PL

Nowy „Głos Fizjoterapeuty” jest już dostępny!

Minione dwa miesiące to dla przedstawicieli zawodów medycznych bardzo trudny czas. Od 11 września br. ramię w ramię protestują – lekarze, pielęgniarki, położne, ratownicy medyczni, diagności laboratoryjni i analitycy, radiolodzy oraz oczywiście fizjoterapeuci. Wspólnie walczą o poprawę funkcjonowania systemu refundowanej ochrony zdrowia, bo jak mówi hasło protestu „Publiczna Ochrona Zdrowia Kona”.

Tej jakże ważnej dla nas, ale i dla naszych pacjentów sytuacji poświęcamy TEMAT NUMERU. Opisujemy przyczyny i przebieg protestu, przedstawiamy postulaty środowisk medycznych, ale też oddajemy głos tym, który jako wolontariusze zaangażowali się w dyżury w FizjoNamiocie, działającym nieprzerwanie w Białym Miasteczku 2.0.

Bohaterką PASJONATÓW jest tym razem Lidia Koktysz – fizjoterapeutka, wykładowczyni akademicka i wiceprzewodnicząca związku zawodowego „Fizjoterapia”.

W numerze wracamy także do tematyki fizjoterapii w sporcie, tym razem w nieco innym wydaniu. Zakończone Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio przyniosły naszej reprezentacji aż 25 medali! Jest to zasługa nie tylko zawodników, ale również pracujących z nimi fizjoterapeutów. Przeczytaj o specyfice pracy fizjoterapeuty w SPORCIE OzN.

Oprócz tego w „Głosie znajdziesz:

Z DZIAŁAŃ KIF – Relację z wizyty w Polsce Jonathona Krugera dyrektora generalnego World Physiotherapy;

PRAWO W PRAKTYCE – Czy porady fizjoprofilaktyczne należy odnotowywać w dokumentacji medycznej?

ZE ŚWIATA – Francuscy fizjoterapeuci nie mogą pracować nie będąc zaszczepionymi przeciw COVID-19;

NASZE BIURO – Chcesz poznać pracę samorządu od kuchni? Rozpoczynamy cykl prezentacji poszczególnych działów biura KIF . Na pierwszy ogień idzie Dział Obsługi Fizjoterapeutów!

A także wiele innych wartościowych treści z kraju i ze świata oraz krzyżówka z nagrodami!

Zapraszamy do lektury!