PL

„PhysioDay – Neurofunkcjonalne uwarunkowania skuteczności metod fizjoterapeutycznych”

Krajowa Izba Fizjoterapeutów pragnie poinformować o objęciu patronatem wydarzenia pt. „PhysioDay – Neurofunkcjonalne uwarunkowania skuteczności metod fizjoterapeutycznych”, które odbędzie się 19 kwietnia br. w Katowicach. Organizatorem konferencji jest Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach.

Misją konferencji PhysioDay jest propagowanie najnowszych trendów z różnych dziedzin fizjoterapii. Konferencja ta powstała w związku z gwałtownym i multidyscyplinarnym rozwojem fizjoterapii na świecie, w tym w Polsce. Jest odpowiedzią na potrzebę zintegrowania aktualnej wiedzy i doniesień naukowych w różnych gałęziach medycyny, mających wpływ na postępowanie fizjoterapeutyczne, w różnego rodzaju problemach pacjentów. Jest również doskonałą okazją do nawiązania szeroko pojętej współpracy między różnymi środowiskami naukowymi i terapeutycznymi.

W ramach PhysioDay zaplanowano cykliczne wydarzenie o charakterze Konferencji Naukowej połączonej z częścią praktyczno-warsztatową, w której zaproszeni prelegenci zaprezentują wyniki badań naukowych, metody terapeutyczne, studia przypadków i najnowsze trendy nowoczesnej medycyny. Wykłady zostaną przedstawione przez wybitnych klinicystów ze środowiska medycznego (fizjoterapeutów, lekarzy, psychologów, dietetyków, trenerów), którzy dzieląc się doświadczeniem, wiedzą i obserwacjami, dadzą podłoże do nawiązania współpracy klinicznej o charakterze multidyscyplinarnym.

Więcej informacji: https://physioday.pl/