Mikołajki w małopolskim biurze KIF

Serdecznie zapraszamy dzieci fizjoterapeutów z woj. małopolskiego na zabawę mikołajkową w Małopolskim Oddziale Terenowym Biura KIF. Na dzieci czekają liczne atrakcje.

Udział potwierdził sam Św. Mikołaj, który z radością wręczy podarunki(*) i zapozuje do wspólnej fotografii.

Tego nie można przegapić!

Termin: 6 grudnia 2022 r. (wtorek)
Godzina: 16:00 – 19:00
Miejsce: Biuro KIF, ul. Christo Botewa 14, 30-798 Kraków

(*) Prosimy rodziców o przyniesienie przygotowanej i zapakowanej mikołajkowo paczki dla swojego dziecka przed wydarzeniem (najpóźniej do poniedziałku 05.12.2022 r., biuro czynne poniedziałek, środa w godz.: 8:00 – 12:00; wtorek, czwartek, piątek w godz.: 14:00 – 18:00).

Fizjoterapeuta laureatem Plebiscytu Medycznego HIPOKRATES 2022

Zakończył się Plebiscyt Medyczny HIPOKRATES trwający od połowy sierpnia 2022 r. Plebiscyt odbywał się pod patronatem Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia. Celem plebiscytu było nagrodzenie pracowników ochrony zdrowia, którzy cieszą się największym uznaniem pacjentów.

Wybrani zostali najlepsi specjaliści w zawodach medycznych w następujących kategoriach:

 • Lekarz Rodzinny i POZ Roku,
 • Pediatra Roku,
 • Stomatolog Roku,
 • Pielęgniarka Roku,
 • Położna Roku,
 • Ginekolog Roku,
 • Chirurg Roku,
 • Kardiolog Roku,
 • Ortopeda Roku,
 • Okulista Roku,
 • Dermatolog Roku,
 • Ratownik Medyczny Roku,
 • Laryngolog Roku,
 • Fizjoterapeuta Roku,  
 • Farmaceuta/Technik Farmaceutyczny Roku.

Wśród laureatów konkursu Fizjoterapeuty Roku jest dr n. o zdr. Rafał Trąbka, Specjalista Fizjoterapeuta, Wiceprezes Krajowej Rady Fizjoterapeutów, który uzyskał 1 miejsce w województwie małopolskim. Laureatom serdecznie gratulujemy! 

dr n. o zdr. Rafał Trąbka 

Absolwent Kierunku Fizjoterapia Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie oraz Studiów Podyplomowych z zakresu Pedagogiki i Psychologii Politechniki Krakowskiej, z zakresu Zarządzania Jednostkami Opieki Zdrowotnej Wydziału Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum UJ, z zakresu Terapii Zajęciowej Osób z Niepełnosprawnością Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Absolwent studiów Executive MBA Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu we współpracy z Porto Business School.

Adiunkt w Klinice Rehabilitacji Instytutu Fizjoterapii Collegium Medicum UJ w Krakowie.

Naukowo związany z Wydziałem Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum UJ w Krakowie. Prezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii (2019-2023). Wiceprezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Specjalistów Fizjoterapii (2019-2023). Wiceprezes Krajowej Rady Fizjoterapeutów II Kadencji (2022-2026). Członek Rady Naukowej czasopisma naukowego Fizjoterapia Polska. Na początku drogi zawodowej związany z Krakowskim Centrum Rehabilitacji i Ortopedii, gdzie pełnił funkcję kierownika Działu Fizjoterapii. Ukończył liczne kursy w kraju i za granicą z zakresu fizjoterapii dotyczące metod i technik specjalnych.

Wykładowca i ekspert podczas krajowych i międzynarodowych konferencji, szkoleń i warsztatów. Autor wielu publikacji naukowych. Zaangażowany w pracę społeczną oraz działania związane z rozwojem fizjoterapii w Polsce.

 

Spotkanie Prezesa KRF z fizjoterapeutami w Krakowie.

W piątek, 18 listopada 2022 r.  w Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie odbyło się spotkanie fizjoterapeutów z województwa małopolskiego z dr. Tomaszem Dybkiem, Prezesem KRF. W spotkaniu pod nazwą „Twój samorząd dla Ciebie” wzięli również udział: dr Rafał Trąbka, Wiceprezes KRF, Agata Słowik i Gerard Sokołowski – Koordynatorzy Wojewódzcy KRF dla województwa małopolskiego, dr Tomasz Maicki, Rzecznik Praw Fizjoterapeutów, Dorota Ogarek i Karolina Ferenc członkinie Krajowej Rady Fizjoterapeutów z województwa małopolskiego, Kamil Pitala, członek Komisji Rewizyjnej KIF, delegaci II KZF, Kierownictwo Katedry Fizjoterapii a także Patrycja Bartnicka-Kamać, pracownik biura KIF, kierująca Działem Szkoleń KIF.

Podczas spotkania dr Tomasz Dybek przedstawił sprawozdanie z pierwszych 100 dni aktywności nowego Prezydium KRF w kontekście obietnic wyborczych, bieżące i planowane działania Krajowej Izby Fizjoterapeutów oraz kierunki rozwoju samorządu zawodowego, natomiast Patrycja Bartnicka-Kamać, Kierownik Działu Szkoleń KIF zaprezentowała nowy projekt szkoleniowy Izby – FIZJA, który wzbudził bardzo duże zainteresowanie fizjoterapeutów. Uczestniczący w spotkaniu mogli uzyskać szczegółowe informacje o tym przyszłorocznym projekcie szkoleniowym.

Po zakończeniu prezentacji był czas na zadawanie pytań i rozmowy w kuluarach. Prezes i Wiceprezes KRF chętnie udzielali odpowiedzi i dyskutowali na nurtujące fizjoterapeutów tematy.

Wszystkim przybyłym gościom dziękujemy za uczestnictwo w spotkaniu oraz merytoryczną dyskusję.