Obchody Światowego Dnia Fizjoterapii w Bydgoszczy

W ramach obchodów Światowego Dnia Fizjoterapii, który przypada na 8 września, w Bydgoszczy odbyły się liczne atrakcje dla osób zainteresowanych zdrowym trybem życia. Wśród nich były bezpłatne treningi, warsztaty i marsz z kijkami.

Obchody rozpoczęły się już 7 września. Tego dnia koordynator KRF województwa kujawsko-pomorskiego dr Dorota Ratuszek-Sadowska oraz dr Anna Lewandowska, ekspertki w dziedzinie fizjoterapii, odwiedziły pacjentów w Klinice Reumatologii i Układowych Chorób Tkanki Łącznej Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr. J. Biziela. Przyjęła je mgr Barbara Mykaj, doświadczona fizjoterapeutka pracująca w Klinice od lat. Pacjenci otrzymali broszury informacyjne oraz drobne upominki.

8 września na terenie Bydgoskiej Szkoły Wyższej odbył się trening dedykowany osobom starszym pt. „Bądź aktywny w każdym wieku – popraw jakość życia!”. Ćwiczenia pod czujnym okiem mgr Katarzyny Piekut miały na celu poprawę kondycji fizycznej seniorów.

Tego samego dnia fizjoterapeuci z regionu mieli okazję uczestniczyć w warsztatach „Zastosowanie kinesiotapingu w reumatologii i bólach stawów”, które poprowadzili dr Michał Dylewski i mgr Monika Dylewska.

9 września w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku odbył się „Marsz po zdrowie z Nordic Walking”. Po rozgrzewce i instruktażu z prawidłowej techniki chodu z kijkami uczestnicy wyruszyli na intensywny, ale fantastycznie relaksujący ciało i umysł trening, który poprowadziła również mgr Katarzyna Piekut.

Światowe Dni Fizjoterapii – województwo kujawsko-pomorskie

Wydarzenia:  

 8 września 2023:  

  1. „Bądź aktywny w każdym wieku – popraw jakość życia!” – bezpłatny trening ogólnousprawniający dedykowany osobom starszym

Dwie grupy – godz. 10:00 i 11:00 

Liczba uczestników: max 20 osób na grupę

Miejsce wydarzenia: Fundacja “Wiatrak” w Bydgoszczy (ul. Bołtucia 7, Piętro -1, sala 014).

Prowadząca: mgr Katarzyna Piekut

Zapisy telefoniczne od 1 września pod numerem telefonu: 573 193 784 

  1. „Zastosowanie kinesiotapingu w reumatologii i bólach stawów” – bezpłatne warsztaty dla fizjoterapeutów z województwa kujawsko-pomorskiego.

Godz. 17:00 

Liczba uczestników: max 40 osób

Miejsce wydarzenia: Bydgoska Szkoła Wyższa (BSW), ul. Unii Lubelskiej 4C w Bydgoszczy (Aula Z3).

Prowadzący: dr Michał Dylewski, mgr Monika Dylewska

Zapisy telefoniczne od 1 września pod numerem telefonu: 573 193 784 

Warsztaty obejmują wprowadzenie oraz część praktyczną – prezentację możliwych do zastosowania aplikacji kinesiotapingu w reumatologii i bólach stawów. Każdy fizjoterapeuta otrzyma plastry do kinesiotapingu i będzie miał możliwość zdobycia umiejętności samodzielnego i efektywnego stosowania plastrowania kinezjologicznego!

 

9 września 2023: 

  1. „Marsz po zdrowie z Nordic Walking” – trening Nordic Walking dla seniorów i nie tylko!

Godz. 10:00 

Liczba uczestników: max 30 osób

Miejsce wydarzenia: Leśny Park Kultury i Wypoczynku “Myślęcinek” w Bydgoszczy, zbiórka: przy pętli tramwajowej, ul. Rekreacyjna

Instruktor: mgr Katarzyna Piekut

Zapisy telefoniczne od 1 września pod numerem telefonu: 573 193 784