
W dniach 21-22 listopada 2024 roku w hotelu NYX Warszawa odbyła się 6. edycja ogólnopolskiej konferencji „Opieka długoterminowa w Polsce – dzisiaj i jutro”. Wydarzenie miało formułę hybrydową i było objęte honorowym patronatem Prezesa KRF. Konferencja zgromadziła przedstawicieli administracji publicznej, pracowników sektora medycznego, ekspertów ds. opieki długoterminowej oraz osoby zaangażowane w świadczenie i organizację opieki na poziomie lokalnym i krajowym. Głównym celem konferencji była kontynuacja publicznej, ogólnopolskiej debaty na temat perspektyw rozwoju opieki długoterminowej w Polsce oraz poprawa sytuacji życiowej ogromnej liczby osób niesamodzielnych, wymagających wsparcia i przewlekle chorych. Wydarzenie stanowiło kontynuację poprzednich pięciu edycji, które były poświęcone szerokim konsultacjom społecznym na temat rozwiązań systemowych wspierających długofalowy rozwój opieki długoterminowej w Polsce.
W sobotę, 16 listopada, w Hali Gier Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie, odbył się wielki test wiedzy fizjoterapeutycznej w ramach IX edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Młodych Fizjoterapeutów. To cykliczne wydarzenie integruje wszystkie uczelnie kształcące fizjoterapeutów w Polsce, promując wysokie standardy w tej dziedzinie. Olimpiada została objęta honorowym patronatem Prezesa Krajowej Rady Fizjoterapeutów, dr. Tomasza Dybka, który zaszczycił swoją obecnością ceremonię otwarcia. Krajową Izbę Fizjoterapeutów reprezentowali koordynatorzy wojewódzcy KRF, Michał Szafarewicz i Marek Mucha. Wydarzenie to stanowiło doskonałą okazję do wymiany wiedzy i doświadczeń między młodymi adeptami fizjoterapii, a także do nawiązania cennych kontaktów zawodowych. Uczestnicy rywalizowali w dwóch kategoriach, rozwiązując pisemny test wiedzy z zakresu fizjoterapii. Kategoria A: studenci 1., 2. i 3. roku kierunku fizjoterapia Kategoria B: studenci 4. i 5. roku oraz absolwenci rocznika 2023/2024 Była również rywalizacja drużynowa, w której brali udział przedstawiciele uczelni kształcących fizjoterapeutów. Ogłoszenie wyników i dekoracja laureatów zakończyły IX Ogólnopolską Olimpiadę Wiedzy Młodych Fizjoterapeutów. Kolejna już za dwa lata. Oto lista laureatów: Wyniki w kategorii A: 1 – Roksana Wodecka Uniwersytet Medyczny w Łodzi 2 – Jakub Bielawski Akademia Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu 3 – Hanna Sudoł Akademia Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu 4 – Olga Łysoń Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie 5 – Łukasz Greguła Uniwersytet medyczny w Lublinie 6 – Małgorzata Karpińska Uniwersytet medyczny w Lublinie 7 – Jędrzej Rutkowski Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie 7 – Sebastian Usiądek Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie 7 – Damian Markowski Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie 7 – Róża Ochnicka Uniwersytet Medyczny w Lublinie Wyniki w kategorii B: 1 – Krzysztof Palczyński Akademia Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu 2 – Weronika Kuczaj Uniwersytet medyczny w Lublinie 3 – Kornel Pękala Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu 4 – Kajetan Szymański Warszawski Uniwersytet Medyczny 5 – Patrycja Bielak Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie 5 – Andżelika Kusiak Uniwersytet medyczny w Lublinie 5 – Marcin Rybnik Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu 5 – Maria Zaniewicz Uniwersytet medyczny w Lublinie 6 – Dominik Brańczyk Akademia Tarnowska 6 – Monika Ziółek Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie Wyniki drużynowe: Gratulujemy zwycięzcom!
19 października br. w Ostrołęce odbyły się warsztaty pt. „Uszkodzenie stożka rotatorów – diagnostyka i leczenie zachowawcze”. Wydarzenie przyciągnęło fizjoterapeutów z całego województwa mazowieckiego, w tym także z jego najdalszych zakątków. Warsztaty prowadzone przez dr. Kamila Zaworskiego zostały ocenione bardzo pozytywnie przez uczestników, którzy podkreślali, że zajęcia były zdecydowanie za krótkie. Dr Zaworski, jako instruktor, wykazał się nie tylko ciekawym sposobem prowadzenia zajęć, ale również doskonałym przygotowaniem merytorycznym. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział i zapraszamy na kolejne spotkania.
