PL

40-lecie Zakładu Rehabilitacji NIO: odznaczenia KIF dla fizjoterapeutek

Podczas uroczystych obchodów 40-lecia Zakładu Rehabilitacji Narodowego Instytutu Onkologii w Warszawie odznakami KIF “Za długoletnią pracę fizjoterapeuty” zostały uhonorowane cztery osoby, w tym kierownik zakładu, która otrzymała również odznakę i statuetkę “Za zasługi dla fizjoterapii w Polsce”.  

Wręczenie odznak wpisało się w uroczystości organizowane przez Narodowy Instytut Onkologii w Warszawie. Kierownik Zakładu fizjoterapeutka dr Hanna Tchórzewska-Korba, która w zawodzie pracuje prawie 50 lat, a zakładem kieruje ćwierć wieku, została doceniona przyznanym przez samorząd trzeci raz wyróżnieniem “Za zasługi fizjoterapii w Polsce”. Jest jedną z pierwszych osób, które tworzyły podwaliny rehabilitacji psychofizycznej pacjentów z chorobą nowotworową na każdym etapie leczenia. Od lat współpracuje z klubami pacjenckimi, m.in. z “Amazonkami”.

“Za długoletnią pracę fizjoterapeuty” odznaczone zostały:

  • dr Hanna Tchórzewska-Korba – prawie 50 lat pracy w zawodzie
  • Bożena Brzyska – 43 lata pracy w zawodzie
  • Urszula Mach-Osowska – 36 lat pracy w zawodzie
  • Anna Rosa – 36 lat pracy w zawodzie

W uroczystościach z ramienia KIF wzięli udział prezes KRF dr Tomasz Dybek i rzecznik prasowa KIF Renata Jeziółkowska. Uroczystej części obchodów, która otworzyła dwudniową konferencję, towarzyszyły wzruszenia, wspomnienia, padło wiele ciepłych słów.


Odznaka KIF “Za długoletnią pracę fizjoterapeuty” przyznawana jest fizjoterapeucie, który przepracował co najmniej 30 lat wykonując czynności fizjoterapeutyczne oraz m.in. odznacza się nieskazitelnym charakterem, w szczególności przestrzega zasad etyki zawodowej fizjoterapeuty.

Wniosek o przyznanie odznaki może złożyć: członek Prezydium Krajowej Rady Fizjoterapeutów, co najmniej 5 członków Krajowej Rady Fizjoterapeutów, pracodawca, organizacja społeczna, naukowa, zawodowa lub inna instytucja zatrudniająca bądź współpracująca z fizjoterapeutą. Odznaka może być przyznana tej samej osobie tylko raz. Wniosek podlega zaopiniowaniu przez Zespół tematyczny ds. historii, nagród i odznaczeń KRF, który przygotowuje rekomendację merytoryczną wraz z krótkim uzasadnieniem. Ostateczną decyzję w zakresie przyznania odznaki podejmuje Prezydium KRF.