NFZ Informacja o ogłoszeniu o postępowaniu w sprawie zawarcia umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej – mazowieckie

Mazowiecki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia ogłasza informację o ogłoszonym postępowaniu o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej.

Poniżej prezentujemy szczegółowe informacje o ogłoszonym postępowaniu.

Informacja o ogłoszeniu postępowań konkursowych-2
(2023.164754.WU) 2023.06.01 informacja do izb - zał. 3b

„Fizjoterapia w Sporcie” czyli rola fizjoterapeuty podczas igrzysk

W dniach 12, 19 oraz 22 kwietnia 2023 r. odbyła się Ogólnopolska Konferencja Studencka „XVI Wiosna z Fizjoterapią” pn. „Fizjoterapia w Sporcie”. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Studenckie Koło Naukowe Fizjoterapii przy Zakładzie Rehabilitacji Wydziału Medycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Konferencja objęta była honorowym patronatem Prezesa Krajowej Rady Fizjoterapeutów.

W tym roku konferencja zmieniła swoją formułę, w dniach 12 oraz 19 kwietnia odbyły się webinary online, poprowadzone przez cenionych specjalistów. Podczas webinarów można było się dowiedzieć, jak wygląda praca fizjoterapeuty podczas igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich, ale również jak wygląda współpraca trenera i fizjoterapeuty, z jakimi kontuzjami można się najczęściej spotkać oraz jak różni się praca z osobami z niepełnosprawnością fizyczną.

Dnia 22 kwietnia w Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnym WUM w Warszawie miały miejsce stacjonarne warsztaty, dzięki którym studenci mogli poszerzyć swoją wiedzę oraz umiejętności z zakresu fizjoterapii w sporcie.

Konferencja została uwieńczona rozgrywką przyjacielskiego meczu w piłkę siatkową pomiędzy wykładowcami a studentami. 3:0 zwyciężyli studenci, było to rewanż za przegrany mecz w czasie zeszłorocznej konferencji.

TWÓJ SAMORZĄD DLA CIEBIE – spotkanie w Warszawie

W czwartek 26 stycznia 2023 r. w siedzibie Krajowej Izby Fizjoterapeutów w Warszawie odbyło się spotkanie fizjoterapeutów z województwa mazowieckiego z dr. Tomaszem Dybkiem, Prezesem Krajowej Rady Fizjoterapeutów.

W spotkaniu brali również udział: dr Rafał Trąbka, Wiceprezes KRF, członkowie KRF z województwa mazowieckiego – Renata Markiewicz, Ernest Wiśniewski, Arkadiusz Ujma, Michał Kłosek, Tomasz Niewiadomski, Maciej Krawczyk, koordynatorzy KRF województwa mazowieckiego – Marek Mucha i Michał Szafarewicz a także pracownicy biura KIF.

Spotkanie rozpoczął Prezes Tomasz Dybek, przedstawiając dotychczasowe działania KIF oraz plany na najbliższą przyszłość, po czym Patrycja Bartnicka-Kamać, pracownik biura KIF, kierująca Działem Szkoleń, zaprezentowała nowy projekt szkoleniowy KIF – Fizjo-Learning oraz platformę FIZJA, używaną do szkoleń online.

Spotkanie zakończyła dyskusja. Prezes i Wiceprezes KRF chętnie udzielali odpowiedzi i omawiali nurtujące fizjoterapeutów zagadnienia.

Wszystkim fizjoterapeutom dziękujemy za przybycie oraz aktywny udział w spotkaniu.

Spotkanie z KIF. Twój samorząd dla Ciebie. Spotkanie z fizjoterapeutami – woj. mazowieckie

Krajowa Izba Fizjoterapeutów serdecznie zaprasza wszystkich fizjoterapeutów z województwa mazowieckiego na spotkanie z Prezesem KRF dr. Tomaszem Dybkiem oraz przedstawicielami samorządu.

Termin: 26 stycznia 2023 roku (czwartek) 

Godzina: 18:00 

Miejsce: Warszawa, Krajowa Izba Fizjoterapeutów, Aleje Jerozolimskie 93, budynek „Nowogrodzka Square”, IV piętro.  

Podczas spotkania przedstawione zostaną bieżące i planowane działania oraz kierunki rozwoju samorządu, w tym:

  • sprawozdanie z pierwszych 100 dni działania nowego prezydium w kontekście obietnic wyborczych,
  • co przed nami – najważniejsze działania planowane przez KIF,
  • wybierz coś dla siebie – prezentacja produktów i aktywności KIF, z których mogą korzystać fizjoterapeuci,
  • FIZJA – wszystko na temat nowego projektu szkoleniowego KIF. Co, kiedy, jak?

Nie zabraknie także czasu na pytania i dyskusję.

Spotkanie będzie również dobrą okazją do zapoznania się, rozmowy i integracji.

Serdecznie zapraszamy do Warszawy!