W ramach cyklu „Warsztatów pod ręką – sobota z KIF w Twoim regionie” zapraszamy na warsztat zorganizowany przez Mazowiecki Oddział Terenowy Biura KIF. Wydarzenie odbędzie się 19 października, w sobotę, w godzinach 10:00-14:00, w sali konferencyjnej Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce, al. Jana Pawła II 120a, 07-410 Ostrołęka. Zapisy trwają do 15 października. Serdecznie zapraszamy!
W ramach obchodów Światowego Dnia Fizjoterapii, Mazowiecki Oddział Terenowy Biura KIF wraz z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym zorganizował 7 września w Warszawie turniej siatkówki w drużynach mieszanych. Turniej rozpoczął się od przywitania uczestników oraz dziekan Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego prof. dr hab. n. med. Doroty Olczak-Kowalczyk i prodziekan ds. kierunków: fizjoterapia, audiofonologia z protetyką słuchu i elektroradiologii dr hab. n. med. Joanny Peradzyńskiej. Po wstępie zawodnicy rozpoczęli krótką rozgrzewkę. Organizatorzy, sędziowie i kapitanowie drużyn ustalili, że mecze będą rozgrywane do dwóch wygranych setów, tie-break do 15 punktów. Ustalono też kolejność rozgrywania meczów. Oto skład drużyn siatkarskich: Drużyna Renesans Magnetyczny: Filip Konowrocki Natalia Rogala Michał Rymarowicz Melania Affek Magdalena Kwiatkowska Krzysztof Kozłowski Maciej Rutkowski Anna Malawska Anna Nawała Agata Łuszyńska Drużyna CKR: Marta Kijo Marta Firek Adam Sarna Alexandre Zebrowski Marcin Gryz Adrian Kołodziejczyk Fizjovolley Weronika Witanowska Piotr Przychodzki Adam Grzenkowski Wojciech Nitek Tomasz Świderski Mariya Asafat-Tsokh Kamila Skibińska Zofia Żukowska Pierwszy mecz rozpoczęły drużyny Fizjovolley i CKR. Sędziowanie tego spotkania przypadło dr Dorocie Saganowskiej. Był to najbardziej zacięty mecz, który skończył się wygraną drużyny Fizjovolley. Do rozstrzygnięcia potrzebny był tie-break. Ostateczny wynik to 2:1(25:16, 22:25, 15:7). W drugim meczu zmierzyły się drużyny Fizjovolley i Renesansu Magnetycznego. To spotkanie było już mniej zacięte i skończyło się wygraną Fizjovolley, która w tym momencie była już pewna wygranej całego turnieju. Wynik to 2:0 (25:16, 25:9). Trzecie spotkanie rozegrały drużyny CKR i Renesansu Magnetycznego. Ten mecz był bezpośrednią walką o drugie miejsce w turnieju. Momentami mecz był wyrównany, ale ostatecznie to drużyna CKR wygrała dwa sety i zapewniła sobie zwycięstwo. Wynik to 2:0 (25:12, 25:14). Dwa ostatnie spotkania sędziował Antoni Stradomski. Każdy z uczestników dał z siebie wszystko i włożył dużo serca, energii i potu. Z racji, że występowały trzy drużyny to wszyscy otrzymali medale, a wcześniej upominki od KIF. Serdeczne podziękowania kierujemy do władz uczelni za współpracę i udostępnienie hali, w szczególności do p.o. rektora prof. dr hab. n. med. i n. o zdr. Roberta Gałązkowskiego oraz dziekan prof. dr hab. n. med. Doroty Olczak-Kowalczyk i prodziekan dr hab. n. med. Joanny Peradzyńskiej. Wyrazy wdzięczności należą się również dyrektor Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnego, Karolinie Skinder, za doskonałe przygotowanie obiektu, a także wszystkim sędziom za ich profesjonalizm i zaangażowanie.
Krajowa Izba Fizjoterapeutów
Adres korespondencyjny:
Al. Jerozolimskie 93
(budynek Nowogrodzka Square)
02-001 Warszawa
REGON: 366272350
NIP: 701-065-15-76
Biuro
+48 22 230 23 80
Dział Obsługi Fizjoterapeutów
+48 22 230 2015, +48 22 230 2016
Składki/Pomoc socjalna
+48 22 230 23 50
Dział Projektów i Doskonalenia Zawodowego
Dane rejestrowe: Al. Jerozolimskie 93, 02-001 Warszawa, REGON: 366272350 NIP: 701-065-15-76
Krajowa Izba Fizjoterapeutów Copyright © 2022 www.kif.info.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.
Jeśli znalazłeś błąd prosimy o kontakt z działem technicznym: [email protected]