Podsumowanie Mistrzostw Polski Fizjoterapeutów MPF w kolarstwie w 2022 roku

Tegoroczne zawody Mistrzostw Polski Fizjoterapeutów MPF w kolarstwie są kontynuacją inicjatywy z 2018 roku. Z powodu pandemii COVID-19 była dwuletnia przerwa w rozgrywkach. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Krajowej Izby Fizjoterapeutów. Zmagania w 2022 roku toczyły się w II turach:

 • w odmianie szosowej (III rok) w Inowrocławiu w dniu 06.08.2022 r. w ramach Memoriału im. Wiesława Szczepańskiego oraz
 • w odmianie górskiej (II rok) w Świeradowie-Zdroju w dniu 17.09.2022 r. w ramach maratonu MTB Bike Maraton.

W obu imprezach wzięło udział 48 fizjoterapeutów, w Inowrocławiu 26, a w Świeradowie 22. Były również osoby, które podjęły wyzwanie zarówno w odmianie szosowej, jak i górskiej. Wśród pań to Burzyńska Daria z Ostrowa Wlkp. (GRATULACJE !), a wśród panów:

Bubik Artur, Dulęba Bartosz, Hombek Maciej z Ustronia:

Gwoźdź Andrzej z Jarosławia,

Handy Tomasz z Mikołowa,

Kukułka Maciej z Lubina,

Świerczyński Łukasz z Krakowa,

Grzywacz Radosław z Milanówka (Komitet Organizacyjny),

Wierzchowski Jędrzej z Inowrocławia (Komitet Organizacyjny).

GRATULACJE za wytrwałość!!!

Należy również podkreślić, że aby zawody doszły do skutku musiał powstać społeczny Komitet Organizacyjny. W jego w skład, oprócz w/w panów, weszli: Dariusz Fielek, Wojciech Kwiatkowski z Inowrocławia, Grzegorz Kolczyński z Torunia oraz Dariusz Milko z Jeleniej Góry. W Świeradowie w sprawach organizacyjnych wspierała uczestników żona Dariusza Milko, Małgorzata, również fizjoterapeutka. Honory domu w Uzdrowisku Świeradów czynili: Małgorzata Osińska i Witold Dziekan.

Nazwa „Mistrzostwa Polski” zobowiązuje, aby raz jeszcze wymienić nazwiska MISTRZÓW ww. rozgrywek:

INOWROCŁAW:
PANIEPANOWIE
1. Daria Burzyńska1. Dominik Omiotek
2. Ewelina Jasińska2. Filip Mordaka
3. brak3. Marcin Baranowski
ŚWIERADÓW-ZDRÓJ:
PANIEPANOWIE
1. Julia Borowska 1. Sebastian Wolny
2. Hanna Machura- Powęzka2. Tomasz Handy
3. Daria Burzyńska3. Karol Januszkiewicz

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom!

Znamy wyniki Mistrzostw Polski Fizjoterapeutów w Półmaratonie.

16 października 2022 r. w Krakowie odbyły się 6. Mistrzostwa Polski Fizjoterapeutów w Półmaratonie, zorganizowane przez Oddział Małopolski Stowarzyszenia Fizjoterapia Polska w ramach 8. Cracovia Półmaratonu Królewskiego. Patronat honorowy nad imprezą objęła Krajowa Izba Fizjoterapeutów oraz Polskie Towarzystwo Fizjoterapii. Na starcie pod Tauron Areną stawiło się ok. 60 fizjoterapeutek i fizjoterapeutów z całej Polski. Po odebraniu pakietów startowych zawodnicy ruszyli na trasę ponad dwudziestokilometrowego biegu wśród zabytków i malowniczych uliczek Krakowa.

Laureatkami wśród fizjoterapeutek zostały:

 1. ŚWIERCZEK Patrycja – czas 01:34:44,
 2. KARDAS Martyna – czas 01:34:45,
 3. WOŹNICKA Ewa – czas 01:35:13,
 4. WOJCIECHOWSKA Barbara – czas 01:36:54,
 5. TRZASKA Agnieszka – czas 01:38:45,
 6. JACHYM-DREWNIAK Joanna- czas 01:44:42.

