PL

Podsumowanie Mistrzostw Polski fizjoterapeutów w kolarstwie.

Historia Mistrzostw rozpoczęła się rok temu wyścigiem na szosie w Inowrocławiu. W 2019 zorganizowaliśmy kontynuację dobrze przyjętych mistrzostw w jeździe szosowej, a dodatkowo zainaugurowaliśmy rywalizację w kolarstwie górskim.

W obu odsłonach uczestniczyło łącznie 38 fizjoterapeutek i fizjoterapeutów. W Inowrocławiu zgłosiło się do rywalizacji 28 zawodników, a w Jakuszycach 17. Cztery osoby z tej grupy brały udział w obu startach. Na szczególne wyróżnienie zasługuje koleżanka Justyna Stępowska z Bydgoszczy, która jako jedyna przedstawicielka płci pięknej podjęła wyzwanie zarówno na szosie, jak i w górach.

Pozostałe trzy osoby z wyżej wymienionej czwórki Masters to: Andrzej Gwóźdź, Radosław Grzywacz oraz jeden z organizatorów imprez – Jędrzej Wierzchowski. Pozostali organizatorzy – Dariusz Fielek i Dariusz Milko – też planowali start w obu wyścigach, ale względy organizacyjne i kontuzje uniemożliwiły spełnienie tych planów startowych. Oto rozstrzygnięcia obu wyścigów.

Oficjalne wyniki Mistrzostw Polski Fizjoterapeutów w kolarstwie szosowym na dystansie 66 km, rozgrywanych w ramach II Memoriału im. Wiesława Szczepańskiego – 4.08.2019, Inowrocław

Panie
Iwona Marynowska – Mistrzyni
Martyna Wasilewska
Justyna Stępowska
Panowie
Michał Ziułek – Mistrz
Adam Wolański
Mateusz Wyszyński

Podkreślamy z dumą, że nasz Mistrz został jednocześnie zwycięzcą Memoriału, a wicemistrz stanął na trzecim miejscu podium w całych zawodach.

Oficjalne wyniki Mistrzostw Polski Fizjoterapeutów w kolarstwie górskim na dystansie 41 km, rozgrywanych w ramach V Rowerowego Biegu Piastów – 28.09.2019, Jakuszyce W:

Panie
Adrianna Sadowa – Mistrzyni
Justyna Stępowska

Panowie
Karol Januszkiewicz – Mistrz
Bartosz Moskwa
Paweł Tutaj

Z dumą informujemy, że nasi Mistrzowie: koleżanka Adriana Sadowa oraz Karol Januszkiewicz, w swoich kategoriach wiekowych uplasowali się na 3-ich miejscach wśród wszystkich 300 uczestników Rowerowego Biegu Piastów na dystansie „Mega”.

Warto podkreślić, że organizatorom mistrzostw zależało na realizacji szczytnych idei:

  • popularyzacja zawodu fizjoterapeuty na arenie ogólnopolskiej,
  • dawanie pozytywnego przykładu, jak zdrowo i aktywnie spędzać czas wolny,
  • integracja środowiska fizjoterapeutów.

Godne podkreślenia jest to, że w obu imprezach wspólnie startowali członkowie różnych towarzystw zrzeszających fizjoterapeutów: PTF i SFP. Duże wsparcie przy organizacji wyścigów uzyskaliśmy od Krajowej Izby Fizjoterapeutów, która ufundowała profesjonalne koszulki startowe oraz upominki. Sądząc po komentarzach, jakie czytamy po wyścigach oraz po atmosferze panującej na spotkaniach podsumowujących obie imprezy, należy uznać, że jest duża potrzeba organizowania tego rodzaju wydarzeń, promujących fizjoterapię i zdrowy styl życia.

Na koniec kierujemy szczególne podziękowania dla organizatorów obu imprez: Jędrzeja Wierzchowskiego, Dariusza Fielka i Dariusza Milko.

NEWSLETTER