PL

PATRONAT: XIX Warmińsko-Mazurski Dzień Fizjoterapii nt. „Rehabilitacja stomatologiczna – wspólny element wielu dziedzin medycyny”

Krajowa Izba Fizjoterapeutów informuje o objęciu honorowym patronatem Prezesa KRF XIX Warmińsko-Mazurskiego Dnia Fizjoterapii nt. „Rehabilitacja stomatologiczna – wspólny element wielu dziedzin medycyny”.

Termin: 24 maja 2025 r., godz. 10.30

Miejsce: Europejska Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych, Aula 100E, ul. Bydgoska 33, Olsztyn

Organizatorem wydarzenia jest Wydział Nauk o Zdrowiu Europejskiej Akademii Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych. To kolejna edycja corocznych konferencji naukowo-metodycznych poruszających tematy z zakresu postępowania rehabilitacyjnego w leczeniu głównych zagrożeń zdrowotnych. Jednym z istotnych obszarów fizjoterapii, który zyskuje na znaczeniu, jest rehabilitacja stomatologiczna. Rehabilitacja stomatologiczna obejmuje szeroki zakres działań mających na celu wspieranie pacjentów z dysfunkcjami, w tym zaburzeniami stawu skroniowo-żuchwowego, bólami w obrębie twarzoczaszki. Fizjoterapeuci odgrywają kluczową rolę w diagnostyce, terapii oraz profilaktyce tych problemów, współpracując z lekarzami stomatologami, ortodontami, chirurgami szczękowymi i logopedami.

Głównym celem konferencji jest pokazanie możliwości i szerokiego zakresu rehabilitacji stomatologicznej oraz zwrócenie uwagi na konieczność łączenia ze sobą metod i współpracy specjalistów z różnych dziedzin aby osiągnąć sukces terapeutyczny. Cele dodatkowe to przedstawienie różnych metod i podejścia do rehabilitacji stomatologicznej z punktu widzenia różnych dziedzin medycyny i specjalistów jej reprezentujących.

Zapisy online do 22 maja 2025 r.

e-mail: [email protected]

tel.: 607 442 027

XIX Warmińsko-Mazurski dzień Fizjoterapii, Rehabilitacja stomatologiczna - wspólny element wielu dziedzin medycyny (2)