Wręczenie nagrody w konkursie na najlepszą pracę magisterską z fizjoterapii.

19 marca 2022 roku w Zachodniopomorskim Oddziale Terenowym Biura KIF w Szczecinie odbyła się niezwykle miła uroczystość, związana z konkursem na najlepszą pracę magisterską z fizjoterapii, który zorganizowało czasopismo naukowe Physiotherapy Review. Pierwszą nagrodę otrzymała Alicja Bogusławska, której praca nosi tytuł “Ocena sprawności manualnej w wybranych grupach zawodowych przy pomocy autorskiego programu badającego precyzję kończyny górnej oraz koordynację ręka-oko”.

Nagroda została wręczona w obecności promotorki nagrodzonej pracy dr hab. n. med. Wioletty Pawlukowskiej, wiceprezesów Krajowej Izby Fizjoterapeutów – Jacka Koszeli i Pawła Adamkiewicza oraz Grzegorza Zyzka – członka KRF i koordynatora w regionie zachodniopomorskim.

Laureatce serdecznie gratulujemy, a jednocześnie już dziś zapraszamy przyszłych Absolwentów do udziału w kolejnej edycji konkursu na najlepsze prace magisterskie.

Skrócona wersja nagrodzonej pracy zostanie opublikowana w czasopiśmie naukowym Physiotherapy Review. Zachęcamy do śledzenia strony czasopisma: http://physiotherapy.review/ oraz profilu czasopisma na Facebooku: https://www.facebook.com/PhysiotherapyReview

Spotkanie warsztatowe w Szczecinie pt. “Porównanie metod inwazyjnych i nieinwazyjnych przy pracy z ręką funkcjonalną u pacjentów z uszkodzeniem w centralnym i obwodowym systemie nerwowym.”

W dniu 19 marca 2022 roku, w godzinach 09.00-15.00 w siedzibie Zachodniopomorskiego Oddziału Terenowego KIF w Szczecinie przy Placu Hołdu Pruskiego 9 (biurowiec Maris), odbyło się spotkanie warsztatowe dla fizjoterapeutów ze Szczecina i województwa zachodniopomorskiego. Tematem spotkania było zagadnienie “Porównanie metod inwazyjnych i nieinwazyjnych przy pracy z ręką funkcjonalną u pacjentów z uszkodzeniem w centralnym i obwodowym systemie nerwowym.”  Podczas warsztatów fizjoterapeuci mogli zapoznać się z różnicami struktur i funkcji kończyny górnej w zależności od poziomu uszkodzenia oraz z rodzajami terapii w jej obszarze.

Organizatorem spotkania była Krajowa Izba Fizjoterapeutów oraz przedstawiciele Krajowej Rady Fizjoterapeutów z województwa zachodniopomorskiego, zaś prowadzącą była Agnieszka Ochocińska.

Agendę spotkania umieściliśmy w komunikacie: Spotkanie warsztatowe dla fizjoterapeutów ze Szczecina i woj. zachodniopomorskiego. – Krajowa Izba Fizjoterapeutów (kif.info.pl)

Wizyta Wiceprezesa KRF w Oddziale Terenowym Biura Krajowej Izby Fizjoterapeutów w Szczecinie

22 października 2021 roku Ernest Wiśniewski, Wiceprezes KRF ds. rozwoju, kontaktów międzynarodowych i zarządzania finansami odwiedził nowo otwarte biuro Oddziału Terenowego Biura Krajowej Izby Fizjoterapeutów, mieszczące się w Szczecinie przy Placu Hołdu Pruskiego 9. Na miejscu spotkał się z nim Grzegorz Zyzek, członek KRF z województwa zachodniopomorskiego pełniący jednocześnie funkcję Koordynatora Wojewódzkiego KRF.

Fizjoterapeuci wspierali uczestników kolarskich zawodów “Velo Baltic”.

“Velo Baltic” to oficjalna nazwa serii kolarskich wyścigów szosowych, które odbywają się na Pomorzu Zachodnim. W sezonie 2021 odbyły się następujące wyścigi:

 • Połczyn-Zdrój – 27 czerwca,
 • Białogard – 31 lipca,
 • Szczecinek – 22 sierpnia,
 • Koszalin (Tour de Koszalin) – 18 września.

Na każdym z wyścigów obecny był namiot Krajowej Izby Fizjoterapeutów, w którym fizjoterapeuci udzielali porad, rozdawali materiały poświęcone fizjoterapii oraz edukowali w zakresie fizjoprofilaktyki. Organizatorem imprezy była Fundacja Promowania Sportu, która prowadzi lokalne działania poprawiające kondycję fizyczną społeczeństwa. Wyścigi przyciągnęły pasjonatów kolarstwa i zdrowego stylu życia nie tylko z całego Pomorza Zachodniego, ale również i województw ościennych. Poniżej prezentujemy galerię zdjęć z imprez.

Połczyn-Zdrój

Białogard

Szczecinek

Koszalin

Spotkania informacyjne dotyczące programu „Fizjoterapia osób po przebyciu COVID-19”

Krajowa Izba Fizjoterapeutów zaprasza na spotkania informacyjne, podczas których będą przedstawiane  główne założenia programu „Fizjoterapia osób po przebyciu COVID-19”.

Podczas spotkania zostaną poruszone zagadnienia dotyczące:

 • programu fizjoterapii dla pacjentów po przebyciu COVID-19, przygotowanego przez Krajową Izbę Fizjoterapeutów, a wprowadzonego przez NFZ oraz PPZ (Programy Polityki Zdrowotnej),
 • założenia działalności – kiedy wybrać praktykę fizjoterapeutyczną, a kiedy podmiot leczniczy (bez tej formy działalności nie będziemy mogli sięgnąć po wyżej wymienione programy),
 • informacji, gdzie szukać Programów Polityki Zdrowotnej,
 • wiedzy, jak zarejestrować się w SZOI lub Portalu Świadczeniodawcy,
 • wypisywania zaopatrzenia ortopedycznego po zarejestrowaniu się w SZOI lub Portalu Świadczeniodawcy.
 • prowadzenia dokumentacji medycznej w postaci elektronicznej i korzystania z aplikacji FINEZJO.

Prosimy o rejestrację udziału w spotkaniach ze względu na obecnie obowiązujące obostrzenia sanitarne. Wystarczy przesłać na adres szkolenia@kif.info.pl wiadomość mailową zawierającą:

 • imię i nazwisko,
 • numer PWZFz,
 • miasto i termin spotkania, w którym dana osoba chce wziąć udział.

Zapraszamy na spotkania

 • Lubelskie

  27.07.2021 r. g. 17:00-20:00 Zamość

 • Wielkopolskie

  17.07.2021 r. g. 9:00-12:00, Poznań