• 28 maja 2022
  • 09:00
  • Katowice

Krajowa Izba Fizjoterapeutów pragnie poinformować o objęciu patronatem honorowym V Międzynarodowej Konferencji Medyczno-Fizjoterapeutycznej pt. „Współczesne trendy w holistycznym leczeniu zaburzeń neurorozwojowych”, która odbędzie się odbędzie się w dniach 28-29 maja br. w Katowicach.

Organizatorem jest Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa w Katowicach we współpracy z Fundacją Developmental Neuro-Motor Stimulation Institute.

Dwudniowa konferencja poświęconej współczesnym trendom w holistycznym leczeniu zaburzeń neurorozwojowych będzie znakomitą okazją do wymiany doświadczeń profesjonalistów z różnorodnych dziedzin – medycyny, fizjoterapii, komunikacji, inżynierii. Pozwoli też na wzbogacenie wiedzy w wielospecjalistycznym gronie lekarzy, terapeutów, inżynierów oraz wypracowanie systemowych rozwiązań, które są w stanie zapewnić dzieciom z zaburzeniami neuro-motorycznymi doświadczanie indywidualnie dostępnej pełni życia. W wydarzeniu weźmie udział 25 prelegentów z Polski, Niemiec i Szwecji.

Do udziału w wydarzeniu organizatorzy zachęcają nie tylko specjalistów. Konferencji będą towarzyszyć warsztaty praktyczne dla rodziców dzieci z niepełnosprawnościami. Poprowadzą je praktycy, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.

W programie warsztatów.:

  • „Aktywna terapia – nowe podejście, nowe technologie, nowe możliwości”,
  • „Chce nam się żyć – nasze doświadczenia w wychowywaniu niepełnosprawnej córki Mai”,
  • „Możliwości wykorzystania sprzętu do komunikacji wspomagającej (AAC)”,
  • „Współczesne standardy w procesie: badanie pacjenta – dobór optymalnych ortez”.

Warto wcześniej zgłosić swój udział w konferencji, by otrzymać atrakcyjny rabat. Liczba miejsc ograniczona.

Kontakt: e-mail: konferencje@gwsh.pl, nr tel. 601 229 709

Szczegóły na stronie: https://gwsh.pl/fizjokonferencja