• 17 maja 2023
  • 23:00
  • Kampus Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach-Ligocie / Online

Krajowa Izba Fizjoterapeutów pragnie poinformować o objęciu patronatem honorowym Konferencji International Medical Congress of Silesia 2023, która odbędzie się w dniach 17-19.05.2023 r. w Kampusie Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach – Ligocie oraz online.

Organizowana przez Studenckie Towarzystwo Naukowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach Konferencja SIMC 2023 odbywa się już od lat i każdorazowo skupia setki studentów i doktorantów zarówno z Polski, jak i zza granicy. Jest jedną z największych tego typu Konferencji w Europie Środkowo-Wschodniej. W tym roku uzyskała patronat m.in. Ministra Edukacji i Nauki oraz Marszałka Województwa Śląskiego.

W ubiegłych latach podczas Konferencji prezentowane były prace z 33 różnych specjalności lekarskich, lekarsko-dentystycznych oraz innych nauk medycznych, w tym farmaceutycznych, zdrowia publicznego, fizjoterapii, dietetyki i żywienia oraz kosmetologii. Od 2016 roku odbywają się również sesje przeznaczone dla uczestników studiów doktoranckich z zakresu medycyny klinicznej oraz doświadczalnej. W tym roku po raz pierwszy planowane są także dwie dodatkowe sesje dla uczniów szkół średnich. SIMC 2023 odbędzie się hybrydowo, czyli część sesji on-line z użyciem platformy Zoom, co stwarza wiele możliwości dotarcia do szerszego grona odbiorców, wymianę doświadczenia pomiędzy naukowcami i studentami, a w efekcie daje szansę na interdyscyplinarne podejście do tematu, jakim jest zdrowie i jego ochrona. Konferencja jest w pełni darmowa – zarówno dla uczestników czynnych, jak i biernych słuchaczy.

W tym roku dla uczestników przygotowano – oprócz sesji konkursowych – różnorodne warsztaty doskonalące praktyczne umiejętności kliniczne oraz rozwijające ich biomedyczne zainteresowania. Całe wydarzenie będzie zwieńczone uroczystym wykładem honorowym, który wygłosi dr Ali Jawaid z Instytutu Biologii Doświadczalnej im. Marcelego Nenckiego Polskiej Akademii Nauk.

Więcej informacji:
https://simc.sum.edu.pl/ 

Program konferencji SIMC 2023
Plakat SIMC