PL

Regiony

Fizjoterapeuci wśród zwycięzców Mistrzostw Polski w zawodach medycznych w siatkówce plażowej

W dniach 24-25 czerwca 2023 r. w centrum Poznaniu na boiskach Piach i Podróże odbyły się I. Mistrzostwa Polski w zawodach medycznych w siatkówce plażowej, organizowane przez fizjoterapeutów z poznańskiej „Przystań Med”. Krajowa Izba Fizjoterapeutów była  patronem turnieju. Reprezentowały ją –  Beata Bruczyńska, koordynator wojewódzki KRF oraz Anna Frydrychowicz, członek KRF z woj. wielkopolskiego. Turniej zgromadził najlepszych zawodników reprezentujących zawody medyczne z całego kraju i przyniósł wiele emocji i wspaniałych momentów sportowych. Rywalizacja toczyła się w dwóch kategoriach: turnieju męskim i turnieju par mieszanych. W obu kategoriach zespoły zaprezentowały niezwykłe umiejętności, determinację i ducha walki, co mogło podobać się gronu kibiców przybyłem dopingować zawodników. W turnieju męskim triumf odnieśli Radosław Janek i Cezary Sierant (lekarze stomatolodzy z Zielonej Góry i Szczecina), którzy pokazali doskonałą grę i skuteczność na boisku. Drugie miejsce zajęli Mikołaj Sałasiński i Dawid Duliasz (fizjoterapeuci z Warszawy), natomiast trzecie miejsce przypadło Tomaszowi Wawrzakowi i Krzysztofowi Jaremu (lekarz stomatolog i technik stomatologiczny ze Starachowic). MVP turnieju męskiego został Radosław Janek, który swoją grą imponował zarówno kolegom z drużyny, jak i kibicom. W turnieju par mieszanych zwycięstwo odnieśli Magdalena Rumiancew i Mateusz Dymecki (lekarz stomatolog oraz fizjoterapeuta z Poznania). Ich zgranie, technika i strategia sprawiły, że stanęli na najwyższym stopniu podium. Drugie miejsce zajęli Weronika Wróbel i Filip Kaczmarek (fizjoterapeuci z Konina i Poznania), a trzecie miejsce przypadło Edycie Puśledzkiej i Mateuszowi Puśledzkiemu (koordynatorka badań klinicznych oraz lekarz internista z Poznania). Magdalena Rumiancew została wybrana MVP turnieju par mieszanych za swoje wybitne umiejętności i wkład w sukces drużyny. Mistrzostwa Polski w zawodach medycznych w siatkówce plażowej dostarczyły niezapomnianych chwil zarówno zawodnikom, jak i kibicom. Wszystkie drużyny zasługują na ogromne uznanie za swoje zaangażowanie, pasję i sportowy duch rywalizacji. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom wspaniałej gry i dziękujemy za promowanie sportowego stylu życia wśród przedstawicieli zawodów medycznych.

Spotkanie z nowym koordynatorem wojewódzkim KRF w biurze KIF w Szczecinie

1 lipca br. odbyło się spotkanie w Zachodniopomorskim Oddziale Terenowym Krajowej Izby Fizjoterapeutów (KIF) w Szczecinie, w którym wzięli udział: Renata Rautszko – nowy Wojewódzki Koordynator KRF woj. zachodniopomorskiego Anna Godlewska – Siciarek – Członek Krajowej Rady Fizjoterapeutów Tomasz Maciążek – Członek Krajowej Rady Fizjoterapeutów Małgorzata Marjańska – Członek Krajowej Rady Fizjoterapeutów Paweł Woźniak – Członek Krajowej Rady Fizjoterapeutów Marta Barcz – Office Manager Spotkanie było okazją do zapoznania się i porozmawiania o bieżących sprawach dotyczących potrzeb fizjoterapeutów z woj. zachodniopomorskiego oraz zaplanowania wspólnych działań na rzecz rozwoju fizjoterapii w regionie. Mamy nadzieję, że to początek owocnej współpracy dla dobra fizjoterapii w Zachodniopomorskiem.

