PL

Za nami pierwsza odsłona Mistrzostw Polski Fizjoterapeutów w kolarstwie

20 lipca 2024 roku, w malowniczych Jakuszycach, odbyła się pierwsza odsłona Mistrzostw Polski Fizjoterapeutów w kolarstwie. Zawody, które odbyły się w ramach Gravel Adventure, były prawdziwym testem wytrzymałości i determinacji dla startujących fizjoterapeutów.

Mimo wymagającej trasy, wszyscy uczestnicy ukończyli wyścig cali i zdrowi. To jest o tyle istotne, że przy bardzo wymagającej trasie, nie obyło się bez wypadków.

Prezes KRF, Tomasz Dybek, towarzyszył uczestnikom przez cały dzień zawodów, kibicując i na koniec wręczając nagrody zwycięzcom. Szczególne gratulacje należą się Darii Burzyńskiej, jedynej startującej koleżance, która zdobyła tytuł Mistrzyni Polski MPF w odmianie górskiej. Jej Mistrzostwo zostało podkreślone zajęciem II miejsca w jej kategorii wiekowej klasyfikacji generalnej Gravel Adventure.

Wśród mężczyzn klasyfikacja przedstawia się następująco:

• Mistrz Polski MPF w odmianie górskiej: Guszczak Daniel (Mistrz wywalczył także II m-ce w swojej kategorii wiekowej i VIII m-ce open w ramach głównych zawodów.
  • Wicemistrz Polski MPF w odmianie górskiej: Nowak Marcin (Wicemistrz wywalczył również III m-ce w swojej kategorii wiekowej i IX m-ce open w ramach głównych zawodów).

3. Milko Dariusz – członek Komitetu Organizacyjnego

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy, a startującym dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

Za sprawy organizacyjne w miejscu startu odpowiedzialny był Dariusz Fielek, członek Komitetu Organizacyjnego.

Zawody w kategorii kolarstwo szosowe zostaną rozegrane w Inowrocławiu 7 września 2024 r., w ramach Memoriału im. Wiesława Szczepańskiego.