkaniem w Świętokrzyskim Oddziale Terenowym Biura KIF w Kielcach.

Piknik “Wojewoda dzieciom” w Kielcach

27 sierpnia 2023 r odbył się Piknik “Wojewoda dzieciom” w Kielcach. Wydarzenie zostało przygotowane z okazji zakończenia wakacji i rozpoczęcia roku szkolnego, a miało miejsce przed budynkiem Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach. Na wydarzenie zaprosił wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz. 

Na pikniku nie zabrakło Krajowej Izby Fizjoterapeutów, którą reprezentowała Anna Rębacz, koordynator wojewódzki KRF dla woj. świętokrzyskiego. Dziękujemy za wsparcie dr. hab. prof. UJK Wojciechowi Kiebzakowi – konsultantowi wojewódzkiemu w dziedzinie fizjoterapii oraz dr. Arkadiuszowi Żurawskiemu i dr Justynie Pogorzelskiej. Stoisko KIF cieszyło się dużym zainteresowaniem. Fizjoterapeuci propagowali fizjoprofilaktykę, podkreślali jak ważny jest prawidłowy rozwój psychomotoryczny dzieci, podpowiadali, jak zadbać o zdrowy kręgosłup, jak wybrać najlepszą aktywność fizyczną.

Szczególne podziękowania kierujemy do wojewody Świętokrzyskiego Zbigniewa Koniusza za zaproszenie do uczestnictwa w wydarzeniu.

Światowy Dzień Fizjoterapii w regionie świętokrzyskim!

Świętokrzyski Oddział Terenowy Biura KIF zaprasza na wydarzenia związane z obchodami Światowego Dnia Fizjoterapii w regionie.

W tym roku hasłem przewodnim jest: Rola fizjoterapii i fizjoterapeutów w profilaktyce oraz leczeniu zapalenia stawów w tym reumatologicznego zapalenia stawów i spondyloartropatii.

Warto w tym dniu zwrócić szczególną uwagę na rolę fizjoterapeutów w leczeniu pacjentów z różnymi postaciami zapalenia stawów oraz docenić pracę jaką wykonują.

8 września 2023 Świętokrzyski Oddział Terenowy Biura KIF organizuje spotkania z pacjentami w ramach obchodów Światowego Dnia Fizjoterapii w 3 oddziałach reumatologicznych:

  1. Świętokrzyskie Centrum Reumatologii – Szpital Specjalistyczny św. Łukasza w Końskich, ul. Gimnazjalna 41B
  2. Szpital Powiatowy im. Jana Pawła II, Włoszczowa, pl. Żeromskiego 28
  3. Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego w Sandomierzu, ul. dr Zygmunta Schinzla 13

    Spotkanie z fizjoterapeutami z regionu świętokrzyskiego w Oddziale Terenowym Biura KIF w Kielcach (ul. Nowy Świat 32a, Kielce) o godz. 17:00 pod hasłem „DZIEŃ SOLIDARNOŚCI I JEDNOŚCI WŚRÓD WSZYSTKICH FIZJOTERAPEUTÓW”.

W programie: 

  • Prezentacja – Historia Światowego Dnia Fizjoterapii
  • Rozmowa o sukcesach zawodowych i zainteresowaniach
  • Wpis do KRONIKI BIURA
  • Poczęstunek

Spotkanie będzie dobrą okazją do rozmowy i integracji. Zapraszamy bardzo serdecznie!

Potwierdź swoją obecność mailem lub telefonicznie:

☎️502 245 873

📝[email protected]

📝[email protected]

Birety poszybowały w górę w Collegium Medicum UJK w Kielcach

22 lipca 2023 roku odbyło się uroczyste absolutorium studentów kierunku Fizjoterapia w Collegium Medicum Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Zaproszenie na uroczystość otrzymała Koordynator Krajowej Rady Fizjoterapeutów w województwie świętokrzyskim, Anna Rębacz, która wręczyła absolwentom listy gratulacyjne podpisane przez Prezesa KRF dr. Tomasza Dybka. Świeżo upieczeni absolwenci złożyli przed swoimi nauczycielami i mentorami rotę ślubowania fizjoterapeuty, że będą przestrzegać przepisów prawa, zasad etyki zawodowej, dbać o dobro pacjenta, strzec godności i dobrego imienia fizjoterapeutów. Dyplomatorium zakończyło się wspólnym zdjęciem i wyczekiwanym przez wielu wspólnym rzutem biretem.

Gratulujemy ukończenia studiów i czekamy na wieści o sukcesach absolwentów Collegium Medicum UJK!

Zachęcamy jednocześnie do zapoznania się z Poradnikiem Fizjoterapeuty pt. „Jak uzyskać PWZFz?”
https://glosfizjoterapeuty.pl/2022/09/z-poradnika-fizjoterapeuty-jak-uzyskac-pwzfz/