PL

#Jesteśmy Jedną Drużyną

Za nami 15 dni zmagań sportowych podczas Igrzysk Olimpijskich. Polscy sportowcy dostarczyli nam 14 powodów do radości. Zdobyliśmy 4 złote, 5 srebrnych i 5 brązowych medali. Reprezentacja Polski pod opieką Polskiego Komitetu Olimpijskiego składała się z 211 sportowców. Wyrazy uznania i serdeczne gratulacje należą się wszystkim naszym medalistom i reprezentantom!

Polski Komitet Olimpijski jest autonomicznym, ogólnopolskim stowarzyszeniem Związków i Organizacji sportowych i odpowiada za organizację udziału Reprezentacji Polski w Igrzyskach Olimpijskich od powołania, zgłaszania sportowców po zapewnienie im udziału w tym sportowym wydarzeniu. Mimo niepewnego czasu pandemii, podołano organizacji tak wielkiego wydarzenia w polskim sporcie. Za medalowe wywiązanie się ze swoich obowiązków, Prezes KRF pogratulował sukcesu Prezesowi Andrzejowi Kraśnickiemu.

Japonia promowała podczas XXXII Igrzysk świadomość ekologiczną. Medale odlane były z masy 79 tys. ton elektrośmieci, a znicz olimpijski zapłonął wodorem, którego efektem spalania nie są gazy cieplarniane a woda!

KIF natomiast promuje ważną rolę polskich fizjoterapeutów, którzy wspierali naszych reprezentantów w Tokio. Hasło tegorocznych Igrzysk: Jesteśmy Jedną Drużyną w pełni oddaje relacje sportowców, jakie łączą ich w drodze do sukcesu ze sztabem medycznym. Fizjoterapeuta jest ważnym ogniwem tego zespołu!

Już niebawem zmagania polskich sportowców poparte pracą fizjoterapeutów, tym razem podczas Igrzysk Paraolimpijskich! Trzymamy kciuki!