Aktualności

Konieczna reforma – spotkanie przedstawicieli samorządów zawodów medycznych!

W dniu 16 października br. z inicjatywy prof. Macieja Krawczyka, Prezesa KRF, odbyło się spotkanie przedstawicieli zawodów medycznych, w którym udział wzięli przedstawiciele Krajowej Izby Fizjoterapeutów, Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych oraz Krajowej Izby Diagnostów Laboratoryjnych. Uczestnicy spotkania wyrazili zrozumienie dla przyczyn protestu rezydentów, czyli zbyt niskich i nieefektywnie lokowanych środków finansowych w służbie zdrowia […]

Czytaj więcej...

Ciekawe informacje

 • Krajowa Izba Fizjoterapeutów po stronie łatwiejszego dostępu do świadczeń fizjoterapeutycznych

  17 listopada 2017

  Okazuje się, że nie wszyscy rozumieją pacjentów i ich problemy z dostępnością do usług świadczonych przez fizjoterapeutów. Co więcej, pojawiają się w niektórych mediach wypowiedzi, w których próbuje się podważać kompetencje fizjoterapeutów do wykonywanych przez nich świadczeń. Niechlubnym przykładem jest przytoczona w „Dzienniku Gazeta Prawna” wypowiedź rzecznik jednego ze szpitali w Radomiu, która w sposób skandaliczny deprecjonuje zawód fizjoterapeuty.

 • Diagności medyczni i fizjoterapeuci mówią jednym głosem

  11 listopada 2017

  9 listopada 2017 roku odbyło się spotkanie prezesa Krajowej Rady Fizjoterapeutów Macieja Krawczyka z prezydium Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Diagnostyki Medycznej i Fizjoterapii. W spotkaniu uczestniczyły prezes OZZPDMiF Grażyna Musiałkiewicz i wiceprezes Barbara Dudek.

 • O sprawność i zdrowie obecnych i przyszłych pokoleń sportowców

  10 listopada 2017

  6 listopada 2017 z inicjatywy Krajowej Izby Fizjoterapeutów odbyło się spotkanie prezesa KRF Macieja Krawczyka, wiceprezesa KRF Ernesta Wiśniewskiego oraz członka Komisji Rewizyjnej KIF Jacka Tuza z ministrem sportu Witoldem Bańką.

 • Spotkanie informacyjne w Olsztynie

  5 listopada 2017

  4 listopada 2017 roku odbyło się w Olsztynie spotkanie informacyjne zorganizowane przez Krajową Radę Fizjoterapeutów. 
  Spotkanie poprowadził dr. Zbigniew Wroński, wiceprezes KRF oraz członkowie Krajowej Rady Fizjoterapeutów reprezentujących Warmię i Mazury: Dariusz Czaprowski, Janusz Kossowski, Dominik Sitarski oraz Jacek Zieliński.

 • Nie da się tak pracować!

  22 października 2017

  O ogólnopolskim proteście głodowym przedstawicieli zawodów medycznych głośno jest na każdym programie informacyjnym, w każdym tytule prasowym i na każdym informacyjnym portalu. Wszyscy bezustannie mówią o lekarzach-rezydentach. Czasem tylko napomknie się o ratownikach medycznych lub diagnostach laboratoryjnych. Niestety, niewiele jeszcze mówi się o uczestniczących w proteście fizjoterapeutach.

 • Spotkanie informacyjne w Rzeszowie

  9 października 2017

  Spotkani informacyjne w Rzeszowie - fotorelacja 5 października 2017 na Wydziale Medycznym Uniwersytetu Rzeszowskiego odbyły się spotkania informacyjne dla fizjoterapeutów z przedstawicielami samorządu zawodowego. 
  Spotkania prowadził Prezes KRF Maciej Krawczyk przedstawił krótką prezentację dotyczącą działalności KIF oraz planów na 2018 rok. Na spotkaniu obecni byli także członkowie Krajowej Rady Fizjoterapeutów z województwa podkarpackiego oraz wiceprzewodniczący Sądu Dyscyplinarnego.

 • PWZFz nr 001

  23 września 2017

Czytaj więcej...

od Ministerstwo Zdrowia

Czytaj więcej...