PL

Rywalizacja kolarzy szosowych w Mistrzostwach Polski Fizjoterapeutów rozstrzygnięta

Wiemy, kto stanął na podium Mistrzostw Polski Fizjoterapeutów w kolarstwie A.D. 2023! Dwa tygodnie temu poznaliśmy zwycięzców w zawodach w odmianie górskiej, a teraz ogłoszono laureatów wyścigu na szosie. Tak jak w zeszłym roku, obie imprezy odbyły się pod patronatem Krajowej Izby Fizjoterapeutów.

Zawody szosowe rozpoczęły się 5 sierpnia o godzinie 11.00. Kolarze wystartowali w Inowrocławiu, a do pokonania mieli dystans 67 km. W ponad stuosobowym peletonie fizjoterapeuci byli dobrze widoczni – stanowiliśmy liczną grupę 22 osób (5 pań i 17 panów).

Oto oficjalne wyniki!

Kategoria Pań:

 1. Mistrzynią Polski Fizjoterapeutów została SYLWIA LADEMAN-WĘSIERSKA z Gdańska – czas 1:51:50,
 2. Wicemistrzynią została JULIA BOROWSKA ze Święciechowa – czas 1:54:16,
 3. III miejsce zajęła DARIA BURZYŃSKA z Ostrowa Wlkp. – czas 1:54:20.

Kategoria Panów:

 1. Mistrzem Polski Fizjoterapeutów został FILIP MORDAKA z Poznania – czas 1:35:09,
 2. Wicemistrzem został MARCIN BARANOWSKI z Warszawy – czas 1:35:11,
 3. III miejsce zajął PAWEŁ BARTCZAK z Gdańska – czas 1:35:12.

Walka o podium była zacięta. Czołówka zawodów prezentowała bardzo wysoki poziom, o czym świadczą minimalne różnice czasowe na mecie, zwłaszcza w rywalizacji panów.

Warto też dodać, że startujący fizjoterapeuci zajęli również czołowe miejsca w Memoriale im. Wiesława Szczepańskiego, w ramach którego rozgrywaliśmy nasze mistrzostwa. Sylwia Lademan-Węsierska, mistrzyni MPF, zajęła II miejsce w klasyfikacji generalnej memoriału, zaś Julia Borowska, wicemistrzyni MPF, zajęła I miejsce w kategorii K-1. Kolejna fizjoterapeutka z podium, Daria Burzyńska, zajęła I miejsce w kategorii K-2. Dobrze wypadli też panowie – Filip Mordaka, mistrz MPF zajął I miejsce w kategorii M-2, zaś Andrzej Gwóźdź był drugi w kategorii M-4.

Wszystkim laureatkom i laureatom serdecznie gratulujemy! Pozostałym uczestnikom wyścigu składamy podziękowania za udział w imprezie i ambitną walkę na trasie!

Na spotkaniu podsumowującym zawody członkowie Komitetu Organizacyjnego MPF – Dariusz Fielek, Wojciech Kwiatkowski, Grzegorz Kolczyński i Jędrzej Wierzchowski – wręczyli piękne statuetki ufundowane przez Krajową Izbę Fizjoterapeutów, patrona MPF. Uhonorowano również zawodników w kategoriach wiekowych wskazanych przez Komitet Organizacyjny (do 35 r.ż., kategoria 35-44 lat, 45-55 i powyżej 55 r.ż.).

Kategoria Pań:

35-44 r.ż.

 1. Ewa Spóz z Chełmna,
 2. Izabela Jabłońska z Klinów.

Kategoria Panów:

Do 35 r.ż.

 1. Piotr Warlewski z Jastrzębia Zdroju,
 2. Wojciech Kwiatkowski z Inowrocławia,
 3. Cezary Ciecierski z Warszawy.

35-44 r.ż.

 1. Przemysław Menziński z Barczewa,
 2. Mateusz Kozinoga z Poznania,
 3. Bartosz Dulęba z Ustronia.

45-55 r.ż.

 1. Adam Bartoszek z Ostrowa,
 2. Dawid Jurek ze Świecia,
 3. Artur Bubik z Ustronia.

Powyżej 55 r.ż.

 1. Andrzej Gwóźdź,
 2. Jędrzej Wierzchowski.

Oprócz wyżej wymienionych statuetek, wszyscy zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez sponsorów wymienionych na oficjalnym plakacie MPF. Wśród nagród przeważały vouchery, książki o tematyce medycznej oraz akcesoria rowerowe.

Organizatorzy MPF podziękowali wszystkim patronom (m.in. KIF) i sponsorom Mistrzostw Polski Fizjoterapeutów, a także władzom Inowrocławia i OSiR Inowrocław za umożliwienie rozegrania zawodów i perfekcyjną organizację imprezy.

 

NEWSLETTER