PL

Prezes Krajowej Rady Fizjoterapeutów: Nic o nas bez Was!

Drogie Koleżanki, Drodzy Koledzy!

Ostatnie dni obfitowały w informacje, które odbijały się głośnym echem w całym naszym środowisku zawodowym. Powstały w ten sposób szum informacyjny sprawił, że wiele prawdziwych informacji wymieszanych zostało z ich mylnymi interpretacjami.

Pragnę Was zapewnić, że jako Krajowa Rada Fizjoterapeutów z wielką uwagą wsłuchujemy się w głos polskich fizjoterapeutów, wyrażany w mailach, komentarzach i postach na portalach społecznościowych. Przyznajemy, że zdecydowana większość komentarzy – również tych bardzo krytycznych – miała swoje głębokie i merytoryczne uzasadnienie. Bijemy się w pierś, że z powodu ogromu prac nad tworzeniem i organizacją Biura KIF i Krajowego Rejestru Fizjoterapeutów wiele istotnych dla naszego środowiska zawodowego informacji formułowanych było jedynie w postaci uchwał i zarządzeń. Brak zaś, koniecznych niekiedy wyjaśnień, budził zrozumiałe, gorące emocje, które zdominowały dyskusje na najbardziej znanych forach fizjoterapeutycznych.

Z tego powodu od wczoraj na naszej stronie informacyjnej www.kif.info.pl działa nowa zakładka „Pytania i odpowiedzi”, która jest odpowiedzią na dużą liczbę zapytań, kierowanych do Biura Krajowej Izby Fizjoterapeutów. W dziale tym znaleźć można odpowiedzi na większość pytań, dotyczących rejestracji w Krajowym Rejestrze Fizjoterapeutów, prawa wykonywania zawodu i składek członkowskich KIF. Zapraszamy serdecznie do jego odwiedzenia.

Zapraszamy również do brania udziału w przygotowanych przez nas konsultacjach środowiskowych, których celem jest poznanie opinii środowiska polskich fizjoterapeutów w sprawach, które są dla nas szczególnie istotne.

Pierwsze dwie konsultacje środowiskowe Krajowej Rady Fizjoterapeutów dotyczą ulg składek członkowskich KIF oraz wysokości wynagrodzeń fizjoterapeutów zaproponowane w obywatelskim projekcie ustawy w sprawie warunków zatrudnienia w ochronie zdrowia.

Bardzo interesuje nas Wasze zdanie na te tematy, dlatego gorąco zachęcamy do przesyłania nam swoich spostrzeżeń, uwag, wniosków i komentarzy. Wasze opinie pomogą nam podejmować decyzje, które będą głosem całego naszego środowiska zawodowego. Każdy Wasz głos jest dla nas cenny.

Nic, co dotyczy nas bez Was!

Maciej Krawczyk, prezes Krajowej Rady Fizjoterapeutów