Za nami IV Konferencja Naukowo – Szkoleniowa FORUM PRAKTYKÓW – PEDIATRIA

W piątek 9 grudnia 2022 r. odbyła się IV Konferencja Naukowo – Szkoleniowa FORUM PRAKTYKÓW – PEDIATRIA pn.  „Diagnostyka i fizjoterapia w zaburzeniach stawu skroniowo-żuchwowego u dzieci i młodzieży”, organizowana przez Wydział Rehabilitacji AWF Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Krajowej Izby Fizjoterapeutów, którą reprezentowali w tym dniu Michał Szafarewicz, Koordynator Wojewódzki KRF i Renata Markiewicz, członek Krajowej Rady Fizjoterapeutów z woj. mazowieckiego. Do wygłoszenia wykładów organizator zaprosił ekspertów-praktyków z dziedziny fizjoterapii i osteopatii, a także lekarzy specjalistów: ortodoncji, chirurgii szczękowo-twarzowej oraz specjalistę neurologopedę. Gościem był fizjoterapeuta, przedstawiciel koncepcji PRI (Postural Restoration Institute) ze Stanów Zjednoczonych.
W czasie konferencji specjaliści analizowali niektóre z wyzwań jakie stawia sobie współczesny praktyk-fizjoterapeuta.

Konferencję zakończyły warsztaty, podczas których eksperci dzielili się swoimi doświadczeniami dotyczącymi możliwości postępowania fizjoterapeutycznego u dzieci z zaburzeniami w obrębie stawów skroniowo-żuchwowych, także w odniesieniu do całego ciała.

VIII Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Młodych Fizjoterapeutów. Wielki test wiedzy fizjoterapeutycznej za nami.

W sobotę 5 listopada 2022 r. w Hali Gier Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie miał miejsce WIELKI TEST WIEDZY FIZJOTERAPEUTYCZNEJ w ramach VIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Młodych Fizjoterapeutów.

Wydarzenie to zostało objęte honorowym patronatem Krajowej Izby Fizjoterapeutów, którą reprezentował w tym dniu dr Rafał Trąbka – wiceprezes KRF. W wydarzeniu brali również udział Michał Szafarewicz – Koordynator Wojewódzki KRF dla województwa mazowieckiego oraz pracownicy biura KIF Działu Komunikacji i Marketingu oraz Działu Obsługi Fizjoterapeutów.

Krajowa Izba Fizjoterapeutów wystawiła swoje stoisko z ulotkami, czasopismami i materiałami reklamowymi, które cieszyły się ogromną popularnością wśród studentów. Padały również liczne pytania dotyczące zadań samorządu, procedury przyznawania Prawa Wykonywania Zawodu, szkoleń organizowanych przez KIF, czy też korzyści wynikających z przynależności do Izby. W Olimpiadzie wzięło udział 226 uczestników z 23 uczelni kształcących fizjoterapeutów z całej Polski.

Po zakończeniu testu i przerwie kawowej można było wysłuchać ciekawych wykładów. Dr Rafał Trąbka, wiceprezes KRF skierował przemówienie do uczestników na temat Krajowej Izby Fizjoterapeutów, przedstawiając korzyści jakie daje przynależność do samorządu zawodowego, wskazując główne cele KIF w II kadencji, kierunki rozwoju zawodu fizjoterapeuty i jego profesjonalizacji.

Podczas całej Olimpiady przeprowadzono kilka konkursów z nagrodami, uczestnicy chętnie brali w nich udział i dobrze się bawili.

Ogłoszenie wyników i dekoracja laureatów zakończyły VIII Ogólnopolską Olimpiadę Wiedzy Młodych Fizjoterapeutów. Kolejna już za dwa lata.

Oto lista laureatów: 

Wyniki w kategorii A: 

1 Pietkiewicz Anna
2 Ciunelis Kajetan
3 Zdanowski Michał
4 Tabor Karolina
5 Zgoła Aleksandra
6 Okoń Olga
6 Peszkowska Zuzanna
6 Rybnik Marcin
9 Pierzchała Michał
10 Podgórski Kacper

Wyniki w kategorii B: 

1 Koprowska Jadwiga
2 Zawrotniak Janina
3 Kamela Jan
4 Kruk-Majtyka Weronika
5 Bartoszek Alicja
6 Lewicka Olga
7 Białoszewski Wojciech
8 Sobczuk Milena
9 Sierpińska Maja
10 Kamiński Mateusz
10 Mizielski Alan

Wyniki w kategorii C: 

1 Karasińska Monika
2 Glibov Katarzyna
3 Kępa Malwina
4 Supryn Olga
5 Brylewski Piotr
6 Bujnowska Michalina
7 Dobies Jan
8 Deszcz Igor
9 Jarząb Paulina
10 Przytulska Aleksandra
10 Siereńska Joanna

Wyniki drużynowe: 

1 miejsce – Uniwersytet Medyczny w Lublinie w składzie:
Grabowska Julia
Sobczuk Milena
Spozowski Karol
Pałka Justyna
Kowal Filip

2 miejsce – Akademia Nauk Stosowanych w Tarnowie w składzie:
Cholewa-Bąba Martyna
Brończyk Dominik
Ryszka Bartek
Białoszewski Wojciech
Łachut Sylwia

3 miejsce – Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawa w składzie:
Żygadło Łukasz
Rubin Michał
Zdanowski Michał
Mazur Leon
Peszkowska Zuzanna

Gratulujemy zwycięzcom!