Obchody ŚDF w Szczecinku

8 września 2023 roku, w Centrum Konferencyjnym Zamku w Szczecinku, Zachodniopomorski Oddział Terenowy Biura KIF świętował obchody Światowego Dnia Fizjoterapii. Spotkanie, zorganizowane przez koordynatora Krajowej Rady Fizjoterapeutów województwa zachodniopomorskiego, dr Renatę Rautszko, zgromadziło ponad 80 osób. Wydarzenie otworzyła dr Renata Rautszko, która przedstawiła historię Światowego Dnia Fizjoterapii. Następnie fizjoterapeuta Leszek Gargul przybliżył zebranym temat dotyczący fizjoprofilaktyki i fizjoterapii w chorobach zapalnych stawów. Fizjoterapeutka Anna Lisiak omówiła podstawy teoretyczne i zdrowotne Nordic Walking, a po części teoretycznej przeprowadziła godzinny trening, który obejmował integracyjne ćwiczenia z kijami oraz wspólny marsz w malowniczych okolicznościach szczecineckiego parku. 

9 września 2023 roku, podczas Dożynek Powiatowych 2023 w Szczecinku, odbyła się kolejna akcja prozdrowotna. Wsparcie merytoryczne i organizacyjne ze strony Krajowej Izby Fizjoterapeutów zapewniła koordynator KRF województwa zachodniopomorskiego, dr Renata Rautszko. W ramach działań profilaktycznych, Krajowa Izba Fizjoterapeutów we współpracy z fizjoterapeutami z Centrum Rehabilitacji SM w Bornem Sulinowie zorganizowała punkt informacyjny KIF. Uczestnicy mogli porozmawiać na tematy dotyczące między innymi hasła przewodniego Światowego Dnia Fizjoterapii, czyli fizjoprofilaktyki i fizjoterapii w chorobach zapalnych stawów. Fizjoterapeuci udzielali również porad i wyjaśniali, w jakich obszarach zdrowia niezbędna jest fizjoterapia. 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w obchodach Światowego Dniu Fizjoterapii. Szczególne podziękowania kierujemy do tych, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia: dr Renacie Rautszko, koordynatorowi wojewódzkiemu KRF, Zarządowi oraz fizjoterapeutom z Centrum Rehabilitacji SM w Bornem Sulinowie.

Zdrowszy Kołobrzeg – biała niedziela z CUS

27 sierpnia br. Zachodniopomorski Oddział Terenowy KIF wziął udział w działaniach zdrowotnych zorganizowanych przez Urząd Miasta Kołobrzeg pod hasłem „Zdrowszy Kołobrzeg – biała niedziela z CUS”.

Krajową Izbę Fizjoterapeutów w wydarzeniu reprezentowali: dr Tomasz Dybek – prezes KRF, dr Renata Rautszko – koordynator wojewódzki KRF, Paweł Woźniak – członek KRF woj. zachodniopomorskiego oraz Małgorzata Woźniak.

W punkcie informacyjnym KIF mieszkańcy Kołobrzegu mogli porozmawiać z przedstawicielami KIF o fizjoterapii w chorobach narządu ruchu i układu oddechowego, a także dowiedzieć się czym zajmuje się fizjoterapeuta, jakie ma uprawnienia i z jakich form świadczeń fizjoterapeutycznych może skorzystać każdy pacjent w ramach NFZ i nie tylko.

Serdecznie dziękujemy Urzędowi Miasta Kołobrzeg za zaproszenie na to wydarzenie.

Światowy Dzień Fizjoterapii w Zachodniopomorskiem

Światowy Dzień Fizjoterapii w Zachodniopomorskiem

Zachodniopomorski Oddział Terenowy Biura KIF zaprasza na wydarzenia związane z obchodami Światowego Dnia Fizjoterapii w regionie.

Data: 8 września 2023 r. (piątek) 

Godzina: 16:00 

Miejsce: Sala konferencyjna Zamek w Szczecinku, ul. Mickiewicza 2

  • Wykład: „Możliwości fizjoterapii w leczeniu chorób reumatoidalnych” – mgr Leszek Gargul
  • Wykład: „Nordic Walking bez tajemnic!” – mgr Anna Lisiak
  • Warsztaty z Nordic Walking – ćwiczenia i wspólny marsz z kijkami

Kijki do Nordic Walking mile widziane!

Zapraszamy!