PL

KIF szacuje straty fizjoterapeutów w związku z epidemią.

Komunikat nr 15 Zespołu Kryzysowego z dnia 23 marca 2020 r.

W związku ze stanem epidemii COVID-19 wszyscy fizjoterapeuci są w trudnej sytuacji: stres związany ze strachem o zdrowie swoje i najbliższych, o miejsca pracy oraz niepewność jutra jest dużym obciążeniem.

Krajowa Izba Fizjoterapeutów jest zdeterminowana do działania. Inne branże pokazują wielkość przewidywanych strat. My również musimy to robić. Zwracamy się do Was o pomoc w zbieraniu danych. Musimy precyzyjnie oszacować, jakie straty poniesiemy w związku z COVID-19. Musimy wskazywać właściwym instytucjom, jakiej wielkościowo pomocy oczekujemy, a jej wielkość musimy prognozować na wiarygodnych podstawach.

Mając powyższe na uwadze, zwracamy się z uprzejmą prośbą o wypełnienie anonimowej ankiety, w której prosimy Państwa o wskazanie, jak zaistniała sytuacja wpłynęła na Państwa sytuację zawodową. Uzyskane wyniki pozwolą nam zdobyć wiarygodne dane na temat ogólnokrajowej sytuacji polskich fizjoterapeutów, co w dalszych krokach może okazać się niezwykle cennym argumentem w rozmowach z właściwymi władzami krajowymi na temat wielkości potencjalnych odszkodowań oraz wsparcia dla reprezentowanego przez nas środowiska fizjoterapeutów w Polsce.

Sytuacja, jak Państwo wiedzą, jest rozwojowa i musimy być przygotowani na wszystkie scenariusze. Prosimy, aby tę ankietę potraktować bardzo poważnie i odpowiadać na pytania zgodnie ze stanem faktycznym. Prosimy także o rozpowszechnienie informacji na temat ankiety wśród innych fizjoterapeutów.

Link do ankiety: kif.webankieta.pl

Ankieta jest całkowicie anonimowa, a jej wypełnienie zajmuje zaledwie kilka minut!

Zespól Kryzysowy
Krajowej Izby Fizjoterapeutów

Dowiedz się więcej o działaniach KIF w obliczu zagrożenia pandemią wywołaną przez wirus SARS-CoV-2 na stronie kif.info.pl/koronawirus