Cykliczne warsztaty dla studentów – “Terapia stawu barkowego w oparciu o aktualne badania naukowe”

25 stycznia 2024 r. w Małopolskim Oddziale Terenowym Biura Krajowej Izby Fizjoterapeutów odbyły się kolejne warsztaty z cyklu „Studenckie spotkania z KIF”. Warsztaty poprowadził dr Tomasz Maicki, a tematem spotkania była „Terapia stawu barkowego w oparciu o aktualne badania naukowe”.

Za organizację wydarzenia odpowiadały: mgr Karolina Ferenc (członek Krajowej Rady), mgr Dorota Ogarek (koordynator wojewódzki KRF, członek Krajowej Rady) oraz mgr Agata Słowik (koordynator wojewódzki KRF).

Dziękujemy za obecność studentom oraz gościowi specjalnemu – dr hab. Edycie Mikołajczyk, prof. AWF Kraków. Studentom życzymy powodzenia na sesji egzaminacyjnej i zapraszamy na kolejne warsztaty, które odbędą się już w marcu!

Uroczyste wręczenie dyplomów absolwentom Wydziału Nauk o Zdrowiu UM w Łodzi

19 stycznia 2024 roku odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów absolwentom Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz nadania symboli zawodowych absolwentom kierunku Pielęgniarstwo i Położnictwo. Krajową Izbę Fizjoterapeutów reprezentował Michał Łaz, koordynator Krajowej Rady Fizjoterapeutów w województwie łódzkim.

Dyplomatorium jest zawsze szczególnym momentem w życiu uczelni i powodem do dumy. Moment ten na pewno zapada na długo w pamięci i jest miłym zwieńczeniem pewnego etapu życia, jakim jest dla człowieka edukacja. Absolwenci przeżyli wzruszające chwile podczas odczytania roty ślubowania fizjoterapeuty i złożenia przysięgi przestrzegania zasad etyki zawodowej.

Podczas uroczystości wyróżniono absolwentów, którzy nie tylko uzyskali najlepsze wyniki w nauce, ale także aktywnie angażowali się w działalność organizacji studenckich. Na kierunku fizjoterapia nagrody otrzymali: Weronika Iglewska, Emilia Tokarska i Olga Sobczyk.

Gratulujemy serdeczne wszystkim absolwentom i życzymy realizacji planów oraz sukcesów w pracy zawodowej.

Dziękujemy Uniwersytetowi Medycznemu w Łodzi za zaproszenie na tak wspaniale zorganizowaną uroczystość. Krajowa Izba Fizjoterapeutów kieruje szczególne podziękowania do dr hab. n. o zdr. prof. UM Joanny Kostki, Prodziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu ds. Kierunku Fizjoterapia.

Absolwenci WSG i BSW w Bydgoszczy otrzymali dyplomy ukończenia studiów

9 grudnia 2023 roku odbyły się dwie uroczystości wręczenia dyplomów absolwentom fizjoterapii: w Wyższej Szkole Gospodarki oraz w Bydgoskiej Szkole Wyższej w Bydgoszczy. W uroczystościach tych, oprócz absolwentów, ich rodzin i przyjaciół, uczestniczyli również zaproszeni goście. Podczas ceremonii koordynator wojewódzki dr Dorota Ratuszek-Sadowska miała przyjemność wręczyć młodym magistrom fizjoterapii listy gratulacyjne oraz drobne upominki od Krajowej Izby Fizjoterapeutów wraz z życzeniami wszelkiej pomyślności oraz powodzenia w pracy zawodowej.

Składamy serdeczne podziękowania:  

Prezydentowi WSG prof. hon. Krzysztofowi Sikorze,

JM Rektorowi prof. WSG dr Markowi Chamotowi oraz

Dyrektor Instytutu Zdrowia mgr Aleksandrze Horoszczuk, a także

JM Rektorowi prof. BSW dr Włodzimierzowi Majewskiemu,

Pełnomocnikom Rektora: prof. BSW dr n. med. Zdzisławie Kalisz i

doc. dr Justynie Ożóg

za bardzo ciepłe przyjęcie i umożliwienie uczestniczenia przedstawicielowi Izby w tych pięknych uroczystościach.

