Dzień Seniora z ZUS-em

W listopadzie 2023 r. Oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Krakowie podejmuje szereg inicjatyw skierowanych do seniorów. W ramach obchodów Dnia Seniora, realizowane są w tym roku wydarzenia pod hasłem „Senior Manager ds. własnego bezpieczeństwa”.  

Przedstawiciele KIF zostali zaproszeni do udziału w dniu 21 listopada 2023 r. w akcji promocyjnej w Inspektoracie Kraków – Podgórze. 

Dorota Ogarek, koordynator wojewódzki KRF oraz Joanna Bukowska, członek KRF z województwa małopolskiego, informowały interesantów o kampanii społecznej “Popraw jakość życia” pod hasłem “Fizjoterapia – samo się nie zrobi”. Przedstawiały również programy profilaktyczne KIF i MZ “Aktywny senior w domu” i “Aktywna przerwa w pracy”.

 

NFZ Informacja o ogłoszeniu o postępowaniu w sprawie zawarcia umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej – małopolskie

Małopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia ogłasza informację o ogłoszonym postępowaniu o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej.

Poniżej prezentujemy szczegółowe informacje o ogłoszonym postępowaniu.

Informacja IZBY - 06-24-000008_REH_05_1_01
Informacja IZBY - 06-24-000009_PSY_04_1_04.9901.400.03_01
Informacja IZBY - 06-24-000007_REH_05_1_01

VI Małopolski Kongres Srebrnej Gospodarki

16 listopada 2023 roku, w Krakowie, odbył się VI Małopolski Kongres Srebrnej Gospodarki. Organizatorem wydarzenia był Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Kongres jest corocznym spotkaniem ekspertów i praktyków od problematyki polityki senioralnej, organizowanym z myślą o najstarszych mieszkańcach. Przedstawiciele Krajowej Izby Fizjoterapeutów zostali zaproszeni na Kongres przez Zarząd Województwa. 

Kongres został otwarty przez Łukasza Smółkę, wicemarszałka województwa małopolskiego. Wykład otwierający wygłosił dr n. med. Krzysztof Czarnobilski, zastępca dyrektora ds. lecznictwa, SP ZOZ MSWiA w Krakowie. 

Krajową Izbę Fizjoterapeutów reprezentowały Dorota Ogarek, koordynator wojewódzki KRF oraz Joanna Bukowska, członek KRF z województwa małopolskiego. 

W przerwie obrad stoisko KIF odwiedził wicemarszałek Łukasz Smółka. Omówiono projekty KIF oraz kampanię społeczną “Popraw jakość życia” pod hasłem “Fizjoterapia – samo się nie zrobi”. 

Dziękujemy za zaproszenie na Kongres. Była to kolejna udana impreza, która skupiła uwagę na potrzebach i oczekiwaniach osób w jesieni życia.

Spotkania w placówce w Rzezawie oraz innych placówkach w Małopolsce

Dnia 27.10.2023 r., na zaproszenie Sabiny Długosz-Kocot, dyrektor Samodzielnego Publicznego Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rzezawie, w Centrum Rehabilitacji w Rzezawie odbyło się spotkanie koordynatora wojewódzkiego KRF woj. małopolskiego, Agaty Słowik, z pracownikami placówki oraz przedstawicielami okolicznych placówek z Bochni.

Podczas spotkania omówiono rolę i zasady funkcjonowania Krajowej Izby Fizjoterapeutów, przedstawiono projekty realizowane dla fizjoterapeutów (m.in. projekt szkoleniowy FIZJA, porady prawne) oraz dla pacjentów: „Fizjoterapia – samo się nie zrobi”. Wymieniono także cenne uwagi i doświadczenia związane z pracą, jak również omówiono zagadnienia związane z przyszłością fizjoterapii.

W Małopolsce podobne spotkania odbyły się również w tym roku w placówkach w Nowym Sączu, Krynicy, Wieliczce i Tarnowie.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych spotkaniami z członkami Krajowej Rady Fizjoterapeutów czy koordynatorami wojewódzkimi do kontaktu z Oddziałem Terenowym Biura KIF lub bezpośrednio z koordynatorami Region Małopolski – Krajowa Izba Fizjoterapeutów (kif.info.pl).

Przedstawiciele KRF chętnie odwiedzą Państwa placówki i spotkają się z Wami oraz Waszymi zespołami.

Spotkanie z NFZ w Krakowie

W dniu 24.10.2023 Krajowa Izba Fizjoterapeutów zorganizowała długo oczekiwane przez środowisko fizjoterapeutów małopolskich spotkanie z przedstawicielem NFZ.

Ze strony KIF przybyłych gości powitał wiceprezes Rafał Trąbka, który wraz z członkiem KRF Joanną Bukowską moderował posiedzenie. Na pytania, które były zadawane z sali oraz te, które nadeszły drogą mailową, czy na forach społecznościowych odpowiadała zaproszona Barbara Dolata – naczelnik Wydziału Świadczeń Opieki Zdrowotnej. Licznie przybyli fizjoterapeuci, kierownicy, dyrektorzy mieli okazję dowiedzieć się o kwestiach regulowanych rozporządzeniami MZ, czy Prezesa NFZ, jak też o funkcjonowaniu oddziałów regionalnych. Goście wymieniali się doświadczeniami związanymi z rozliczaniem świadczeń, zgłaszaniem problemów do NFZ, czy uzyskiwaniem z placówki pomocy merytorycznej. Na koniec spotkania Agata Słowik oraz Dorota Ogarek (członek KRF) – koordynatorki wojewódzkie KRF z Małopolski opowiedziały o akcji promowania zawodu wśród świadczeniobiorców i ugruntowania go w środowisku medycznym.

W kuluarach można było porozmawiać z innymi przybyłymi na sesję członkami KRF: Karoliną Ferenc, Wojciechem Kurzydło, Rzecznikiem Praw Fizjoterapeutów: Tomaszem Maickim, czy delegatami województwa małopolskiego II Krajowego Zjazdu Fizjoterapeutów: Kamilem Pitalą, Maciejem Kawoniem.

Wszystkie strony wyraziły chęć cyklicznych spotkań oraz przychylnie mówiły o współpracy.