PL

Wiosenne poruszenie – przeczytaj nowy „Głos Fizjoterapeuty”

Drodzy Czytelnicy,

Zapraszamy do lektury kolejnego, wreszcie regularnego, wydania „Głosu Fizjoterapeuty”. Miniony rok doświadczył nas w szczególny sposób. Oprócz licznych zmian, jakie dokonały się w naszej codzienności, wielu z nas zauważyło z trwogą, że porzuciło aktywność fizyczną. Dlaczego? Bo nie mieliśmy do tego głowy, bo pracowaliśmy na dwa etaty w szpitalu covidowym, bo poziom stresu był zbyt duży, a do tego zamknięto pobliską siłownię czy basen. Podobnie rozterki mieli pacjenci – oni też często „znieruchomieli” w swoich domach.

Zapewne mimo pandemii, podobnie jak w latach ubiegłych, wraz z nadchodzącą wiosną i my, i nasi pacjenci zwiększymy aktywność fizyczną. Tę bezpieczną i dostępną nam wszystkim, czyli na świeżym powietrzu. Jak to zrobić zdrowo i jak wspierać pacjentów w powrocie do formy –zastanowimy się w marcowym wydaniu „Głosu”.

Na łamach najnowszego „Głosu” przeczytacie m.in.:

  • Jakie dziś ma znaczenie fizjoprofilaktyka – wyjaśnia dr hab. Monika Grygorowicz, fizjoterapeutka i przewodnicząca Zespołu ds. Fizjoprofilaktyki KIF.
  • O sojuszu fizjoterapeuty i pacjenta, czyli jak mówić, aby pacjenci nas słuchali – rozmowa z Marią Liburą, specjalistką w dziedzinie komunikacji medycznej.
  • Czym jest bikefitting i czy jest potrzebny każdemu rowerzyście – rozmowa z Mateuszem Naworolem, fizjoterapeutą i bikefitterem.
  • W roli pasjonata gościmy Romana Olejniczaka, fizjoterapeutę z Wrocławia, specjalizującego się w fizjoterapii neurologicznej oraz … w pomaganiu potrzebującym.
  • Jak samorządy mogą wspierać osoby po COVID-19? – o planowanych przez KIF działaniach wspierających lokalnie pacjentów po koronawirusie.
  • Naszą rolą jest leczenie ruchem – o swojej pracy z pacjentami wracającymi do aktywności sportowej rozmawiamy z Piotrem Piaskowskim, fizjoterapeutą specjalizującym się w rehabilitacji urazów ortopedycznych.
  • Jakie są pomysły na rozwój „Physiotherapy Review”, nowego pisma naukowego KIF – opowiedzą przedstawiciele redakcji czasopisma.

Dodatkowo:

  • Znani aktorzy promują zalecenia dot. rehabilitacji po COVID-19
  • KONKURS FOTOGRAFICZNY DLA FIZJOTERAPEUTEK inspirowany Dniem Kobiet i tradycyjnie krzyżówka z nagrodami – glosfizjoterapeuty.pl/konkurs-panache.

Zapraszamy do lektury!

POBIERZ PEŁNE WYDANIE „GŁOSU FIZJOTERAPEUTY”

Polub profil naszego pisma na Facebooku: www.facebook.com/glosfizjoterapeuty

Zespół redakcyjny „Głosu Fizjoterapeuty”