PL

Szczepmy przeciw COVID-19!

Ruszyły zapisy na szkolenia dla fizjoterapeutów chcących uzyskać uprawnienia do przeprowadzania szczepień przeciwko COVID-19.

Co to oznacza dla fizjoterapeutów?

Po pierwsze, to poszerzenie naszych kompetencji. Pierwszy raz w historii uzyskujemy uprawnienia do zabiegów, które naruszają i przerywają tkankę. Od tego, w jaki sposób będziemy realizować to uprawnienie i ile osób je nabędzie, może zależeć dalsze poszerzanie kompetencji w przyszłości, o np. możliwość pracy z innymi produktami.

Po drugie, to także możliwość dodatkowego zarobkowania. Narodowy Fundusz Zdrowia wycenia dzisiaj pakiet, czyli podanie szczepienia i konsultację lekarską dopuszczającą do szczepienia w poniższy sposób:

  • szczepienie w punkcie szczepień: 61, 24 zł,
  • indywidualne szczepienie poza punktem szczepienia (z dojazdem, np. do domu pacjenta): 141 zł,
  • zbiorowe (powyżej 5 pacjentów) szczepienie poza punktem szczepienia (z dojazdem, np. DPS): 73,19 zł.

Zgodnie z zapowiedziami rządu, jeszcze w kwietniu jest możliwe przeszkolenie 30 tysięcy medyków i nadanie im uprawnień do podawania szczepień przeciw COVID-19. KIF przekazała już listę pierwszych 1000 osób do CMKP, które jest organizatorem szkoleń. Szkolenie są bezpłatne.

Więcej informacji na temat programu szkoleń i organizatora: https://kif.info.pl/rusza-nabor-na-szkolenia-uprawnienia-do-przeprowadzania-szczepien-przeciw-covid-19

Przejdź do Portalu Fizjoterapeuty!