I Podlaska Olimpiada Studentów Fizjoterapii

7 grudnia 2023 roku w siedzibie Akademii Łomżyńskiej odbyła się I Podlaska Olimpiada Studentów Fizjoterapii. Wydarzenie to było objęte honorowym patronatem Krajowej Izby Fizjoterapeutów. Olimpiada składała się z testu wiedzy, sesji plakatowej oraz warsztatów obejmujących nowoczesne metody fizjoterapii. Warsztaty prowadzili dr hab. n. o zdr. Elżbieta Skorupska, dr Michał Dylewski i dr Ewa Waldzińska.

W wydarzeniu wzięli udział studenci Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, Olsztyńskiej Szkoły Wyższej i Akademii Łomżyńskiej.

Zwycięzcy testu to: 

  1. I miejsce: Julia Jurkowska (UMB)
  2. II miejsce: Bartłomiej Ciołko (UMB)
  3. III miejsce: Iryna Ionutsa (OSW)

Wyróżnienia w sesji plakatowej otrzymali: 

  1. Marta Szymańska (OSW)
  2. Marta Kurpiewska (AŁ)
  3. Zofia Nielsen (AŁ)

Gratulujemy wszystkim laureatom i do zobaczenia za rok! 

Spotkanie ze studentami V roku fizjoterapii z PWSZ w Koszalinie

Spotkania ze studentami fizjoterapii zawsze są źródłem inspiracji i prowadzą do fascynujących dyskusji oraz obserwacji młodych ludzi. Dr Renata Rautszko, koordynator wojewódzki KRF, miała przyjemność spotkać się 18 października br. ze studentami V roku fizjoterapii z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koszalinie. W ramach wizyty studyjnej, studenci odwiedzili Centrum Rehabilitacji SM w Bornem Sulinowie.

Podczas spotkania przyszli fizjoterapeuci mieli okazję dowiedzieć się m.in. o funkcjonowaniu Krajowej Izby Fizjoterapeutów, zadaniach Krajowej Rady Fizjoterapeutów, procedurze przyznawania prawa wykonywania zawodu, a także o możliwościach, które członkostwo w KIF oferuje fizjoterapeutom.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w spotkaniu.

Spotkanie ze studentami Akademii Bialskiej w Białej Podlaskiej

27 października 2023 r. w Akademii Bialskiej w Białej Podlaskiej odbyło się spotkanie studentów fizjoterapii z koordynatorem KRF województwa lubelskiego, Eweliną Okoniewską oraz z Zastępcą Rzecznika Dyscyplinarnego KIF, dr. Piotrem Turmińskim.

W ramach spotkania przyszli fizjoterapeuci mieli okazję zapoznać się z zasadami funkcjonowania i strukturą naszego samorządu, głównymi zadaniami Krajowej Izby Fizjoterapeutów i jej poszczególnych organów, procesem uzyskiwania prawa wykonywania zawodu, a także korzyściami wynikającymi z bycia członkiem Izby. Większość spotkania poświęcona była tematowi odpowiedzialności zawodowej fizjoterapeuty oraz zasadom etyki zawodowej.

Podczas spotkania padło wiele pytań na temat działania KIF, co świadczy o dużej odpowiedzialności przyszłych fizjoterapeutów, którzy chcą być przygotowani do właściwej pracy w zawodzie już od momentu ukończenia studiów.

Chcielibyśmy złożyć serdeczne podziękowania za perfekcyjne przygotowanie spotkania dr Joannie Baj-Korpak.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy za świetną atmosferę i merytoryczną dyskusję. Takie spotkania są bardzo potrzebne, a kontakty ze studentami stanowią filar budowania silnego samorządu.