Zwycięzcami rywalizacji wśród fizjoterapeutów zostali:

 1. BORATYŃSKI Dariusz – czas 01:08:20,
 2. KACZMAREK Michał – czas 01:13:13,
 3. WIETECKI Łukasz – czas 01:16:43,
 4. GRABEK Maciej – czas 01:17:10,
 5. JACHYMIAK Robert – czas01:18:53,
 6. WALOSKI Dawid – czas 01:19:25.

Po biegu nastąpiła uroczysta dekoracja zwycięzców. Najlepszym zawodniczkom i zawodnikom nagrody wręczyli: dr Tomasz Dybek – Prezes KRF, dr Tomasz Maicki – Prezes PTF Oddział Małopolska oraz Grzegorz Gargas – Prezes SFP Oddział Małopolska.

Gratulujemy sportowej rywalizacji oraz świetnych wyników! Do zobaczenia za rok.

Rajd pieszo-rowerowy “Babie Lato w Górach Opawskich”

1 października 2022 r. fizjoterapeuci z województwa opolskiego wzięli udział w rajdzie pieszo-rowerowym “Babie Lato w Górach Opawskich”. Wydarzenie było związane z obchodzonym we wrześniu Światowym Dniem Fizjoterapii. Impreza miała charakter familijny – organizatorzy zapraszali uczestników wraz z rodzinami, a także przyjaciółmi na dwóch nogach lub czterech łapach 🙂

Trasę rajdu można było pokonać pieszo lub rowerem.

 

Agenda sobotniego spotkania była następująca:

9.00-9.30 spotkanie w Muszli Leśnej w Głuchołazach oraz rejestracja w biurze rajdu;

9.45-12.00 wyjazd na rowerze na trasę lub wyjście piesze szlakami wokół Góry Chrobrego (trasa rekreacyjna). Wartością dodaną był krótki wykład o tradycjach leczniczych uzdrowiska Bad Ziegenhals;

12.00-14.00 piknik turystyczny (gry, zabawy, konkursy, występy muzyczne) w Muszli Leśnej;

14.00-14.30 podsumowanie rajdu, wręczenie nagród m.in. dla najliczniejszych grup;

15.00 spotkanie integracyjne przy grillu.

Co najważniejsze – dopisała pogoda, a uczestnicy w dobrym humorze spędzili aktywnie kilka godzin w malowniczych o tej porze roku Górach Opawskich. Fizjoterapeuci dali przykład, jak aktywnie wypoczywać i postawą zachęcali do zdrowego trybu życia, co zostało zauważone przez innych turystów. Przy okazji rekreacji i zabawy udzielano porad i wskazówek potencjalnym pacjentom, promując fizjoprofilaktykę. W ten sposób godnie (i pracowicie!) fizjoterapeuci z Opolskiego uczcili tegoroczny Światowy Dzień Fizjoterapii.

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z wydarzenia!

Oto wyniki Mistrzostw Polski Fizjoterapeutów w kolarstwie górskim!

Znamy pełne rezultaty Mistrzostw Polski Fizjoterapeutów w odmianie górskiej. Zawody odbyły się 17 września 2022 r. w Świeradowie w ramach imprezy, której głównym organizatorem była firma Bike Maraton. Oto klasyfikacja w kategorii kobiet i mężczyzn.

Na podium wśród Pań znalazły się następujące osoby:

 1. Julia Borowska – Święciechowa – Mistrzyni Polski Fizjoterapeutów w MTB,
 2. Hanna Machura – Powęzka – Piekary Śląskie,
 3. Daria Burzyńska – Ostrów Wielkopolski.

Męskie podium prezentowało się nastepująco:

 1. Sebastian Wolny – Podgórzyn – Mistrz Polski Fizjoterapeutów w MTB,
 2. Tomasz Handy – Mikołów,
 3. Karol Januszkiewicz – Bolesławiec.

