PL

Nowe wydanie “Głosu Fizjoterapeuty” – pobierz i przeczytaj!

Z radością przekazujemy w Wasze ręce drugie (i mamy nadzieję ostatnie) wydanie specjalne “Głosu Fizjoterapeuty”, w całości odnoszące się do sytuacji naszego zawodu w dobie epidemii.

Sytuacja co prawda się zmieniła, bo decyzją rządu od 4 maja postępuje “odmrażanie rehabilitacji”, niemniej uznaliśmy, że warto podsumować ciężką i skuteczną pracę całego środowiska fizjoterapii w Polsce w walce z epidemią COVID-19.

Polecamy Waszej uwadze kilka bardzo interesujących artykułów:

 • Odmrożenie fizjoterapii. Jesteśmy do dyspozycji naszych pacjentów. O tym jak w nowej rzeczywistości przyjmować pacjentów wyjaśnia Zbigniew Wroński, fizjoterapeuta z warszawskiej przychodni Fizjopunkt i wiceprezes KRF.
 • Fizjoterapeuta w czasach pandemii. Historie pięciorga fizjoterapeutów z różnych części Polski, którzy zgodzili się opowiedzieć nam o tym, jak COVID-19 wpłynął na ich codzienność.
  Tomasz Włoch > Fizjoterapeuta w szpitalu jednoimiennym
  Dominika Glonek > Fizjoterapeutka na oddziale COVID
  Dariusz Banik > Fizjoterapeuta na oddziale rehabilitacji neurologicznej z pododdziałem „śpiączkowym”
  Agnieszka Stępień > Fizjoterapeutka online
  Lidia Koktysz > Fizjoterapeutka w kwarantannie
 • Fizjoterapeutę obowiązuje kodeks etyki. O hejcie w internecie rozmawiamy z dr hab. Wojciechem Kiebzakiem, Rzecznikiem Dyscyplinarnym KIF
 • Fizjoterapia pacjentów wykazujących objawy PICS. W rzeczywistości postpandemicznej zapewne przyjdzie nam zmierzyć się z problemami pacjentów, którzy w historii choroby mają wpisaną przebytą hospitalizację z powodu COVID-19. Warto już teraz się do tego przygotować.

Pełne wydanie “Głosu Fizjoterapeuty” jest do pobrania tutaj: glosfizjoterapeuty.pl/wp-content/uploads/2020/05/GF_wydanie-specjalne-online.pdf

Zapraszamy do lektury wierząc, że od następnego wydania wrócimy do normalnego trybu wydawniczego. Zachęcamy także do polubienia profilu naszego pisma na Facebooku: www.facebook.com/glosfizjoterapeuty/

Zespół redakcyjny “Głosu Fizjoterapeuty”