Spotkanie warsztatowe w Małopolskim Oddziale Terenowym Biura KIF

W dniu 14 maja 2022 roku, w godzinach 9:00 – 15.00, w siedzibie Małopolskiego Oddziału Terenowego Biura KIF w Krakowie przy ulicy Christo Botewa 14, odbyło się spotkanie warsztatowe dla fizjoterapeutów z Krakowa oraz województwa małopolskiego.

Tematem przewodnim było „Porównanie metod inwazyjnych i nieinwazyjnych przy pracy nad ręką funkcjonalną u pacjentów z uszkodzeniem w centralnym i obwodowym systemie nerwowym”.

Wydarzenie wzbudziło spore zainteresowanie, zwłaszcza w części praktycznej. Uczestnicy poznali najnowsze techniki operacyjne poprawiające ruch w obrębie kończyny górnej oraz przekonali się o tym, jaki wpływ na jakość życia pacjentów ma właściwie dobrana terapia.

Organizatorem spotkania była Krajowa Izba Fizjoterapeutów oraz przedstawiciele Krajowej Rady Fizjoterapeutów z województwa małopolskiego, zaś prowadzącą spotkanie była mgr Agnieszka Ochocińska.

W spotkaniu warsztatowym uczestniczyło 20 osób.

Agendę spotkania umieściliśmy w komunikacie: https://kif.info.pl/events/spotkanie-warsztatowe-dla-fizjoterapeutow-z-woj-malopolskiego-14-05-2022/

Relacja ze spotkania warsztatowego dla fizjoterapeutów z Małopolski.

W dniu 23 kwietnia 2022 roku, w godzinach 09-15:00 w siedzibie Małopolskiego Oddziału Terenowego Biura KIF w Krakowie przy ulicy Christo Botewa 14, odbyło się kolejne spotkanie warsztatowe dla fizjoterapeutów z Krakowa oraz województwa małopolskiego. Tematem spotkania było zagadnienie „Postępowanie fizjoterapeutyczne u pacjentów po zabiegach operacyjnych kręgosłupa lędźwiowego”. Składało się ono z części teoretycznej i praktycznej. Fizjoterapeuci zapoznali się z ograniczeniami występującymi u pacjentów, skutecznością operacji zwłaszcza w aspektach zniesienia bólu oraz odpowiednio dobranymi ćwiczeniami. Nie zabrakło pytań w tym temacie i ożywionej dyskusji.

Organizatorem spotkania była Krajowa Izba Fizjoterapeutów oraz przedstawiciele Krajowej Rady Fizjoterapeutów z województwa małopolskiego, zaś prowadzącym była mgr Gabriela Mielniczek.

W spotkaniu warsztatowym wzięło udział 20 osób.

Spotkanie warsztatowe w Krakowie pt. „Praktyka zawodowa czy podmiot leczniczy – prowadzenie działalności gospodarczej przez fizjoterapeutów”.

W dniu 19 marca 2022 roku, w godzinach 09-15:30 w siedzibie Małopolskiego Oddziału Terenowego Biura KIF w Krakowie przy ulicy Christo Botewa 14, odbyło się spotkanie warsztatowe dla fizjoterapeutów z Krakowa oraz województwa małopolskiego. Tematem spotkania było zagadnienie „Praktyka zawodowa czy podmiot leczniczy – prowadzenie działalności gospodarczej przez fizjoterapeutów”. Fizjoterapeuci mogli zapoznać się z problematyką związaną z prowadzeniem działalności gospodarczej w ramach praktyki zawodowej lub podmiotu leczniczego. Uzyskali cenne wskazówki oraz profesjonalne odpowiedzi na liczne pytania.

Organizatorem spotkania była Krajowa Izba Fizjoterapeutów oraz przedstawiciele Krajowej Rady Fizjoterapeutów z województwa małopolskiego, zaś prowadzącym był radca prawny Jakub Frakowski.

W spotkaniu warsztatowym wzięło udział 16 osób.

Agendę spotkania umieściliśmy w komunikacie: https://kif.info.pl/events/spotkanie-warsztatowe-dla-fizjoterapeutow-z-krakowa-oraz-woj-malopolskiego/

5 Mistrzostwa Fizjoterapeutów w Półmaratonie rozstrzygnięte!

17 października 2021 r.  w Krakowie, podczas kolejnej edycji Półmaratonu Królewskiego, odbyły się 5. Mistrzostwa Fizjoterapeutów w Półmaratonie. Krajowa Izba Fizjoterapeutów objęła to wydarzenie, które było współorganizowane przez Oddział Małopolski Stowarzyszenia Fizjoterapia Polska.