Pierwsi absolwenci kierunku Fizjoterapia opuszczają mury UP w Słupsku

W dniu 6 czerwca 2023 roku mury Uniwersytetu Pomorskiego w Słupsku opuścili pierwsi absolwenci kierunku Fizjoterapia Instytutu Nauk o Zdrowiu z tytułem magistra. To ogromny powód do dumy. Podczas doniosłej uroczystości została odczytana, uchwalona przez Krajową Radę Fizjoterapeutów, rota ślubowania, a absolwenci złożyli przysięgę przestrzegania zasad etyki zawodowej. Gratulujemy i życzymy sukcesów w pracy zawodowej! Zachęcamy wszystkich absolwentów do zapoznania się z Poradnikiem Fizjoterapeuty pt. „Jak uzyskać PWZFz?” https://glosfizjoterapeuty.pl/2022/09/z-poradnika-fizjoterapeuty-jak-uzyskac-pwzfz/

Mistrzostwa Polski Fizjoterapeutów w kolarstwie – edycja 2023

Krajowa Izba Fizjoterapeutów zaprasza do wzięcia udziału w Mistrzostwach Polski Fizjoterapeutów w kolarstwie – edycji 2023, które odbędą się w Inowrocławiu i Świeradowie-Zdroju. Rywalizacja w kolarstwie górskim odbędzie się w Świeradowie-Zdrowiu, 22 lipca 2023 r. w ramach dystansu Medio Fondo Gravel Adventure Bike Maraton. Zawody w kategorii kolarstwo szosowe zostaną rozegrane w Inowrocławiu 5 sierpnia 2023 r., w ramach Memoriału im. Wiesława Szczepańskiego. Uczestnikiem Mistrzostw może być każdy fizjoterapeuta/fizjoterapeutka posiadający numer prawa wykonywania zawodu i opłacający składki członkowskie. Uczestnicy mogą startować w obu imprezach, na zasadach zawartych w regulaminach głównych organizatorów zawodów tj.: OSiR Inowrocław (http://osir.inowroclaw.pl/index.php/wydarzenia/2007-iv-ogolnopolski-wyscig-rowerowy) i Gravel Adventure Bike Maraton- odmiana górska (https://www.graveladventure.pl/wp-content/uploads/2022/12/Regulamin-Gravel-Adventure-2023.pdf ). Rejestrując się należy w formularzu zaznaczyć opcję „fizjoterapeuta”. Dla biorących udział w zawodach fizjoterapeutów i fizjoterapeutek będzie prowadzona równoległa klasyfikacja, która pozwoli wyłonić Mistrzynię i Mistrza Polski fizjoterapeutów w kategorii OPEN. Będzie prowadzona również klasyfikacja w czterech kategoriach wiekowych (do 35 r.ż., 35-45 r.ż.,45-55 r.ż.  i powyżej 55 r.ż.) bez nadania tytułu Mistrza Polski. Więcej informacji: profil na Facebooku „Mistrzostwa Polski Fizjoterapeutów w kolarstwie”.

Spotkanie ze studentami UM we Wrocławiu

W dniu 1 czerwca 2023 r. odbyło się spotkanie Koordynatora województwa dolnośląskiego Krajowej Rady Fizjoterapeutów dr Marzeny Kobylańskiej ze studentami kierunku Fizjoterapia Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. W ramach spotkania przyszli fizjoterapeuci mogli poznać główne zadania naszego samorządu zawodowego oraz poszczególnych organów Krajowej Izby Fizjoterapeutów. Studenci, oprócz udziału w dyskusji i możliwości uzyskania odpowiedzi na interesujące pytania, mogli zapoznać się z korzyściami płynącymi z przynależności do KIF oraz ofertą produktów, które będą dla nich dostępne po uzyskaniu Prawa Wykonywania Zawodu Fizjoterapeuty. Składamy serdeczne podziękowania za zaproszenie: Dziekan dr hab. Annie Kołcz, Prodziekan dr hab. prof. UM Aleksandrze Królikowskiej, Mateuszowi Kowalowi. Dziękujemy studentom fizjoterapii za przybycie i udział w spotkaniu.

Spotkanie ze studentami AWF we Wrocławiu

W dniu 18 czerwca 2023 r., dzięki uprzejmości i pomocy Dziekan Wydziału Fizjoterapii prof. Anny Skrzek, odbyło się zdalne spotkanie Koordynatora województwa dolnośląskiego Krajowej Rady Fizjoterapeutów dr Marzeny Kobylańskiej ze studentami kierunku Fizjoterapia Akademii Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu. W ramach spotkania przyszli fizjoterapeuci mogli poznać główne zadania naszego samorządu zawodowego, poszczególnych organów Krajowej Izby Fizjoterapeutów, a także poznać korzyści czekające na nich po uzyskaniu Prawa Wykonywania Zawodu Fizjoterapeuty. Bardzo dziękujemy za to spotkanie. Szczególne podziękowania kierujemy do prof. Anny Skrzek za okazane zaangażowanie.