• 12 grudnia 2019
  • 08:00
  • Hotel Ambasador Premium, Łódź

Krajowa Izba Fizjoterapeutów pragnie poinformować o objęciu patronatem honorowym II Międzynarodowego Sympozjum Polskiego Towarzystwa Mięśni Ścięgien i Więzadeł, które odbędzie się w dniach 12-14 grudnia 2019 roku w Łodzi.

Międzynarodowe Sympozjum naukowe w zakresie medycyny sportowej, rehabilitacji, dietetyki. Wydarzenie jest skierowane do ortopedów, lekarzy sportowych, internistów, lekarzy rehabilitacji, fizjoterapeutów, trenerów. Głównym celem sympozjum jest poszerzenie wiedzy na temat zagadnień medycznych, poruszone zostaną również tematy z zakresu innowacji, dzięki którym np. procesy rehabilitacyjne przebiegają sprawnie, a np. sportowcy szybciej powracają do pełnej sprawności. Sympozjum ma charakter międzynarodowy z uwagi na fakt uczestnictwa wielu znakomitych zagranicznych gości zagranicznych, którzy będą dzielić się swoją wiedzą z krajowymi specjalistami.

Tematem sympozjum są  „Urazy świeże i przeciążeniowe tkanek miękkich oraz złamania zmęczeniowe w sporcie”. W trakcie sympozjum omówione zostaną zagadnienia związane z etiopatogenezą, zapobieganiem, diagnostyką, leczeniem, rehabilitacją urazów oraz odżywianiem i powrotem do gry po urazie, a także specjalna propozycja: Urazy chrząstki i urazy przeciążeniowe tkanki kostnej – złamania zmęczeniowe. Farmakologiczne i biologiczne metody leczenia urazów świeżych i zmęczeniowych. Medycyna regeneracyjna. Genetyka. Rola suplementacji w zapobieganiu i leczeniu świeżych i zmęczeniowych urazów tkanek.

Rejestracja oraz więcej informacji na temat sympozjum na stronie organizatora: symposium-ptmsiw.pl