PL

“Zaufaj fizjoterapeucie” – nowa akcja KIF skierowana do pacjentów.

Zaufaj fizjoterapeucie! Nowa akcja KIF skierowana do pacjentów.

Umieszczenie fizjoterapii w drugim (a nie, jak pierwotnie zakładano, w czwartym) etapie odmrażania gospodarki było sygnałem, że bez obaw można wrócić do gabinetu fizjoterapeuty. Z fizjoterapeutą pacjent jest bezpieczny – my wiemy to doskonale, ale czy podobnie sądzą nasi pacjenci? Zwłaszcza ci, którzy wracają do nas teraz, w czasie pandemii COVID-19, po odblokowaniu dostępu do rehabilitacji?

Z myślą o pacjentach, ale także fizjoterapeutach, Krajowa Izba Fizjoterapeutów uruchomiła specjalną zakładkę na stronie fizjoterapiaporusza.pl/

W zakładce „Ćwiczenia i programy – Zaufaj fizjoterapeucie” fizjoterapiaporusza.pl/zaufaj-fizjoterapeucie znajdują się informacje, które pomogą pacjentom przełamać obiekcje i wątpliwości związane z wizytą u fizjoterapeuty. Jest to szczególnie istotne teraz, gdy wszędzie wprowadzono obostrzenia związane ze stanem epidemii.

Na stronie „Zaufaj fizjoterapeucie” przypominamy pacjentom o tym, że:

  • fizjoterapeuta to samodzielny profesjonalista medyczny,
  • to także bardzo ważny element systemu ochrony zdrowia,
  • reprezentujemy zawód zaufania publicznego,
  • wiemy, jak uniknąć zakażenia, zawsze na pierwszym miejscu stawiając bezpieczeństwo pacjenta.

Mamy świadomość, że każdy dzień zwłoki w rehabilitacji może oznaczać trwałą utratę zdrowia lub sprawności, dlatego warto promować treści z zakładki „Zaufaj fizjoterapeucie”.

Z jednej strony przełamują one obawy pacjentów, a z drugiej promują ważne aspekty związane z wykonywaniem naszego zawodu, np. samodzielność, zaufanie publiczne czy zaawansowana wiedza medyczna.

Na stronie dostępne są także bezpłatne materiały do pobrania (plakat i dwie ulotki), skierowane przede wszystkim do pacjentów. Rozwiewają ich wątpliwości co do bezpieczeństwa w trakcie wizyty, a dodatkowo zachęcają do korzystania z rehabilitacji.

Materiały te mogą też być przydatną formą promocji dla fizjoterapeutów – zachęcamy do pobierania, drukowania lub udostępniania na stronach czy profilach gabinetów. Zapraszamy do odwiedzenia strony: fizjoterapiaporusza.pl/zaufaj-fizjoterapeucie

Jesteśmy profesjonalistami medycznymi i wiemy, jak zapewnić pacjentom pełne bezpieczeństwo. Wspieramy ich w powrocie do rehabilitacji.

Fizjoterapia porusza… bezpiecznie!