PL

Dziś przypada Światowy Dzień Fizjoterapii

8 września to ważna data dla każdego fizjoterapeuty. W tym roku celebrujemy nasze święto po raz 25!

Powstały z inicjatywy globalnej organizacji World Physiotherapy „Światowy Dzień Fizjoterapii” wspiera organizacje członkowskie w ich wysiłkach na rzecz promowania zawodu i poszerzania specjalistycznej wiedzy.

W centrum uwagi tegorocznego Dnia Fizjoterapii jest terapia pacjenta z objawami tzw. Long- COVID oraz rola fizjoterapeutów w leczeniu pacjentów dotkniętych tą chorobą.

KIF będąca od stycznia 2020 roku członkiem World Physiotherapy włącza się aktywnie w akcję edukacyjną i promocyjną. Dzięki naszym staraniom, materiały są dostępne także w j. polskim.

Zachęcamy was do pobierania bezpłatnych materiałów udostępnionych przez World Physiotherapy i prezentowania ich swoim pacjentom!

KIF w tym dniu opublikuje wydanie specjalne Głosu Fizjoterapeuty w j. angielskim (kif.info.pl/voice-of-physiotherapist-2nd-special-edition-on-the-occasion-of-the-world-pt-day-2021).

W tym szczególnym czasie ma także miejsce angielska premiera filmu promującego pracę fizjoterapeuty z pacjentem pocovidowym (www.youtube.com/watch?v=kGy6Jpqucf4).

Materiały do pobrania: