PL

Znamy nazwiska zwycięzców I Mistrzostw Polski Fizjoterapeutów na dystansie Ultra!

W minioną sobotę tj. 25 marca 2023 r. w Zielonej Górze odbyły się I Mistrzostwa Polski Fizjoterapeutów na dystansie Ultra. Fizjoterapeuci pokonywali trasę 48 km w ramach IX Ultramaratonu Zielonogórskiego Nowe Granice. Ponad trzystu zawodników wystartowało na różnych dystansach.

Pierwsze miejsce i Puchar Prezesa Krajowej Rady Fizjoterapeutów zdobył Maciej Grabek z miejscowości Wysoka w woj. lubuskim. Drugie podium przypadło Markowi Śmiechowi a trzeci wśród fizjoterapeutów był Paweł Jagodziński.

Wszystkim uczestnikom składamy ogromne gratulacje i słowa uznania za pokonany dystans i za wytrwałość, tym bardziej, że pogoda nie rozpieszczała. Po osiągnięciu mety każdy uczestnik mógł skorzystać z terapii u naszych fizjoterapeutów, członków KRF z woj. lubuskiego: Justyny Lech, Katarzyny Kazimierczak, Aleksandry Łuczaj-Śnieguły. W punkcie regeneracji można było również spotkać Bartłomieja Borowca, koordynatora KRF z woj. lubuskiego, który był także zaangażowany w terapię zmęczonych po biegu zawodników. Wszyscy biorący udział w wydarzeniu byli bardzo zadowoleni, zadeklarowali chęć uczestnictwa w zawodach w przyszłym roku.

Przekazujemy podziękowania dr. Tomaszowi Maickiemu,  Rzecznikowi Praw Fizjoterapeutów, który przyjechał specjalnie z Krakowa, aby kibicować zawodnikom.

Do zobaczenia za rok!

NEWSLETTER