Na starcie pod Areną Tauron stawiło się ponad 50 fizjoterapeutek i fizjoterapeutów z całej Polski. Po odebraniu pakietów startowych zawodnicy ruszyli na trasę ponad dwudziestokilometrowego biegu.

Zwycięzcami rywalizacji wśród fizjoterapeutów zostali:

W kategorii kobiet:

1. Patrycja Świerczek – czas 1:33:18
2. Olga Łakomy – czas 1:37:01
3. Justyna Woźniak – czas 1:39:11
4. Ewa Woźnicka – czas 1:39:46
5. Joanna Zabłocka – czas 1:43:04
6. Aleksandra Krężel – czas 1:43:16

W kategorii mężczyzn:

1. Łukasz Wietecki – czas 1:13:14
2. Michał Kaczmarek – czas 1:13:29
3. Adam Satława – czas 1:20:29
4. Marek Gawin – czas 1:23:00
5. Artem Miagkyj – czas 1:23:03
6. Maciej Dąbrowski – czas 1:23:17

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dobrej formy i sukcesów sportowych w kolejnych zawodach!

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji!

KIF patronem i partnerem merytorycznym konferencji nt. rehabilitacji pulmonologicznej

Krajowa Izba Fizjoterapeutów była jednym z partnerów konferencji pt. „Rehabilitacja pulmonologiczna jako fundament w zakresie pomocy poszkodowanym przez covid, smog i inne powody utraty wydolności organizmu”. Wydarzenie to jest kontynuacją cyklicznych corocznych konferencji pod hasłem Ogólnopolska Konferencja pn.: „Finansowanie rehabilitacji pulmonologicznej w oddziałach szpitalnych i ośrodkach dziennych, a zanieczyszczenie powietrza – krakowski smog”. Z uwagi na rozwój pandemii COVID-19 i liczne przypadki utraty wydolności płuc u ozdrowieńców nastąpiła zmiana nazwy Konferencji.

W wydarzeniu, które było organizowane hybrydowo (stacjonarnie i online), wziął udział Paweł Adamkiewicz – wiceprezes KRF ds. promocji zawodu i gabinetów prywatnych, który przedstawił prezentację pt. „Rola Krajowej Izby Fizjoterapeutów w leczeniu pacjentów pocovidowych”.

W konferencji uczestniczyło łącznie 196 osób (35 w trybie stacjonarnym, 160 online i 1 w trybie nagrania) z Polski i zagranicy. KIF objęła to wydarzenie także oficjalnym patronatem.

konf_krakow_sprawozd

Spotkania informacyjne dotyczące programu „Fizjoterapia osób po przebyciu COVID-19”

Krajowa Izba Fizjoterapeutów zaprasza na spotkania informacyjne, podczas których będą przedstawiane  główne założenia programu „Fizjoterapia osób po przebyciu COVID-19”.

Podczas spotkania zostaną poruszone zagadnienia dotyczące:

 • programu fizjoterapii dla pacjentów po przebyciu COVID-19, przygotowanego przez Krajową Izbę Fizjoterapeutów, a wprowadzonego przez NFZ oraz PPZ (Programy Polityki Zdrowotnej),
 • założenia działalności – kiedy wybrać praktykę fizjoterapeutyczną, a kiedy podmiot leczniczy (bez tej formy działalności nie będziemy mogli sięgnąć po wyżej wymienione programy),
 • informacji, gdzie szukać Programów Polityki Zdrowotnej,
 • wiedzy, jak zarejestrować się w SZOI lub Portalu Świadczeniodawcy,
 • wypisywania zaopatrzenia ortopedycznego po zarejestrowaniu się w SZOI lub Portalu Świadczeniodawcy.
 • prowadzenia dokumentacji medycznej w postaci elektronicznej i korzystania z aplikacji FINEZJO.

Prosimy o rejestrację udziału w spotkaniach ze względu na obecnie obowiązujące obostrzenia sanitarne. Wystarczy przesłać na adres szkolenia@kif.info.pl wiadomość mailową zawierającą:

 • imię i nazwisko,
 • numer PWZFz,
 • miasto i termin spotkania, w którym dana osoba chce wziąć udział.

Zapraszamy na spotkania

 • Lubelskie

  27.07.2021 r. g. 17:00-20:00 Zamość

 • Wielkopolskie

  17.07.2021 r. g. 9:00-12:00, Poznań