PL

Zaktualizowane wydanie broszury „Wsparcie w samodzielnej rehabilitacji po przebyciu choroby związanej z COVID-19” już dostępne w języku polskim!

W ostatnich dniach sierpnia br. Biuro Regionalne WHO dla Europy opublikowało nowe, zaktualizowane wydanie broszury „Wsparcie w samodzielnej rehabilitacji po przebyciu choroby związanej z COVID-19”.

Pierwsza edycja broszury okazała się niezwykle wartościowym i pomocnym materiałem dla pacjentów. Polskie tłumaczenie było najczęściej pobieranym pdf-em w regionie Europy, a poradnik w wersji drukowanej rozdystrybuowaliśmy w kraju w nakładzie blisko 100 tys. egzemplarzy, zarówno do dużych szpitali jak i niewielkich gabinetów. Przeczytaj więcej: https://glosfizjoterapeuty.pl/2021/03/sukces-polskiej-wersji-poradnika-who/

Nowe wydanie Krajowa Izba Fizjoterapeutów niezwłocznie przetłumaczyła na język polski i od kilku dni jest już ono dostępne jako oficjalny dokument WHO, który bezpłatnie można pobrać tutaj: https://apps.who.int/iris/bitstream/handle/10665/345526/WHO-EURO-2021-855-40590-60513-pol.pdf?sequence=1&isAllowed=y

Co nowego w poradniku?

Poradnik zawiera zaktualizowane i nowe informacje opracowane na podstawie badań przeprowadzonych w przeciągu ostatniego roku dotyczących choroby i powrotu do zdrowia po COVID-19. Nad broszurą pracowali specjalistów z dziedziny rehabilitacji w porozumieniu z osobami przechodzącymi rekonwalescencję po zakażeniu COVID-19.

Poradnik zawiera kilka praktycznych wskazówek dotyczących radzenia sobie z najczęściej występującymi objawami. Warto zabrać się za lekturę materiału etapami, zaczynając od rozdziałów dotyczących najbardziej dolegliwych objawów. Nowe sekcje to m. in. wskazówki dotyczące radzenia sobie ze zmęczeniem, porady żywieniowe, informacje o możliwościach radzenia sobie z bólem, czy przydatne informacje związane z powrotem do pracy. Dodatkowo – dzienniczek obserwacji objawów. Pełny zakres zagadnień w nowym wydaniu poniżej:

Zachęcamy do pobierania i udostępniania nowego wydania poradnika.

Pobierz