PL

KIF zaprasza na nowy cykl bezpłatnych szkoleń dot. fizjoterapii pediatrycznej.

Dział Szkoleń Krajowej Izby Fizjoterapeutów rozpoczyna realizację nowego cyklu bezpłatnych szkoleń dla fizjoterapeutów pt. “Ocena funkcjonalna i prowadzenie dokumentacji medycznej dla pacjentów w wieku rozwojowym (0-7 lat)”. Program szkolenia obejmuje zakres wytycznych KRF do udzielania świadczeń z zakresu fizjoterapii pediatrycznej i ich opisywania w dokumentacji medycznej. Jest to szczególnie istotne, gdyż każdy fizjoterapeuta ma obowiązek prowadzić taką dokumentację. Wiemy, że w związku z tym pojawia się wiele pytań i niejasności. Wychodząc naprzeciw tym problemom, Dział Szkoleń KIF wdraża nowy cykl szkoleń, którego celem jest przybliżenie zagadnienia od strony praktycznej oraz prawnej.

Dlaczego warto uczestniczyć w szkoleniu?

  • Podczas szkolenia przedstawiony zostanie model badania dziecka w wieku 0-7 lat, zgodny z założeniami wdrażanej reformy rehabilitacji.
  • Uczestnicy kursu zdobędą umiejętność prowadzenia i dokumentowania badania i leczenia w oparciu o funkcjonalny model ICF-CY.
  • Uczestnicy zapoznają się też z metodyką oceny funkcjonowania dziecka w wieku 0-7 lat oraz interpretacją uzyskanych wyników.

Pamiętaj! Właściwie prowadzona dokumentacja to nie tylko dokumenty istotne przy prowadzeniu terapii, ale też rodzaj polisy ubezpieczeniowej dla fizjoterapeuty.

Zajęcia prowadzone są formie teoretycznej z elementami ćwiczeń praktycznych z zakresu oceny funkcjonowania dziecka w wieku 0-7 lat. Szkolenie obejmuje 1,5 dnia (łącznie 14 godzin dydaktycznych). Na koniec uczestnicy otrzymają certyfikat ukończenia szkolenia. Wymogiem ukończenia szkolenia jest udział w szkoleniu w pełnym wymiarze.
Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest:

  • posiadanie prawa wykonywania zawodu fizjoterapeuty (PWZFz),
  • uregulowanie składek członkowskich KIF.

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu mogą zapisywać się wyłącznie poprzez Portal Fizjoterapeuty portal.kif.info.pl – zakładka “Szkolenia”.

W zakładce systematycznie pojawiają się nowe terminy i miejsca organizowanych szkoleń. Aktualnie mamy wolne miejsca w następujących lokalizacjach: Łodzi, Bydgoszczy, Poznaniu, Gdańsku, Toruniu, Rzeszowie, Olsztynie, Radomiu, Krakowie, Lublinie i we Wrocławiu.

Liczba dostępnych miejsc jest ograniczona. Nie czekaj – zaloguj się już dziś i wybierz dogodny dla siebie termin!

Do zobaczenia!
Dział Szkoleń Krajowej Izby Fizjoterapeutów