Kolarskie Mistrzostwa Polski Fizjoterapeutów – pierwszy etap już za nami!

W niedzielę 4 sierpnia w Inowrocławiu mocna ekipa 27 fizjoterapeutek i fizjoterapeutów ścigała się w wyścigu szosowym, który był częścią II Memoriału Wiesława Szczepańskiego. Z uwagi na liczną reprezentację przedstawicieli naszego zawodu, zawody miały rangę kolarskich Mistrzostw Polski Fizjoterapeutów. To pierwszy etap tej rywalizacji – po wyścigu szosowym będzie jeszcze etap górski w Jakuszycach.

Krajowa Izba Fizjoterapeutów była patronem wyścigu – m.in ufundowaliśmy profesjonalne koszulki kolarskie, wyprodukowane przez renomowaną firmę Quest.

Z dumą prezentujemy wyniki rywalizacji:

W kategorii Pań na podium stanęły:

 1. Iwona Marynowska – Mistrzyni w wyścigu szosowym
 2. Martyna Wasilewska
 3. Justyna Stępowska

W kategorii Panów czołówka prezentowała się następująco:

 1. Michał Ziułek – Mistrz w wyścigu szosowym
 2. Adam Wolański
 3. Mateusz Wyszyński

Najlepszy wśród fizjoterapeutów – Michał Ziułek był także bezkonkurencyjny w całym wyścigu, zajmując pierwsze miejsce wśród wszystkich uczestników zawodów. Świetne przygotowanie fizjoterapeutów potwierdził także Adam Wolański, który był trzeci w klasyfikacji generalnej.

A oto wyniki fizjoterapeutów w poszczególnych kategoriach wiekowych 

do 35 lat

 1. Mateusz Dzięgielewski
 2. Marcin Świerczyński
 3. Mateusz Kozinoga

35-50 lat

 1. Marcin Baranowski
 2. Dawid Jurek
 3. Radosław Grzywacz

50+

 1. Piotr Marcinkowski
 2. Andrzej Gwóźdź
 3. Dariusz Milko

W klasyfikacji Pań, z uwagę na niewielką liczbę uczestniczek nie wyróżnialiśmy kategorii wiekowych.

Dla zwycięzców brawa za wspaniałe wyniki! A wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w zawodach, ambitną walkę z czasem oraz gratulujemy dobrej formy!

Specjalne podziękowania kierujemy dla Dariusza Fielka, Jędrzeja Wierzchowskiego i Dariusza Milko, którzy byli współorganizatorami wyścigu i zapewnili sprawną organizację wydarzenia.

Mistrzostwa fizjoterapeutów w biegu na 10 km podczas VII Podkowiańskiej Dychy!

Krajowa Izba Fizjoterapeutów jest partnerem Podkowiańskiej Dychy. Partnerstwo ma wymiar szczególny, bo podczas tegorocznej edycji podkowiańskiego biegu odbędą się Mistrzostwa Fizjoterapeutów na dystansie 10 km.

Podkowiańska Dycha to szczególne impreza. To raczej piknik biegowy, który integruje osoby w każdym wieku i w każdym stopniu zaawansowania formy. Integruje nie tylko biegaczy na parnych i zielonych z końcem maja ścieżkach miejsko-leśnych. Ich wdzięczność wobec dopingujących podkowian, szczodrze dzielących się swoimi ogrodowymi zraszaczami, to stały motyw we wspomnieniach uczestników imprezy. Swoją drogę do mety Biegu Bez Barier (5 km) długo wspominają także jego niepełnosprawni intelektualnie uczestnicy, którzy tego dnia biegną ramię w ramię ze wszystkimi i nie jednemu imponują siłą charakteru. Spotkanie promuje zdrowe i aktywne życie, z radością realizuje i wdraża podstawowe idee fizjoprofilaktyki.

Na co dzień opiekując się pacjentami, czasami zapominamy o sobie. Mamy nadzieję, że mistrzostwa jednak zmobilizują nasze środowisko i tłumnie stawimy się na starcie i… mecie!

Zapraszamy wszystkich do poznania i uczestnictwa w „Kuchni fizjoterapii”. W miasteczku biegowym stanie namiot Krajowej Izby Fizjoterapeutów. Będzie się tam można dowiedzieć m.in. tego, że fizjoterapia to etap leczenia w wielu schorzeniach, że mamy „gęsią stopę”, że „łódka płynie” w naszym nadgarstku w ulubionym wierszyku fizjoterapeutów, że jest fizjoterapia stomatologiczna, że jak biegasz to stosujesz fizjoprofilaktykę… Czyli to co my wiemy i czym z chęcią podzielimy się z innymi. Do rozmów o tym i o wielu innych rzeczach zapraszamy do „kuchni”, w której serwować będziemy świeże soki i smoothie. Dzielni kuchcikowie wyciskać będą pod czujnym okiem szefa prof. dr hab. Maciej Krawczyk, prezesa KIF, prywatnie biegacza i kolarza.

Więcej informacji o rejestracji na stronie: www.podkowianskadycha.pl