W ramach głównej ceremonii nasze Mistrzynie oraz Mistrzowie zostali uhonorowani statuetkami ufundowanymi przez Krajową Izbę Fizjoterapeutów. Trofea były wręczane przez Marzenę Kobylańską – koordynatora wojewódzkiego oraz Dariusza Milko – przedstawiciela Komitetu Organizacyjnego MPF. Mistrzynie i Mistrzowie dostali dodatkowe nagrody od sponsorów zawodów.

Po dekoracji zawodników uczestnicy zawodów przenieśli się do hotelu Sanus. Tam podsumowaliśmy rywalizację. Zgodnie z tradycją, Dariusz Milko i Jędrzej Wierzchowski – członkowie Komitetu Organizacyjnego MPF w towarzystwie Marzeny Kobylańskiej – koordynatorki wojewódzkiej, wręczyli nagrody otrzymane od licznych sponsorów zwycięzcom w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Zgodnie z regulaminem MPF, zwycięzcy w kategorii OPEN nie byli brani pod uwagę przy w/w klasyfikacji. Przydzielono nagrody w kategoriach: I – do 35 roku życia, II – 35-55 lat i III – pow. 55 roku życia.

Wśród Pań w kategoriach I i III nagród nie wręczono (brak uczestniczek).

Kategoria II – 35-55 lat:

 1. Natalia Rogaczewska – Zielona Góra,
 2. nie przydzielono,
 3. nie przydzielono.

Wśród Panów:

Kategoria I – do 35 roku życia:

 1. Bartosz Moskwa – Jelenia Góra,
 2. nie przydzielono,
 3. nie przydzielono.

Kategoria II – 35-55 lat:

 1. Paweł Jaźwa – Łańcut,
 2. Paweł Januszkiewicz – Jelenia Góra,
 3. Paweł Tutaj – Tarnów.

Kategoria III – pow. 55 roku życia:

 1. Dariusz Milko – Jelenia Góra,
 2. Jędrzej Wierzchowski – Inowrocław,
 3. nie przydzielono.

Dopisek „nie przydzielono” oznacza brak startujących zawodników spełniających kryteria w/w kategorii wiekowych.

Na zakończenie miłego spotkania przy kawie i ciastku odbyło się losowanie nagród wśród obecnych uczestników zawodów. Dzięki hojności naszych sponsorów wymienionych na opublikowanym plakacie MPF, nikt nie wyszedł z naszej imprezy z pustymi rękoma.

Jeszcze raz podziękowania za udział w Mistrzostwach i serdeczne GRATULACJE dla MISTRZÓW oraz zawodników – fizjoterapeutów na podium.

Poniżej prezentujemy fotorelację, którą zawdzięczamy uprzejmości Andrzeja Gwoździa z Jarosławia. Andrzej nie dosyć, że startuje w zawodach, to jeszcze we współpracy z córką i synem dokumentuje nasze zmagania od samego początku trwania MPF.

I Pieszy Rajd Fizjoterapeutów na Babią Górę

W dniu 10.09.2022 r. z okazji Światowego Dnia Fizjoterapii odbył się I Pieszy Rajd Fizjoterapeutów na Babią Górę. Wydarzenie zorganizowano pod hasłem „Działając razem, zdobywamy szczyty”.

W spotkaniu zorganizowanym przez Koordynatorów Wojewódzkich z województwa małopolskiego – Agatę Słowik i Gerarda Sokołowskiego – wzięli udział fizjoterapeuci z regionu oraz Tomasz Dybek – Prezes KRF, członkowie KRF II kadencji (z woj. małopolskiego i podkarpackiego) i delegaci województwa małopolskiego na II Krajowy Zjazd Fizjoterapeutów.

O godzinie 9:00 na parkingu przy wejściu na szlak Przełęczy Krowiarki (Lipowieckiej) 37 fizjoterapeutów spotkało się z przewodnikiem.

Prezes KRF Tomasz Dybek wraz koordynatorami wojewódzkimi powitali zgromadzonych gości, a następnie przewodnik omówił zasady bezpieczeństwa i plan rajdu.

