PL

Nowy „Głos Fizjoterapeuty” jest już dostępny!

Drodzy Czytelnicy,

Zapraszamy do lektury podwójnego, lipcowo-sierpniowego wydania „Głosu Fizjoterapeuty”.

Okres wakacji nie dla wszystkich oznaczał zwolnienie tempa i wyjazd na zasłużony odpoczynek. Kilkudziesięciu naszych kolegów i kilka koleżanek towarzyszyło w tym czasie sportowcom na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Niektórzy wciąż są w Japonii, służąc fizjoterapeutyczną pomocą polskim paraolimpijczykom. O tym, jak wygląda praca fizjoterapeuty sportowego i czy trudno jest ją pogodzić z życiem prywatnym – pytamy w sekcji „Nasi w Tokio”.

Dużo liczniejsza jest jednak inna grupa fizjoterapeutów, dla których lato było bardziej niż zazwyczaj pracowite. To osoby, które zdecydowały się wspomóc innych medyków w programie szczepień powszechnych. Kwalifikują i / lub szczepią pacjentów przeciw COVID-19. Pytamy – dlaczego zdecydowali się pozyskać nowe kompetencje, jakie są ich obowiązki i czy musieli zmierzyć się z trudnymi sytuacjami.

Tematyka covidowa niestety wciąż szeroko obecna jest na naszych łamach.  W numerze zastawiamy się, dlaczego fizjoterapeuci są jedną z najmniej wyszczepionych grup wśród zawodów medycznych oraz przedstawiamy regionalne rozwiązania dotyczące rehabilitacji pocovidowej.

Bohaterką PASJONATÓW jest jedna z liderek polskiej fizjoterapii dr Agnieszka Stępień, prezeska Stowarzyszenia Fizjoterapia Polska, ceniona fizjoterapeutka i mentorka wielu pokoleń studentów.

Oprócz tego w „Głosie” znajdziesz:

  • Najnowsze informacje z zakresu ŚWIADCZEŃ GWARANTOWANYCH;
  • PRAWO W PRAKTYCE – O obowiązku podpisu pacjenta, który został zniesiony tylko częściowo;
  • NAUKA. Motywacja dzieci w fizjoterapii wad postawy;
  • ZE ŚWIATA. Fizjoterapia pierwszego kontaktu w Wielkiej Brytanii oraz o obchodach Światowego Dnia Fizjoterapii w dniu 8 września.

A także wiele innych wartościowych treści z kraju i ze świata oraz krzyżówka z nagrodami!

Zapraszamy do lektury!

www.glosfizjoterapeuty.pl

Zachęcamy także do polubienia profilu naszego pisma na Facebooku: www.facebook.com/glosfizjoterapeuty

Zespół redakcyjny „Głosu Fizjoterapeuty”

POBIERZ PEŁNE WYDANIE „GŁOSU FIZJOTERAPEUTY”