PL

Życzenia świąteczno-noworoczne dla fizjoterapeutów

Szanowne Fizjoterapeutki i Fizjoterapeuci!

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wam wiele radości, spokoju, cierpliwości i wytrwałości w realizowaniu codziennych zadań – od tych największych do najmniejszych, związanych zarówno z pracą zawodową, jak i życiem osobistym. Niech na co dzień towarzyszy Wam optymizm i zadowolenie z wykonywania tego pięknego, jakże potrzebnego zawodu, a Wasz trud i zaangażowanie w walkę o sprawność i zdrowie każdego człowieka znajdują uznanie zarówno w oczach pacjentów, przedstawicieli innych zawodów medycznych, jak i tych, którzy decydują o systemie ochrony zdrowia w kraju.

Wigilijna tradycja kryje w sobie szczególną tajemnicę – czasem to co niepozorne, skromne, lecz stworzone z poświęceniem i w trudzie wydaje później wspaniałe owoce. Czasami można odnieść wrażenie, że podobnie jest z fizjoterapią. Towarzyszy nam od narodzin do późnej starości, bywa niezauważana, czasem nawet niesłusznie pomijana, a przecież nie ma bez niej nowoczesnego procesu leczenia, z którego korzysta niemal każda dziedzina medycyny. I choć jej efekty pacjent nie zawsze zauważa od razu, to zdarza się też, że niejednokrotnie stosowana jest przez lata.

Naszym wspólnym marzeniem jest to, aby ta wytrwałość w dążeniu do celu, cierpliwość, uwaga skierowana na drugiego człowieka, empatia wobec ludzkiego nieszczęścia, jaka cechuje nas, fizjoterapeutów, była zauważana i doceniana przez otoczenie i pracodawców. Dlatego życzymy Wam, aby zbliżający się nowy rok przyniósł nam wszystkim nie tylko wzrost rozpoznawalności roli, jaką w procesie leczenia odgrywa fizjoterapia, ale i szacunku do profesji, którą reprezentujemy.

Przed nami rok pełen wyzwań, także tych, przed którymi stoi polska fizjoterapia. Zmiany w specjalizacji, nowelizacja ustawy, realizacja ustawowych podwyżek, kwestie zmiany wycen, zmian w kształceniu, szkolenia z projektu unijnego to tylko niektóre z nich. Mamy nadzieję, że gdy za rok spotkamy się, część z tych projektów (a może i wszystkie) uda się z powodzeniem zrealizować. Jesteśmy przekonani, że tak się stanie z Waszą pomocą lub wsparciem. 

Życzymy Wam także, aby nowy rok przyniósł znacznie więcej radości, wytchnienia, spokoju i nadziei niż jego poprzednik. 

Wszystkiego dobrego w nowym roku 2023!

Prezydium KRF w składzie:
dr Tomasz Dybek – Prezes KRF
dr Dominika Batycka – Stachnik – Wiceprezes KRF
mgr Hanna Kowalewska – Wiceprezes KRF
dr Rafał Trąbka – Wiceprezes KRF
 
Członkowie organów KIF: Krajowej Rady Fizjoterapeutów, Komisji Rewizyjnej, Rzecznika Dyscyplinarnego, Sądu Dyscyplinarnego oraz Wyższego Sądu Dyscyplinarnego.
Wszyscy pracownicy i współpracownicy biura Krajowej Izby Fizjoterapeutów.