Trasa I Pieszego Rajdu Fizjoterapeutów obejmowała wyjście szlakiem czerwonym na Sokolicę, przejście na Babią Górę, zejście do schroniska PTTK Markowe Szczawiny, gdzie odbyła się przerwa na poczęstunek i regenerację sił. Następnie uczestnicy rajdu zeszli szlakiem niebieskim na parking.

Podczas rajdu fizjoterapeuci mieli możliwość nawiązania nowych kontaktów, wymiany doświadczeń zawodowych, a także dowiedzenia się, jak w praktyce wygląda praca Prezydium i biura regionalnego. Z kolei koordynatorzy wykorzystali okazję do spotkania się z fizjoterapeutami, aby poznać potrzeby środowiska, zebrać pomysły na kolejne działania i przedyskutować kierunki rozwoju fizjoterapii w regionie.

Na zakończenie pożegnano fizjoterapeutów, rozdając im drobne upominki. Zachęcono ich także do śledzenia informacji na stronach KIF oraz w mediach społecznościowych regionu małopolskiego:
Fizjoterapeuci Razem Małopolskie https://www.facebook.com/groups/769826774446099

Znamy laureatów Mistrzostw Polski Fizjoterapeutów w kolarstwie szosowym!

6 sierpnia 2022 r. w Inowrocławiu odbyła się kolejna III odsłona Mistrzostw Polski Fizjoterapeutów w kolarstwie szosowym. Na starcie wyścigu licznie stanęli pasjonaci kolarstwa, spragnieni atmosfery wielkiego ścigania po przerwie spowodowanej ograniczeniami pandemicznymi.

Mistrzynią Polski Fizjoterapeutów w kolarstwie szosowym została Daria Burzyńska z Ostrowa Wielkopolskiego, zaś wicemistrzynią Ewelina Jasińska z Inowrocławia. W tej klasyfikacji nie przyznano nagrody za miejsce trzecie.

Mistrzem Polski Fizjoterapeutów został Dominik Omiotek z Pabianic, wicemistrzem Filip Mordaka z Poznania, zaś miejsce trzecie zdobył Marcin Baranowski z Warszawy.

Warto również dodać, że Dominik Omiotek zajął II miejsce, a Filip Mordaka III miejsce w klasyfikacji OPEN Memoriału im. Wiesława Szczepańskiego, w ramach którego rozgrywane były Mistrzostwa Polski Fizjoterapeutów.

Wszystkim laureatom składamy serdeczne gratulacje!

Nagrody ufundowane przez Krajową Izbę Fizjoterapeutów, pod patronatem której odbywał się wyścig, wręczyła Dorota Ratuszek-Sadowska, Koordynatorka Wojewódzka na region kujawsko-pomorski.

Na spotkaniu, które podsumowało całe zawody, uhonorowano również zawodników w kategoriach wiekowych wskazanych przez Komitet Organizacyjny (do 35 roku życia, 35-55 lat i powyżej 55 roku życia). Oto wyniki w poszczególnych kategoriach wiekowych:

Do 35 roku życia:

 1. Patryk Szewczuk ze Świecia,
 2. Wojciech Kwiatkowski z Inowrocławia,
 3. Wyróżnienia nie przyznano.

35-55 lat:

 1. Paweł Bartczak z Gdańska,
 2. Dawid Jurek ze Świecia,
 3. Tomasz Handy z Mikołowa.

Powyżej 55 roku życia:

 1. Jędrzej Wierzchowski z Inowrocławia,
 2. i 3. Wyróżnień nie przyznano.

 

Następnie rozlosowano nagrody, wśród których znalazły się m.in. książki o tematyce medycznej oraz akcesoria rowerowe z profesjonalnym kaskiem na czele.

Następne zawody, tym razem w randze Mistrzostw Polski Fizjoterapeutów w kolarstwie górskim, odbędą się 17 września 2022 r. w Świeradowie. Serdecznie zapraszamy do kibicowania „góralom”!

Poniżej prezentujemy obszerną relację fotograficzną wykonaną przez naszego kolegę (wraz z zespołem) – fizjoterapeutę Andrzeja Gwoździa, który brał udział we wszystkich dotychczasowych edycjach Mistrzostw Polski Fizjoterapeutów.