Podczas XXII posiedzenia Krajowej Rady Fizjoterapeutów II kadencji przyjęto uchwałę w sprawie zwołania Nadzwyczajnego Krajowego Zjazdu Fizjoterapeutów w celu zmiany na stanowisku prezesa. Uchwalono budżet na 2025 r., przedstawione zostały informacje na temat planowanych na przyszły rok działań z obszaru nauki, o planach szkoleniowych oraz o kontynuacji programu OC w ramach składki członkowskiej.
Rada podjęła 409 uchwał w sprawie stwierdzenia prawa wykonywania zawodu fizjoterapeuty, 2 uchwały w sprawie odmowy, 8 uchwał o wykreśleniu z rejestru podmiotów wykonujących działalność leczniczą oraz uchwałę w sprawie stwierdzenia wygaśnięcia mandatu członka Sądu Dyscyplinarnego.
W punkcie odnoszącym się do nauki poruszono kwestie aplikowania o środki zewnętrzne, temat grantów, konkursów i programów KIF. Była mowa o współpracy z polskimi i zagranicznymi partnerami, o wyzwaniach i przeszkodach.
Przedstawiona została koncepcja przeprowadzenia w całej Polsce 95 szkoleń z różnych dziedzin dla fizjoterapeutów.
Omówiono ofertę i założenia kontynuacji – na przyszły rok – programu ubezpieczenia OC dla fizjoterapeutów w ramach składki członkowskiej, bez dodatkowych opłat. Szczegóły będą przedstawione w oddzielnym komunikacie.
Podjęta po długiej dyskusji uchwała w sprawie zwołania Nadzwyczajnego Krajowego Zjazdu Fizjoterapeutów dotyczy odwołania Tomasza Dybka z funkcji prezesa Krajowej Rady Fizjoterapeutów i wyboru nowego prezesa Krajowej Rady Fizjoterapeutów. Wyznaczono zespół do organizacji zjazdu, który odbędzie się 8 marca.
Pochylono się nad regulaminem Krajowego Zespołu Kontrolerów, w programie KRF była również dyskusja nad projektem uchwały w sprawie nadawania tytułu szkoleń rekomendowanych dla fizjoterapeutów przez Krajową Izbę Fizjoterapeutów oraz utworzenia i aktualizowania ich katalogu.
Radni rozmawiali na temat zmian w rehabilitacji leczniczej, o możliwych działaniach i pomysłach rozwiązań.
Sprawozdanie ze swojej działalności przedstawił rzecznik praw fizjoterapeutów.
W sprawach różnych zatwierdzono terminy posiedzeń KRF w 2025 r.: 25 lutego, 8 kwietna, 24 czerwca, 9 września, 28 października, 18 listopada, 9 grudnia. Przedstawiono informację dotyczącą zasad nadawania przez KIF odznaczeń. Poruszono również problem zmniejszenia drugi rok z rzędu wysokości kontraktowania świadczeń w ramach rehabilitacji ambulatoryjnej na 2025 r. w województwie łódzkim.