PL

Mazowiecki Oddział Wojewódzki NFZ ogłasza konkurs na lekarską opiekę rehabilitacyjną oraz fizjoterapię ambulatoryjną

Mazowiecki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia ogłosił 20 marca br. konkurs na lekarską opiekę rehabilitacyjną oraz fizjoterapię ambulatoryjną. Oferty można składać do 3 kwietnia br. Rozstrzygnięcie konkursu jest przewidywane na 14 czerwca br.

“To pierwszy po sześciu latach konkurs na rehabilitację na Mazowszu.
Poprzedni przeprowadzony w 2014 roku został unieważniony. – Zainteresowanie rehabilitacją i fizjoterapią na Mazowszu na pewno będzie bardzo duże – przewiduje dyrektor Nowak. – Trzy lata temu dostaliśmy 700 ofert, teraz może być ich nawet 800-900. Placówki muszą rzetelnie opisać w ofercie kwalifikacje swoich pracowników, posiadany sprzęt, kompleksowość opieki – podkreśla dyrektor Funduszu. – Chodzi o to, by komisja konkursowa rozpatrująca oferty mogła wybrać faktycznie najlepszego realizatora. W porównaniu z poprzednimi konkursami o połowę mniej punktów będzie można zdobyć w kategorii cena, co pokazuje, że zależy nam na świadczeniach najlepszych, a nie najtańszych – dodaje.
Głównym założeniem ogłoszonego konkursu jest poprawa dostępności do świadczeń rehabilitacji i fizjoterapii, w przypadku których wystąpiły istotne różnice między poszczególnymi powiatami, oraz poprawa dostępności świadczeń realizowanych w domach pacjentów. – Zdecydowaliśmy, że przynajmniej 8 proc. pieniędzy wydamy na świadczenia realizowane w miejscu zamieszkania chorego.
Część osób ze względu na stan zdrowia nie jest bowiem w stanie dojeżdżać do placówki i rezygnuje z rehabilitacji – wyjaśnia dyrektor mazowieckiego NFZ, Filip Nowak.
W drugim półroczu 2017 roku mazowiecki Fundusz planuje wydać ogółem na świadczenia rehabilitacyjne ponad 200 mln zł. Z tego blisko 40 proc. jest przeznaczone na świadczenia lekarskiej opieki rehabilitacyjnej i fizjoterapię, pozostałe 60 proc. trafią na rehabilitację i fizjoterapię realizowane w szpitalach – zarówno tych, które trafią do sieci, jak i spoza niej. Dla tych ostatnich planowane jest ogłoszenie konkursów pod koniec czerwca.
Nakłady na rehabilitację na Mazowszu w 2017 roku wzrosły z 409.500.010 zł w roku 2016 do kwoty 425.287.520 zł.”

Umowy z placówkami zostaną zawarte na pięć lat.
Ogłoszenie konkursu znajduje się pod adresem: http://www.nfz-warszawa.pl/…/a…/kontraktowanie-2017,237.html

NEWSLETTER